1,5 kila za 6 týdnu, je to moc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaryJackie
Stálice 90 příspěvků 03.11.18 19:06
1,5 kila za 6 tydnu, je to moc?

Zdravim, muj syn pribral od narozeni za 6 tydnu 1,5 kila. Je to moc? V pul roce maji pry mit deti dvojnasobek sve porodni vahy. Timto tempem ho bude mit uz ve 3 mesisich.

Taky mi hodne zvraci. Nemuze to mit prave proto, ze se prejida?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kacakaca
Závislačka 2615 příspěvků 03.11.18 19:08

Je kojeny?

andelka83
Generální žvanilka 20169 příspěvků 03.11.18 19:14

Není to moc. Mně děti též přibíraly rychle,mladší ani v porodnici skoro nespadnul na váze. Obě měly při narození 3,2 kg a jeden v půl roce 8 kg a druhý 9 kg. Potom se přibírání dost zpomalilo. Jestli je kojený,tak to vůbec neřeš. Blinkani je individuální,ale zkusila bych laktační poradkyni. Možná by bylo lepší kojit méně ale častěji. Nebo může mít reflux. Ale blinkani je běžné, většinou se to srovná časem.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 03.11.18 19:15

Syn byl kojeny a prvni ctyri mesice jel kilo za mesic. V roce mel asi 8,6 kg.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 03.11.18 19:39

Dcera kojena a prvni 3m kilo za mesic..V roce 9,3kg (PV 2,5kg)..takze pokud je prcek kojen, je to v pohode :palec:

Astyna88
Kecalka 236 příspěvků 03.11.18 19:40

Neni to moc. Syn mel po narozeni 2,45 kg a v roce skoro 11kg. Nejvic nabiral prvni 3m (kolem 1,5kg mesicne). Do 8m jen kojeny. Nez prirustky je dulezitejsi celkovy vyvoj. :mavam:

Markii2
Stálice 68 příspěvků 7 inzerátů 03.11.18 19:41

Pokud je kojeny tak si mleko davkuje stejne podle sebe..Dcera pribirala pravidelne kg za mesic, v jednom mesici dokonce 1,5 kg a taky dost ublinkavala.. Ve 3 mesicich mela 7,5 kg :lol: … Vahu jsem nikdy neresila, naopak jsem byla hrda ze tak krasne pribirala :srdce:

Hoa Mai
Kelišová 5789 příspěvků 21 inzerátů 03.11.18 19:58

@MaryJackie Je to dost, ale je to úplně v normě. Zvracení z přejídání je sice nepříjemné, ale taky normální, ono se to časem srovná.

Angana
Kecalka 213 příspěvků 03.11.18 20:04

Nam maly v 5 tydnech savloval a jeste mel zeleny prujem. Po zvazeni - prirustek 1kg za necele 3 tydny - zaver: prejida se, proto savluje a zeleny prujem proto, ze to nestiha zlucnik. Takze kojim mene (kratsi dobu) a mimo je spokojenejsi. Dokonce se prodlouzil interval mezi kojenim z 2-3h na 3-4h. Prikladam to tomu, ze nevyzaduje kojit na bolest briska, jako drive ale opravdu jen na hlad. Uvidime po tydnu jaky bude u dr pri vazeni prirustek…

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 03.11.18 20:14

Obě děti dávaly první měsíce hrozně moc, pak už to nešlo tak rychle.

Uživatel je onlineRun
Generální žvanilka 20606 příspěvků 04.11.18 06:47

Nám se jednu dobu dařilo i půl kila týdně
:mrgreen:

MaryJackie
Stálice 90 příspěvků 04.11.18 15:08

@kacakaca @Markii2 Ano,je kojeny.

@Angana Tak ze by mohl chtit byt kijeny,aby zahnal bolest,me nenapadlo. Je pravda, ze prdiky ho trapi dost a pres den vyzaduje co dve hodiny. Zkusim se zamerit na to brisko a treba se interval taky prodlouzi. 3 hodiny bez jidla zvlada jen kdyz spi.

kacakaca
Závislačka 2615 příspěvků 04.11.18 21:52

Tak u plne kojeneho bych horni hranici prirustku neresila. Kdyby pribiral malo, to ano. Kojis pri jednom kojeni z jednoho nebo obou prsu? Davas odkrknout?

Angana
Kecalka 213 příspěvků 04.11.18 23:52

@MaryJackie rikala mi to i detska sestra v porodnici. Je to reflex, kojenim si rozhybou streva (mne se maly casto pokadil behem kojeni)
Po kojeni mu nacpu dudlik a utisim ho chovanim a houpanim. Necha se takze hladovy neni. Nekdy si ublinkne, nekdy vubec, nekdy hodi savli - to nejcasteji potom co ho nakojim driv nez za 3h, asi jak se smicha cerstve mlicko s natravenym? :nevim: vetsinou pak dlouho spi. Chci to probrat s dr zda je to normalni.. nicmene rozhodne zvraci min a pripada mi celkove vic spokojeny

kublík
Stálice 68 příspěvků 05.11.18 08:30
Caste blinkani

Mame stejny problem,caste blinkani.Za 6 tydnu pribral 2kg,je plne kojen po 2-3h,nekdy 3-4 h, jedno kojeni jedno prso…Odrihnuti nekdy prijde hned a i pri tom si ublinkne,nekdy trva i pul hodiny nez si odrihne,nekdy neprijde vubec.Trapi ho prdiky,casto se krouti a heka,pote casto ublinkava,nekdy hodinu po kojeni,nekdy i po 3h srazene mleko.Rusi ho to ze spanku…Dr.rekla,ze se prejida.Kdyz ho ale odstavim driv,tak place a hleda..Driv jedl 20 min.i dyl,pos­ledni tyden to zkratil na +- 10 min.Navic ma tyden zadni rymu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >