14ti denní miminko se budí po hodině

70
21.7.21 10:02

14ti denní miminko se budí po hodině

Hezký den, jako novopecena maminka si sem jdu pro radu. Máme doma 14ti denniho chlapečka. Přes den je vše v pohodě, spinka tak 3 hodiny. Večer v cca o pul 10 ho nakojim a vydrží spinkat 3-4 hodiny. Poté ale se až do rána budi po max. hodině a půl. A chodí to tak, ze se vzbudí pláčem, rychle prebalim, nakojim a on většinou u prsu usne. Ale když ho dám odrihnout, hned se vzbudí a poté už nechce spát. Klidně i hodinu ho chováme, chodíme s ním, aby zabral, protože když ho dáme do postýlky, tak řev. U nás v posteli se mu párkrát podařilo usnout, ale většinou musí tvrde spát, abychom ho mohli položit. No a nez ho uspime, tak za chvíli zase vstává, takže druhou půlku noci téměř nespíme. Ja vim, ze je ještě hodně maličký a musíme najet na nějaký režim, ale nemáte nějaký figl jak na to, aby spal třeba déle? :) všichni mi radi dudlik, ze ho uspi a nebude tak brečet, ale i přesto, ze kojím, tak se mi do nej moc nechce :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9830
21.7.21 10:06

Když usne u prsa tak ho nedavej odrihnout. Jinak je to úplně normální novorozenec. Spí když spí on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
21.7.21 10:16

Nedávala bych ho krkat, já děti jak usnuly, tak už jsem na ně nesáhla :mrgreen: jinak režim si tvoří dítě, ty se můžeš tak akorát přizpůsobit a vysledovat jaky má režim, ale ono se to ještě hodně krát změní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
21.7.21 10:19

Taky bych neodrihala, pokud vyloženě nehltá. Lehni si a koj v leže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
21.7.21 10:22

Zadny odrihavani, jak pisou holky, to se v noci nedela, akorat ho budis..ja mela deti u sebe v posteli a kojila jsem vesele a spala u toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
21.7.21 10:24

No právě ja odrihnout nechat musím, protože dost trpíme na prdiky a doktorka mi říkala, ze hlavním důvodem je, ze jsem ho nenechala odrihnout a hromadilo se mu to v bříšku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
21.7.21 10:31

@Oblecenikl pokud je dítě správně přisáté na dvorec, nemá se vzduch kudy dostat do zažívacího traktu. A nechci být zlá, ale pediatři poměrně obvykle vědí o normálním, přirozeném kojení houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
21.7.21 10:44
@Oblecenikl píše:
No právě ja odrihnout nechat musím, protože dost trpíme na prdiky a doktorka mi říkala, ze hlavním důvodem je, ze jsem ho nenechala odrihnout a hromadilo se mu to v bříšku :nevim:

No můžeš si vybrat, nebude spát nebo prdíky :mrgreen: tak to.zkus a uvidíš. Prdíky mají skoro všechny děti a můžeš dělat psi kusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
21.7.21 10:46
@Oblecenikl píše:
Hezký den, jako novopecena maminka si sem jdu pro radu. Máme doma 14ti denniho chlapečka. Přes den je vše v pohodě, spinka tak 3 hodiny. Večer v cca o pul 10 ho nakojim a vydrží spinkat 3-4 hodiny. Poté ale se až do rána budi po max. hodině a půl. A chodí to tak, ze se vzbudí pláčem, rychle prebalim, nakojim a on většinou u prsu usne. Ale když ho dám odrihnout, hned se vzbudí a poté už nechce spát. Klidně i hodinu ho chováme, chodíme s ním, aby zabral, protože když ho dáme do postýlky, tak řev. U nás v posteli se mu párkrát podařilo usnout, ale většinou musí tvrde spát, abychom ho mohli položit. No a nez ho uspime, tak za chvíli zase vstává, takže druhou půlku noci téměř nespíme. Ja vim, ze je ještě hodně maličký a musíme najet na nějaký režim, ale nemáte nějaký figl jak na to, aby spal třeba déle? :) všichni mi radi dudlik, ze ho uspi a nebude tak brečet, ale i přesto, ze kojím, tak se mi do nej moc nechce :?

Máte doma novorozenczence :nevim: syn se mi budil po hodině a půl přes den i v noci…Každé dítě spí jinak o některém ani nevíš o jiném víš až moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18197
21.7.21 10:49

Já bych taky nedávala odříhnout a nejspíš bych ani nepřebalovala (třeba jen jednou po tom prvním delším spánku) pokud nemá plenku úplně nasosanou nebo netrpí na opruzeniny. Ať si trošku najede na ten noční režim. Prdíky při kojení z 99 % nejsou z polykaného vzduchu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
21.7.21 11:01

Taky bych nedávala odříhnout. Dcera trpěla na bolení břicha 4 měsíce, přešlo to až časem, mohla jsem se stavět na hlavu a stejně nic nepomohlo. Přes den spala max 3×30minut, za to v noci spala více jak 8 hodin od druhého měsíce a bolení břicha noci jako by neexistovalo, trápilo ji to hlavně přes den. Uspavala jsem ji u prsa. Takže odříhnutí na to má podle mě pramalý vliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3552
21.7.21 11:44

V tomhle věku dcera spíš řvala než spala, po třetím týdnu se to začalo lepšit. Nemyslim, že s tím jde něco dělat, jedině zachovat klid :) Režim má smysl v tom, že večer ukládáš dítě vždy v cca stejný čas, dodržuješ stále stejné rituály, tím se dítě obvykle zklidní a postupně se naučí, že po koupání je kojení a po kojení se spí. Nicméně po zbytek noci a dne je režim zcela v režii dítěte, to ani jinak nejde - jí když má hlad a spí když je unavené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat