Reklama

14měsíční batole - bezvýznamná výchova

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 10:40
14m batole - bezvýznamná výchova

Dobrý den, děvčata, mám na Vás dotaz ohledně svého malého dítěte. Zakládám anonymně, protože zde mám příbuzné a známé a nechci, aby mě viděli jako zoufalou matku, ikdyž navenek se možná prezentuju jinak.

Mám 14m batole, které nereaguje na žádný styl výchovy. Vysvětlování jsem vzdala, nemělo absolutně význam, syn vůbec nechápal, co po něm chci a klidně to XYx zopakoval znovu. Také jsem slyšelal názor, že v tomto věku výchova smysl nemá, ale přece nemůžu nechat syna, ať se zamorduje, když hlavou např. naráží do skla nebo skáče z pohovky na balkon… Začínám být zoufalá, že nereaguje na mé výzvy (pojd zpátky např.), když jsme venku spíš se za něj stydím, lítá od čerta k ďáblu, křičí na ostatní děti, celkově působí jako nevychované dítě a přitom se snažím, abych našla „něco“, co by mělo smysl.

Chodili jsme spolu na cvičení, které do roku s ním jakžtakž šlo, ale nyní :roll: Když mi cvičitelka řekla, ať už nechodíme, že rušíme skupinu a malý nemá režim, chtělo se mi brečet :nevim:

Chtěla jsem se na půl úvazku vrátit do práce, ale buď na celý nebo nic, chůva na pár dní v týdnu nepřichází k úvahu skrz peníze, příbuzenstvo přes půl republiky, manžel se vrací pozdě večer, kdy syn buď už spí nebo se chová hodně, až mě mrzí, že ho manžel nevidí, co mi dělá přes den :oops:

Když někam jdeme na návštěvu, musím za ním všude lítat, váhově jsem už spadla do podváhy, do toho znovu těhotná - neplánovaně z jediného nechráněného sexu s manželem, který je nyní nadšený a všude vykládá, jak to s malým zvládám výborně…Ale ani mě nevidí. Když jedeme někam jako rodina, je to fajn, manžel se o malého stará a on poslechne, ale mě ani za boha. Sluch má v pořádku.

Holky, byly jste některá v mé situaci? Bojím se, že začínám své dítě nemít ráda… :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 13.12.16 10:49

Zakladatelko, hlavně klid! Tohle je přesně to období, kdy dítě začíná objevovat svět a k tomu objevování patří i zjišťování, že existuje něco jako máma a něco jako povely, příkazy, zákazy a podobně. V tomhle věku je to normální, že „neposlouchá“! Taky jsem začínala s malým chodit ven a bylo to o strach, protože absolutně nerozuměl konceptu cest a chodil si skrz naskrz lesem, jak se mu zrovna líbilo. Nějaké „pojď zpátky“ vůbec nemělo efekt. Jediné, co má efekt a co je zapotřebí, abys dělala, je fyzicky mu zabránit v tom, co si nepřeješ. V klidu komentuj, co děláš a proč to děláš („Ne, Tomášku, tudy nepůjdeme, tady je cesta“) a nech ho, ať se učí zkušeností. Postupně si bude spojovat „ne“ s tím, že něco nemá (a pokud to přesto udělá, spadne, spálí se, zraní se, bude to bolet - i to patří ke zkušenosti).

Hlavně v klidu, jsou to malé děti, vyroste z toho rychle :hug: Na tu kravku z jakési skupinky se vybodni :pankac:

Prťka4
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 10:52

Ahoj, jako bys popisovala moji dceru, jediné co můžeš udělat je vydržet, neboj bude líp, taky jsem měla stejné pocity jako ty, ted je malé dvacet měsíců a je tto o moc lepší, přeji pevné nervy a na ostatní se vyprdni… jo, taky jsem vzdala plavání… někdy v roce

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 13.12.16 10:53

Neboj ono se to podá pořád dokola mu vyprávěj co nesmí atd atd v tomhle věku jsou to neřízený střely ale časem se to podá

maxadel
Kecalka 213 příspěvků 1 inzerát 13.12.16 10:56

Co si o té výchově nejdřív něco přečíst? mohu doporučit - Jak žít a nezbláznit se (od PhDr. Pekařové) a nebo knihu -Respektovat a být respektován.
Už jen z toho krátkého popisku bych mohla napsat esej o tom co si VY SAMA, né vaše dítě!!! děláte špatně. Ale nenapíšu. Zajděte do knihovny/knih­kupectví a po večerech čtěte. Slibuji že už druhý den po alespoň pár přečtených stránek to bude jiné. Pochopíte co váš syn dělá a proč a naučíte se s ním pracovat. A především ušetříte spoustu energie, která vám očividně teď velmi schází! A milému nadšenému manželovi sdělte, že první jeho den volna mu necháte vaše zlatíčko a jdete si po svých (klíďo i sama na 2 hodina na kafe do obchoďáku ;) )
Hned jak za nimi zabouchnete dveřmi, tak se vám také dost uleví :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 10:56

Holky, děkuju :oops: Já právě kolem sebe nemám nikoho, kdo by měl dítě v podobném věku a nebo řešil něco podobného, tak jsem si připadala jako mimožemšťan. Nejhorší je, že on je takový jen se mnou, takže když si někomu postěžuju, tak jen mávne rukou a přitom pro mě je to dost velký zápřah a bez výsledku…

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 13.12.16 10:57

14 měsíců je málo. Neboj, jdeš na to dobře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 10:58
@maxadel píše:
Co si o té výchově nejdřív něco přečíst? mohu doporučit - Jak žít a nezbláznit se (od PhDr. Pekařové) a nebo knihu -Respektovat a být respektován.
Už jen z toho krátkého popisku bych mohla napsat esej o tom co si VY SAMA, né vaše dítě!!! děláte špatně. Ale nenapíšu. Zajděte do knihovny/knih­kupectví a po večerech čtěte. Slibuji že už druhý den po alespoň pár přečtených stránek to bude jiné. Pochopíte co váš syn dělá a proč a naučíte se s ním pracovat. A především ušetříte spoustu energie, která vám očividně teď velmi schází! A milému nadšenému manželovi sdělte, že první jeho den volna mu necháte vaše zlatíčko a jdete si po svých (klíďo i sama na 2 hodina na kafe do obchoďáku ;) )
Hned jak za nimi zabouchnete dveřmi, tak se vám také dost uleví :mrgreen:

Chodím do městské knihovny a přečetla jsem už celou poličku, nyní mám na nočním stolku AHA rodičovství, což mi docela dává dobré příklady, a Kontaktní rodičovství, které asi nepochopím, ale čtu to dál. Moc času není, ale snažím se.

Na tu tvou knížku mrknu :-)

xkoup21
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 48 inzerátů 13.12.16 11:00

Mě začala malá tak trošku poslouchat až ve 20 měsících, takže ve 14 měsících můžeš pořád něco opakovat, ale to dítě to stejně nebude dělat. Ještě chvíli vydrž. Osobně bych nic nečetla.

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 13.12.16 11:02
@Anonymní píše:
Holky, děkuju :oops: Já právě kolem sebe nemám nikoho, kdo by měl dítě v podobném věku a nebo řešil něco podobného, tak jsem si připadala jako mimožemšťan. Nejhorší je, že on je takový jen se mnou, takže když si někomu postěžuju, tak jen mávne rukou a přitom pro mě je to dost velký zápřah a bez výsledku…

protože na tebe je zvyklý a má tě na háku neboj u nás je to tak pořád já můžu stát na hlavně a batole si dělá co chce manžel jen koukne a ono poslouchá :zed:

terien
Kelišová 7386 příspěvků 13.12.16 11:05
@Anonymní píše:

Naprosto normální! Tohle je hodně blbý věk v tom, že to dítě už umí lézt, chodit, všechno si podat, ale ještě neví co smí a co nesmí, co je nebezpečné, atd. Prostě musíš vydržet. Vysvětlování určitě cenu má, ale chce to důslednost (já vím, je to hrozně těžký). Chce to pevný režim a zabavit ho, nejlíp venku, prostě utahat.
Mojí dceři je 4,5 a donedávna byla naprosto nesnesitelná jakmile jsem byla v její blízkosti, už i partner z toho byl vyřízený, jaký je to rozdíl když tam jsem a nejsem. Hodně se to srovnalo věkem a hodně tím, že jsem prostě přitáhla opratě. Jsem víc důsledná a trochu přísnější a je to rozhodně ku prospěchu.
Uč ho ať se zabaví sám, ať plácá modelínu, staví kostky,…

Hobitka
Závislačka 3021 příspěvků 13.12.16 11:10

Mam taky zivejsi divocejsi deti. Za me tohle ve 14m standard. Dcera z toho zatim nevyrostla (4,5 roku), syn 2,5r poslouchat umi, zejmena, kdyz nema sestru nablizku. Je to i temperamentem, co ja uz na sve starsi dite vyzkousela, a nepomaha nic :zed:. Uklidnuju se tim, ze uz jen nejakych blbych 14 let a bude dospela :mrgreen:.

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 13.12.16 11:12

To bude dobrý, malej v tomhle věku taky neposlech :) ted má 20 měsíců a je to už o něco lepší aspon chápe co po něm chci, i když kolikrát taky slyší jenom to co chce :D já sem prostě z bytu odstranila všechno o co by se mohl zranit z jeho dosahu a nechávam ho, nákou ránu sem tam neřešim, on to kolikrát dělá schválně aby přitáhnul pozornost :roll:

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 13.12.16 11:15

A má v pořádku uši? Jako že pediatr cíleně ověřil že sluch funguje tak jak má? Ne že při běžných podmínkách nic špatného neviděl. Stejně tak se s pediatrem poraďte, jsetli přeci jen tam není nějaká odchylka ve vývoji nervového systému.

Jinak ano - vysvětlvoat něco takhle malému dítěti nemá smysl, ale nechat ho dělat si co chce bohužel nevede k dobrému. Navíc tedy si nejsem úplně jistá, jestli by i případná rezignace na „regulaci batolete“ vedla k úlevě a odpočinku.

Při snaze najít cestu domluvy s takhle malým dítětem bývá dost efektivní nástroj videotréning interakcí. Zkuste najít někoho ve vašem okolí a poptat se, jestli by vám uměl/a pomoci. (myslím že spíš jo, tedy pokud se vyloučí ten problém s ušima)

http://www.spin-vti.cz/…-vti-trenera

Aamanda
Kelišová 5560 příspěvků 13.12.16 11:17

Ve 14 měsících byl syn to stejné. Totální torpédo, jenom běhat, ničit, brát co nemá, lézt kam nemá…teď je mu o pouhých 5 měsíců víc a je úplně někde jinde.
V těch 14M vysvětlování opravdu nemá smysl. Pokud dělá něco co nemá, musíš odvést pozornost jinam nebo ho prostě vzít a zabránit mu v nebezpečné činnosti. A u toho samozřejmě i vysvětlovat, ale nečekej, že poslechne.
Je to úplně normální, jak tu někdo psal - objevuje svět, zkouší, co si může dovolit.
Mám dvě starší dcery a s těmi to tolik náročné nebylo, byly to v tomto věku klasické klidné holčičky. Není to jen o pohlaví, ale i o povaze a neboj se, vyroste z toho. Ve dvou letech to může být úplně jiné dítě, uvidíš :kytka:.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama