14měsíční dítě neříká žádné slovo

Anonymní
11.7.20 08:26

14mesicni dítě neříká žádné slovo

Už mám strach, jestli je to v pořádku, že syn ve 14 měsících ještě vůbec nemluví. Moje kamarádky mají i mladší děti a říkají aspoň mama, táta, ham dokonce napodobují zvířata, bé nebo haf… u nás vůbec nic. Většinou jen tak houká a vydává různé zvuky, smeje se. Když má povídací den, tak mele bababa, papapapa, tatata, ale neví co to znamena, neřekne to baba nebo táta, když je vidí, jen si tak pro sebe plácá. Z těch jeho zvuku dokážu vypozorovat, jestli chce třeba jist nebo něco jinýho, v tomhle problém není. Taky vím, ze rozumí, když ja něco řeknu, a rozumí hodně. Tak proč nedokáže to slovo říct s porozuměním? Nezavlola na mě mama, neřekne si ham. Je to v jeho věku ještě normální nebo bych to měla řešit s pediatrem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3996
11.7.20 08:41

Podle mě normální. Syn začal teprve v roce a půl říkat to bababa, tatatat apod. První smysluplné slova začal říkat až před druhým rokem. Teď má 3 a půl a mluví naprosto přiměřeně věku. Starší syn první slova říkal už v roce, ale teď v 5 letech s ním chodíme na logopedii, protože mluví příšerně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13670
11.7.20 08:43

Je to normální, musíš vydržet. Podstatné je že slyší a rozumí a brouká si. Jen holt si bere svůj čas na to, aby mu dozrál ten kus nervové soustavy, který ovládá hlasivky a propojuje je s centrem řeči.

Děti jsou důkladné cvičení na to, že život fakt neběží tak, jak my si představujeme a není to ničí chyba.

Když to tak bude i za 4 měsíce, tak to řeš na 18 měsíční prohlídce, ale do té doby trénuj svou zenovou mysl a pokus se nevyšilovat, stejně to nemáš jak ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50565
11.7.20 08:58

Moje první dítě bylo v roce ukecané až až. Druhé ještě v 15 m trefovalo mama a tata s tak 30% úspěšností prokládáno tětětě, papapa a tak. Ale jak píšeš, mluvidla trénuje, rozumím, co zrovna potřebuje, ukazuje věci, domluvíme se. V 17 m na dovolené se rozjelo a už má asi pět zcela jasných pojmenování, psa, kočku, kytku, teď nejnověji trampolínu a má výraz i pro oblíbenou písničku. Ono to u těch dětí kolikrát jde nárazově ze dne na den. A fakt základním předpokladem, jak se z toho mateřství nezbláznit, je neporodvnávat svoje děti s okolím ani se sebou navzájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1815
11.7.20 09:12

Dcera má dnes 16m a řekne PE (pes), tata - na všechno, krom táty, nově něco, co by mohl být „krtek“ a jejejejej - když jí něco nejde. To je vše. Vůbec se tím neznepokojuju, jen se těším, až to přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17631
11.7.20 09:46

Nas 14 měsíční taky moc nenamluvi. Umi akorat baba (ale nemyslim si ze by to spojoval s babickou, proste zvatla ty 2 slabiky), pak krici jenom ba (jakoze baf, kdyz nas jakoby strasi), tata rikal ale uz prestal :D mama rika jenom kdyz si pritom ucpe nos :roll: ale co mu jde je mnam mnam :mrgreen: jak de o jidlo, to si rekne :lol: starší syn byl ještě horší ten se trochu „rozmluvil“ az kolem roka a pul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 11:49

Děkuji za uklidnění :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
235
14.7.20 14:53

Ahoj, taky mám nemluvícího syna, zakládala jsem zde i diskuzi. Syn má 19 měsíců a neřekne ani slovo. Taky rozumí, pasivní slovní zasobu ma dobrou, ale ze by sám od sebe neco smysluplného řekl, to vůbec. Doktorce jsem se zmiňovala na 18 měsíční prohlídce, říkala, že mu dáme ještě půl roku a pak nas pošle na logopedii. Zatím je prý důležité, že rozumí a dokáže se domluvit i beze slov ukazováním. Ale jsem z toho nešťastná, s mluvícím dítětem je ten den takový veselejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama