14tidenní miminko hodně pije

30.5.20 10:35

14tidenní miminko hodně pije

Jsem na vážkách. Máme doma chlapečka (14dnů) v porodnici a celkově první týden vypil podle váhy vždy tak 30 to bylo málo začali jsme dokrmovat sunarem na doporučení (je hodně spavý u kojení kvůli žloutence a nevezme si odemně dostatek) teď poslední 3-4 dny dostává po kojení, kdy navážíme cca 40 ještě sunar, ale toho je schopný vypít 60! Je to normální, že vypije tolik? Ještě to často vypadá, že má i po tom hlad (honí pusou).. nebo dávkuji nějak špatně, že mu to nestačí? (Na 30ml vody/ odměrka - sunar 1)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

912
30.5.20 11:00

Kolik tedy vypije celkem za den (kojení + UM), kolik váží? Dítě plně na UM by mělo vypít celkem za den 150-180 ml na kilogram své váhy. Poslední dítě se narodilo se skoro 4 kily, od začátku byl na UM a byl to velký jedlík (někdy byl problém dodržet ty 3 hodiny mezi krmeními - hlavně přes den). Nicméně kolem 4. týdne se to ustálilo a začal spát celou noc. Ve třech měsících měl skoro 7 kilo a pak boom a začal dávky redukovat (třeba místo 180 ml vypil jen 50). Nicméně nebyl ale plačtivý a zdálo se, že mu nic nechybí (teď mi to vychází na 120 ml/kilo za den). Teď půjde po měsíci na kontrolu a já se jen modlím, aby alespoň něco přibral (hlavně aby nezhubl).
Takže pokud tvému dítěti nic nechybí a mezi krmeními je klidný - někdy se stane, že matky své dítě překrmují a myslí si, že má hlad, ale bolí ho z toho přejídání bříško - tak bych byla v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 11:13

@Pocahonta nejsem si uplne jista kolik je to za den.. ale ted vazi 3400.. pres den moc nespi v noci vice ale obcas mi prijde ze by chtel jist kazdou hodinu protoze mi tu pak rve.. vubec se v tom nevyznam.. na boleni briska to nevypada protoze dost prdi a kakani ma v poradku bych rekla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3786
30.5.20 11:16

Tak koj každou hodinu a třeba budeš moc sunar za chvíli zahodit. Čím víc budeš kojit, tím se ti bude tvořit víc mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 11:18

@JancaS84 ja mu misto sunaru davala i odstrikane mlicko ale i po tom mel porad hlad :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
30.5.20 11:23

Tohle mel syn, ja jeste plne nerozkojena s dokrmem pres strikacku, byl schopnej se nacpat uplne silene. Ja ale chtela kojit, takze jsem mu toho dokrmu davala naopak mene a mene, aby se driv prihlasil na kojeni a skutecne jsem se pak koncem 6ti nedeli rozkojila plne. Ale mela jsem vahu, pro klid vlastni duse 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 11:25

@unuděná kdyz mu dam mene tak se mi hlasi hned co ho dam do postylky tak zkousim prso to chvili pije ale pak u toho zase hned spi.. i kdyz ho budim.. je to porad dokola kojime takhle vzdy minimalne 45 min.. a to si nedokazu predstavit kojit kazdou hodinu z toho brzy zesilim..takze se snazime drzet ty 3 hodiny a i to je silene s tou dobou kojeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
912
30.5.20 11:28

@Nicolenotorious Od prvního dítěte vím z praxe, že MM je více stravitelné než UM - též jsem odstříkávala a když jsem jí ho dala z flašky, tak ten interval mezi krmeními byl kratší než když jsem dala flašku s UM.
Dáváš probiotika a kapky na prdíky? Dáváš dudlíka? O symptomech novorozeneckého bolení bříška je toho na netu hodně (prohýbání do luku, rudnutí v obličeji, tvrdé břicho atd).
Zkusila bych Karpovu metodu - též je toho hodně na netu (klidně ti jí mohu detailně popsat). Ale základem je pevné zavinutí (opravdu pevné) a bílý šum - u mého posledního dítěte to fungovalo báječně (jsou mu 4 měsíce a ještě přes den usíná u nenaladěného rádia).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
30.5.20 11:29
@Nicolenotorious píše:
@unuděná kdyz mu dam mene tak se mi hlasi hned co ho dam do postylky tak zkousim prso to chvili pije ale pak u toho zase hned spi.. i kdyz ho budim.. je to porad dokola kojime takhle vzdy minimalne 45 min.. a to si nedokazu predstavit kojit kazdou hodinu z toho brzy zesilim..takze se snazime drzet ty 3 hodiny a i to je silene s tou dobou kojeni

Chapu te, mela jsem to stejne. Ale je to v poradku, pokud pribyva na vaze. Pokud mas mleka dost i na odstrikani, tak po nakojeni jeste dokrm, dej ho klidne spat, pokud bude chtit jeste, tak k prsu, kdyz usne, usne :nevim: po probuzeni zase nakoj, pokud bude chtit a kdyz tohle zvladnes aplikovat par dni, tak se ta nabidka uzpusobi, neboj. Nebo pokud te to tak stresuje, tak se na kojeni vyprdni a dej sunar, vsak to neni jed ;) ja mela mleka malo, o odsani 5ml jsem si mohla v tomto veku nechat leda znat, takze podle me jsi na tom uplne skvele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 11:31

@Pocahonta davame espumisan skoro pred kazdym krmenim a dudlika davam kdyz uz jsem zoufala obcas ho chce obcas ne..az na ho tvrde brisko to mi nikdy neprijde ze by mel.. tak se prohyba pekne a rudy je tez..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286

3 hodiny se maji drzet u UM, u kojeni neni nutna tak dlouha pauza, obzvlast ne v sestinedeli. Takze pokud kojit chces, uzpusob tomu denni rezim, zustante doma, koj a koj a za par dnu to bude v pohode :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6418
@Nicolenotorious píše:
@unuděná kdyz mu dam mene tak se mi hlasi hned co ho dam do postylky tak zkousim prso to chvili pije ale pak u toho zase hned spi.. i kdyz ho budim.. je to porad dokola kojime takhle vzdy minimalne 45 min.. a to si nedokazu predstavit kojit kazdou hodinu z toho brzy zesilim..takze se snazime drzet ty 3 hodiny a i to je silene s tou dobou kojeni
Šílené naopak je mu dělat přestávky 3 hodiny!!! Pak se ti netvoří dost mléka, nejsou impulsy k tvorbě, nenastartuje se kojení správně.
To se nedivím, že má hlad.
Kojila bych na požádání. Ano, prvních pár týdnů to bude náročné, ale od toho šestinedělí je. Postupně se to srovná, jak laktace, tak on trošku zesílí a bude pít v pohodě. A po šestinedělí už budeš mít veget.
Dcera mi taky usínala, taky se kojila často, taky vypila málo, a hezky se to srovnalo. Akorát já jsem žádné UM nedávala a poté, co mě docela stresovalo vážení, jsem vyhodila váhu a byl klid.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
912
30.5.20 11:39

@Nicolenotorious Mně třeba doktorka radila, že by v jedné dávce MM a UM nemíchala, že některým dětem to může dělat paseku v bříšku. Mně kojení nebylo dáno shůry, takže u prvního dítěte jsem cca měsíc jen odstříkávala. MM jsem dávala do lednice a až bylo odstříkané na jednu dávku, tak když bylo na čase krmení, tak jsem buď dala dávku MM nebo UM.
Pokud tobě fyzicky nevadí kojit, tak bych dítě přikládala kdykoli si řekne - jak psaly holky výše. Na intervaly mezi kojením se opravdu vykašli (něco jiného je to, kdyby bylo dítě plně na UM). Zřejmě máš jen jedno dítě, tak se můžeš soustředit jen a jen na něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 12:00

My jsme na sunaru. Tiborkoj je 14 dní a vypije 90 ml. I doktorka říkala že má vypít tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 12:02

@pajulineneska nam jen rekla ze podle vahy by mel mit minimalne 60 ale to mu nestaci no.. i kdyz se stalo ze vypil materskeho mlicka 60 tak si klidne dal jeste 40 sunaru.. jako kdyby to mlicko vubec nestacilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama