14denní miminko málo pije a přibrala jen 50g za týden

23.2.20 13:06

14denní miminko málo pije a přibrala jen 50g za týden

Ahoj holky…
chci se jen poradit - máme 14denni holčičku - je hrozne hodna a furt spí ale nepribira…
Na Kontrole po jednom týdnu přibrala jen 50 g za týden, ikdyz vyrostla o 5 Cm…
Kojime každé dvě hodiny (v noci po 3-4)- musím Ji budit - ale vypije max 30… vážíme před a po kojení…
Mléka bych řekla ze mám dost protože když dopiju tak tam mléko furt je…
nevíte co by mohlo byt špatně?
Nechce se mi prikrmovat když nijak nebreci nebo tak :/
Jsem bezradná :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

219
23.2.20 13:12

A co na to nepribirani říkala Dr na kontrole? Plenek má pocuranych dost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
23.2.20 13:16

Ony děti mohou růst různě, jednou se vytahují do délky, pak zase nabírají na váze. To mi potvrdilo i několik lékařů. Ještě bych počkala a uvidíš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 13:22

Prave ze Dr říkala ze je to hrozne málo - at ji dávám pít každou hodinu až hodinu a pul jen na 5-10 min na každé prso - jenže to se pak děsně vzteka když ji takhke furt budim…
A ikdyz jswm to dělala takhle 24 hodin tak pila ještě min než 30…
Ale plenky má plne jak curani tak stolice - a to bych řekla ze klidně i víc než 8…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 13:29

@Panda1993
Ahoj, my to meli podobne mala mi vubec nepribirala spíše naopak. Kojila jsem tez po 3 hod a vypila vzdy kolem 30ml (taky jsme vazily) jelikoz u toho porad usínala. Tak jsem zkoušela odsavat a bohužel mlika jsem mela min (akorat ji to unavilo jak musela tahat), takze jsme zacly přikrmovat UM a ted je mala plne jen na umělým a papa krasne. Tak bych asi zkusila odsát a uvidis kolik odsajes a kolik ti mala vypije z flašky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6147
23.2.20 13:37

Mám teď třítýdenní trochu nedonošené miminko a jak v porodnici tak u pediatra mi kladli na srdce, že nepřerušovaný spánek je stejně důležitý jako jídlo. Ale dcerka měla UM na dokrm už z porodnice - vážila jsem, dopočítávala UM a dávala přes stříkačku. Každé tři hodiny. Hrozný opruz, hlavně v noci, ale během pár dnů zesílila a UM odbourala… I teď jí hlídám čas kojení a když přestřelím, snadno se unaví, nemůže spát, pak je unavená na jídlo…
Edit: A taky neplakala, nebudila se. První dva týdny prostě pořád spala. O to víc se musela hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1149
23.2.20 14:16

@Michaela2020 jezis to je zas rada za všechny peníze. :zed: odstřikávání fakt není smerodatne, nejmladšího jsem kojila do dvou let a za celou dobu neodstrikala ani kapku.

Zakladatelko vybodni se na nejake převažování, akorát Tě to stresuje. Zalez si s malou do postele, hodně ji chovej holou kůží na kůži, dávej ji pít tak, jak si řekne. Z čeho by vyrostla, kdyby od Tebe neměla dostatek? Věř si a tomu, že když miminko celé dny nepláče a dostatečně čůrá a kaká, je spokojené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6147
23.2.20 14:52
@katyna1984 píše:
@Michaela2020 jezis to je zas rada za všechny peníze. :zed: odstřikávání fakt není smerodatne, nejmladšího jsem kojila do dvou let a za celou dobu neodstrikala ani kapku.Zakladatelko vybodni se na nejake převažování, akorát Tě to stresuje. Zalez si s malou do postele, hodně ji chovej holou kůží na kůži, dávej ji pít tak, jak si řekne. Z čeho by vyrostla, kdyby od Tebe neměla dostatek? Věř si a tomu, že když miminko celé dny nepláče a dostatečně čůrá a kaká, je spokojené.

Hele, já nechci rozporovat obecně uznávanou radu, ale je fakt rozdíl, jestli nepláče, protože je spokojené, nebo protože je tak vyřízené, že má energii akorát na spánek. Zakladatelka nepsala, jestli má cvalíka přes tři kila, který se jen na začátku zasekl, nebo slabší miminko, které - pokud nemá dost tukových zásob - může v krajním případě kojením spálit víc energie než získat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1149
23.2.20 15:07

@Ba-stet ano, ale dítě, které nepláče a neustále spi z vysilení a hladu nebude mít dostatek počůraných plinek, protože jednoduše nebude mít co čůrat. Tohle si, myslím, jde ruku v ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23671
23.2.20 16:12

Hele abych tě možná uklidnila, mám pomalejší nástup kojení. Syn se narodil 4200g, pro propuštění 3816, při další kontrole za 6 dní 3900 (11 dní od porodu) a pak jsme dali přes 4 kila za asi za týden a pak to jelo, první měsíc 4750g, pak 6 a teď měl ve 3m 6820g :mrgreen:
Chápu je to stres ale koj co to jde, oni se to možná ještě spraví. Já taky vyšilovala, protože nás honili obden se vážit, s první dcerou to bylo to samé, ale nikdo ji nevážil až do měsíce a byl klid! I UM jsem koupila, protože jsem si přišla neschopná a úplně zbytečně, dala jsem ho dvakrát. Teď plné kojim a je nadmíru spokojený bych řekla. Takže klid, nevzdávej to. A já nebudila, nikdy ať si každý kdo chce co chce říká, jen jsem si na začátku stopovala kojení abych věděla kdy měl a jak dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2177
23.2.20 16:29
@Ba-stet píše:
Hele, já nechci rozporovat obecně uznávanou radu, ale je fakt rozdíl, jestli nepláče, protože je spokojené, nebo protože je tak vyřízené, že má energii akorát na spánek. Zakladatelka nepsala, jestli má cvalíka přes tři kila, který se jen na začátku zasekl, nebo slabší miminko, které - pokud nemá dost tukových zásob - může v krajním případě kojením spálit víc energie než získat…

Souhlasím. Můj byl donošený s normální porodní váhou. Doma také „pil“ a vůbec neplakal. Tím „pil“ myslím to, že byl přicuclej a sosal, ale já vůbec nepoznala, že vlastně nepije. Pak se přidal reflux a díky tomu jsme se dostali po čtrnácti dnech od porodu zpátky do nemocnice, kde mi řekli, že je malý totálně vyhladovělý :( Tam jsme začali s nutrilonem a už jsem s příkrmem pokračovala. Měla jsem málo mlíka a za ty nervy mi to nestálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6147
23.2.20 17:45

@katyna1984 Mám zkušenost s miminem a kojením pouhých 21 dní, ale kromě prvních dvou dnů přebaluju a kojím po třech hodinách a ještě jsem neviděla prázdnou plenku. Přesto se mi několikrát stalo, že dítě bylo tak groggy, že mělo problém se přisát nebo vytáhlo fakt malinko :nevim: Já myslela, že přesně strávím šestinedělí v posteli a budu ňuňat a kojit na požádání, ale u nás je to prostě jinak. Tím ale zakladatelku nechci strašit, nenapsala, jaké její dítě je. Pokud pěkný cvalík s momentálním blokem, tak bych si pár dnů na pokusy klidně nechala. Ale pokud je na hraně nebo slabé, tak bych radši překousla pár dnů UM přes prst, než to nechat zajít do kdovíjakých konců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 18:16

Porodní váhu jsme měli 3160g a teď máme 3060g…
V úterý jdeme na kontrolu tak do te doby počkám a pak uvidíme…
Jinak moc díky za příspěvky a rady ;)
Snažím se byt hlavně v klidu a naslouchat instinktu a miminku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
23.2.20 18:36

@Ba-stet Ahoj, gratuluju k miminku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6147
23.2.20 18:39

@Panda1993 Tak to je pěkná váha, to teda hubne až v poslední době? To určitě brzy zvládnete :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama