14m nechce spát, uspavani trvá i hodinu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.5.22 20:17

14m nechce spát, uspavani trvá i hodinu

Ahoj maminky, mám zásadní problém s uspavanim 14m syna. První rok mi usinal v náručí u flašky, já ho nechala odrihnout a uložila do postýlky. Někdy mi na rameni usnul, jindy tak napůl… Teď asi měsíc dávám flašku v postýlce, po vypití mu dám dudlík on usne v minimu případech. Většinou je živý, jak po poledním spánku. Vůbec tomu nerozumím. Zkoušeli jsme ho nechat vyplakat, ale on bude plakat i 3/4 hodiny, někdy jej musím ukolebat v náručí. Což už je trochu složité, má téměř 11kg. Jindy mi dojde trpělivost a ačkoliv TV u nás doma hraje pouze pokud u toho není prcek, (takže přes den vůbec), vezmu ho do obýváku a kouká mi v náručí, držím ho „svazaneho“ mýma rukama, aby se nehybal, neskákal, tichonce mu zpívám a tak po půl hodině ho nesu do postýlky… Ale tohle vůbec nechci praktikovat. Dříve jsme ho uhladili, usnul u Ukolébavky nebo u pusteneho medvěda, (taková ta hračka, co hraje melodie a svítí…) Ale dnes už na něj nic z toho neplatí…
V zásadě by mi to nevadilo, kdyby to nebylo tak vyčerpávající. :,(
A k tomu plánujeme miminko, já si ale takovýhle kolotoč večer co večer nedovedu představit v už tak unavnem těhotenství, natož se 2 dětmi… :think:

Jak jste řešily nebo řešíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
749
7.5.22 20:23

Nebrat k TV. Když má jít večer spát má mít větší klid nez třeba odpoledne. Pokud to jde mít v té místnosti žaluzie, roletu aby se dalo zatemnit okno. Zaměřit se na to jak spí přes den? Zda není moc unavený/prespaly. Jestli nemá moc sladkého (sušenky, ovoce, přesnídávky sladká pití) a to hlavně v podvečer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
7.5.22 20:56

Když byl/je s dcerou problém při uspávání a trvá to víc jak 20 min, není dostatečně unavená. Má necelé 2 roky, od miminka jsem hleděla na její bdělá okna a když začal být/je problém s uspáváním, znamená to, že prostě vydrží dele, natahuje bdělá okna. Zkuste o o 15-30 min nechat déle vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
7.5.22 21:28

Zkoušíš dávat spát na břicho? Naše dítě to zaručeně uklidní. Vždy se mrmlá, zazvedá hlavu a pak usne. Na břichu se všeobecně uklidní i dospělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
7.5.22 23:21

Za me je to taky nedostatecna unava. Kdyz ditko neni unavene, „nasilim“ ho neuspis. Pak to trva hodiny.
Doporucuju kouknout na cas ranniho a odpoledniho vstavani. U nas se ted chodi spat na noc az ve 22, coz je na prd, ale urcite lepsi ji mit dyl u knizek, serialu atd nez ji od 20 hodin hladit, houpat a aktivne uspavat. V tech 22 lehne a spi :) (PS ma za par dni 2 roky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
8.5.22 00:14

Ahoj, nám malý vecer nikdy neusne hned po jidle (ať už je to mléko nebo něco jineho). Nejspíš mu jídlo dodá energii a je pak ještě nejmíň hodinu aktivní. A taky čím je starší (teď 18m), tím déle trvá, než se unavi a je zralý na spaní (teď vydrží tak 5 hodin, a to je fakt hodně aktivni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
8.5.22 07:59

Otazka mimo tema - vecer davate flasku v posteli. To uz pak necistite zuby? Zubarka nas na to upozornovala hned pri 1.prohlidce, at si na to davame pozor. Dcera v pyzamku vypije mlicko na gauci v obyvaku, pak vycistime zoubky a odchazime do pokojicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2875
8.5.22 08:01

A spí ti přes den jednou, nebo dvakrát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
8.5.22 08:15

Radu nemám. 16 měsíců a dělá to samé. Poskakuje po postelich ode zdi ke zdi, směje se, kouše staršího a mě. Přitom vidím, že je unavený. Jsem těhotná a je to zatraceně únavné. pul roku jsem ho dávala usnout do kočárku v pololeže, tak žádný problém, ale neumi usínat na volno bez pripoutani 😔. Teď uspaval manžel, ani nevím jak… Starší takové problémy neměl, lehl a do 5 minut spal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
8.5.22 11:44

Kdy ho dáváš spát? Jak dlouho a kdy spí přes den? Kdy rano vstává? Tak zřejmě ho hlavně dáváš brzo. Navíc teď určitě jak je větší tak vydrží dyl bdely, ten spanek se pořád mění. Jak víš, že mu nedají spát rostoucí zoubky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:08
@LucEm píše:
Nebrat k TV. Když má jít večer spát má mít větší klid nez třeba odpoledne. Pokud to jde mít v té místnosti žaluzie, roletu aby se dalo zatemnit okno. Zaměřit se na to jak spí přes den? Zda není moc unavený/prespaly. Jestli nemá moc sladkého (sušenky, ovoce, přesnídávky sladká pití) a to hlavně v podvečer…

Jak říkám, TV přes den nevidí vůbec a večer pouze výjimečně, když už není k uspani, to mu vadit nebude určitě. To není „spouštěč“. V pokojicku má žaluzie i závěs a ty zatahuji a je v „predspankovem režimu“ pokaždé pulhodiny, než jde spinkat. A co se týká cukru, nedostává nic, pije fenyklovy čaj a čistou vodu, ovoce jako banán, jablko apod má naposledy k odpo svačině cca v půl 4, a jinak max kukuřičné krupky, ale i ty mu dávám velmi sporadicky, tedy třeba i několik dní ne a pak max 3 za den, když třeba nestíhám jídlo, aby se zabavil zuzlanim a nebo, když hodně „jeci“ v kocare, tak cestou domů… Takže to také není důvod. Jediné, co by připadalo v úvahu je denní spánek, ale myslím, že ten má v odstupu cca 3-4 hodiny a spinkat chodí, když začne sudlat očička… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:14
@K.D.P. píše:
Když byl/je s dcerou problém při uspávání a trvá to víc jak 20 min, není dostatečně unavená. Má necelé 2 roky, od miminka jsem hleděla na její bdělá okna a když začal být/je problém s uspáváním, znamená to, že prostě vydrží dele, natahuje bdělá okna. Zkuste o o 15-30 min nechat déle vzhůru.

Bdela okna, já nejdřív myslela, že sledujete „oka“ a pak mi to nedávalo smyl… :mrgreen: :mrgreen:
My jsme právě interval nedávno prodloužili… Odpo spánek 13-15, +-… Není to vždy stejné a večeru měl 19, ted má 19:30 a někdy vyloženě usíná už v půl 7 u hraní si, ale pak za míříme na přípravu do postýlky dříve, aby se nepretahoval a vyjde to vždy stejně… V 20h ještě nespí, včera usnul až v půl 9 a to zmoulal očka už v půl 7. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:16
@Malineka píše:
Zkoušíš dávat spát na břicho? Naše dítě to zaručeně uklidní. Vždy se mrmlá, zazvedá hlavu a pak usne. Na břichu se všeobecně uklidní i dospělý.

Na bříško se otáčí sám od sebe automaticky, hned jak lehne a dopije mlíčko. Většinou je „na čtyřech“ nebo dělá „komín“ vystrkuje zadek… Až kdy usíná, pomalu si klesá na bříško. Ale jinak než na bříšku nespí. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:21
@P.petru píše:
Za me je to taky nedostatecna unava. Kdyz ditko neni unavene, „nasilim“ ho neuspis. Pak to trva hodiny.
Doporucuju kouknout na cas ranniho a odpoledniho vstavani. U nas se ted chodi spat na noc az ve 22, coz je na prd, ale urcite lepsi ji mit dyl u knizek, serialu atd nez ji od 20 hodin hladit, houpat a aktivne uspavat. V tech 22 lehne a spi :) (PS ma za par dni 2 roky)

To pravé dost sleduji, sleduji únavu, pořád odpocitavam časy, jak dlouho spinkal a po jaké době… Kdy mohu očekávat únavu. Ale již jsem psala výše, začne zmoulat očka, to by znamenalo únavu a ospalost. Tak se jdeme urychleně chystat spinkat. Jinak máme ten rituál s půl hodinovým klidem před spinkanim… On ale takhle vyvádí v obou případech… Pochopila bych to při usínání „na povel“, ale když to dělá i v okamžiku, kdy je vyloženě unavený… :think: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:22
@Xela17 píše:
Ahoj, nám malý vecer nikdy neusne hned po jidle (ať už je to mléko nebo něco jineho). Nejspíš mu jídlo dodá energii a je pak ještě nejmíň hodinu aktivní. A taky čím je starší (teď 18m), tím déle trvá, než se unavi a je zralý na spaní (teď vydrží tak 5 hodin, a to je fakt hodně aktivni).

Bože… Tak zkusím upravit to mlicko, třeba to bude k něčemu… ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat