1,5 let a dítě je hrozně aktivní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hankkaa
Stálice 64 příspěvků 28.12.18 19:14
1,5 let a dítě je hrozně aktivní

Dobrý den, ráda bych se svěřila. Mam 1,5 starého syna. A je to opravdu hrozný rarach. Vsude všechno objevuje, stále mi někde zdrha, na všechno leze. Nedokáže být vlastne na jednom místě chvilku déle. Když mu dám nějakou hračku, stačí mu minutka a už je zase fuč. Takže ukazovat napriklad zvířátka v knížce něčemu novému ho naučit je prostě nadlidský výkon a nerealna snaha.
Paci paci, papa, jak je velký uděla, ALE prostě jen když se mu chce jinak na mne prdi zvysoka.
Taky udělá obcas to co mu ukážeme, ALE zase je když má náladu. Prostě výjimečně.
Navíc moc nemluví, tak cca 5slov, ale nepoužívá je aktivně. Na vše si buď dosáhne sám a nebo i ukáže.
Mam dvě děti, ale tohle prostě vůbec neznám.
Máte to některá prosím stejne? Změní se to? Nezlobte se za dotaz, ale už jsem z celé věci až smutná. Napadá mě i autismus nebo adhd.

Příspěvek upraven 28.12.18 v 19:21

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Celina
Závislačka 3940 příspěvků 28.12.18 19:19

Podle mě popisuješ normální chování rok a půl starého dítěte :roll: co bys čekala jiného?

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 28.12.18 19:26

Normální dítě :nevim: Jestli jsi předtím měla pasivní pecku, tak chápu, že je to trochu šok, ale průměrné batole v tomto věku téměř nemluví, neposlechne, vzteká se…
Pro mě zas byl šok mladší dítě, když začalo v roce mluvit a v tomto věku se nevztekalo a když jsem řekla ne, tak poslechlo :lol:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 19:26

Nasi male bude rok a cvrt a je to same,nevidim v tom nejakou prehnanou aktivitu,proste je zvidava a jak rika manzel,tak neni cvicena opice,aby predvedela co chci a kdy chci ja :nevim: moje mama rika,ze takoveho raracha jako je nase dcerka jeste nevidela,ale me prijde naprosto normalni,proste mama mela stesti,ze jsme vsechy ctyri byly relativne klidne deti :lol:

Yasmina21
Kecalka 483 příspěvků 28.12.18 19:29

U nás naprosto to samé :lol: :hug:

Aduš8
Závislačka 3056 příspěvků 28.12.18 19:30

Náš je třináctiměsíční a je to to samé :mrgreen:. Neustále v pohybu, ale na druhou stranu jsem ráda, že je strašně samostatný. Dokáže si dvě hodiny hrát a stačí mu moje přítomnost, že jsem na dohled. Někdy mám taky pocit, jako bych ho zanedbávala a když se nechá zabavit, tak jen minutku, nasune všechny kroužky na tyčku, aby to měl co nejdřív za sebou a letí dělat skopičiny. Pořád leze někam do výšky, neustále ho sundavám. Slov neříká o moc víc, navíc motá češtinu s němčinou, manžel je Němec :). Ale jsou už i chvilky, kdy houknu a přestane. Ale je jich jak máku

Sombergova
Povídálka 13 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 19:31

Mám také syna rok a půl. Knížky sice miluje, vydrží si prohlížet, ale jede takovou rychlost otáčení stránek, že nemám šanci něco mu tam víc ukázat, natož přečíst. Umí říkat klasiku pápá, ham, pár zvuků zvířat. Normální slovo zatím neříká žádné. Prý se to někdy zlomí ráz na ráz.

Hankkaa
Stálice 64 příspěvků 28.12.18 19:33

Ano je to tak, první dítě bylo naprosto klidas ve všech situacích, ráda se učila nové věci, poslechla, mluvila… Ted když se mě zeptá doktorka zda umí napodobovat zvířátka, ukázat na ne v knize, kolik umí slov atd. A já řeknu ani náhodou neumi. Tak na mne kouká jak kdybych spadla z jahody.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 28.12.18 19:46

@Hankkaa Moje starší dítě bylo v tomhle věku motorová myš. Knížky ho začali zajímat okolo roku a půl, ukazovačky ho nezajímaly, paci paci udělal někdy okolo tří let, protože chtěl trumfnout roční ségru. Nemluvil, neopakoval, to příšlo až dost po druhém roce.
Teď je mu 5 a je vcelku normální, jen stále patří do kategorie náročné svérázné dítě.

milwinka
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 16 inzerátů 28.12.18 19:51

U nás první dítě pasivní pecka, kam jsem ho posadila tam jsem ho našla. Proti pak pro mě bylo druhé dítě docela šok, kolem toho roku a pul byl úplně jako tvoje dítě, velice aktivní, neposlušný, živý, všude lezl, u ničeho nevydržel, ničil hračky, knížky si nechtěl prohlížet jen trhat atd, ještě ke všemu se šíleně vztekal a špatně spal, taky jsem z něho byla na prášky. Po druhém roce se celkem zklidnil. Sice je stále o dost živější než prvorozeny, ale už to není taková hrůza jako kolem toho roku a půl. Teď bude mít tři roky a u knížky vydrží dost dlouho, nikam mi už neleze, nezdrhá, vydrží skládát puzzle atd.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19005 příspěvků 28.12.18 19:55
@Hankkaa píše:
Dobrý den, ráda bych se svěřila. Mam 1,5 starého syna. A je to opravdu hrozný rarach. Vsude všechno objevuje, stále mi někde zdrha, na všechno leze. Nedokáže být vlastne na jednom místě chvilku déle. Když mu dám nějakou hračku, stačí mu minutka a už je zase fuč. Takže ukazovat napriklad zvířátka v knížce něčemu novému ho naučit je prostě nadlidský výkon a nerealna snaha.
Paci paci, papa, jak je velký uděla, ALE prostě jen když se mu chce jinak na mne prdi zvysoka.
Taky udělá obcas to co mu ukážeme, ALE zase je když má náladu. Prostě výjimečně.
Navíc moc nemluví, tak cca 5slov, ale nepoužívá je aktivně. Na vše si buď dosáhne sám a nebo i ukáže.
Mam dvě děti, ale tohle prostě vůbec neznám.
Máte to některá prosím stejne? Změní se to? Nezlobte se za dotaz, ale už jsem z celé věci až smutná. Napadá mě i autismus nebo adhd.Příspěvek upraven 28.12.18 v 19:21

Dítě objevuje svět? Má svou hlavu a nesedí tam, kam ho posadíte? Hraje si, na všechno leze, není cvičená opička? Tak to je těžký autismus, taky bych z toho byla smutná.

Hankkaa
Stálice 64 příspěvků 28.12.18 19:59

@milwinka tak to je úplně přesny. Jinak knížky, hračky, vše co ho nebaví litá přes půlku obýváku. Knížky, mají vytrhane stránky…
Spánek u nás je takový, že sice večer zabere, ale dokáže od půlnoci třeba až do čtyř do rána mít absolutni poledne.
Dekuji za Vaši odpověď, budu doufat, že se to u nás také zlomí.

Teresa.p
Kecalka 349 příspěvků 28.12.18 20:04

v 18 m se dela screening na riziko PAS. urcite tam neni otazka kolik dite umi zviratek. jdobre je, ze ukazuje co by chtel podat apod.to u deti s poruchou autostickeho spektra vetsinou prichazi napr az ve 3 letech a vice. :hug:

Hankkaa
Stálice 64 příspěvků 28.12.18 20:07

@Teresa.p děkuji za odpověď. Spíš si to hodně vyrve, ale dokáže i ukázat.

milwinka
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 16 inzerátů 28.12.18 21:07

@Hankkaa Tak i s tím spánkem je to u nás podobný, syn měl hodně dlouhé období kdy se v noci vzbudil třeba ve 2hod a do 4 hod ráno byl vzhůru a byl úplně probrany a nemohl usnout.Ne každou noc,ale cca 2× týdně taková noc. Zlepšilo se to až teď ve dvou a třičtvrtě roce, teď konečně už někdy prospí i celou noc v kuse, ale občas se ještě v noci vzbudí, vleze k nám do postele a tam pak spí dál. S mluvením u nás taky nic moc, v jednoduchých větách začal mluvit až ve 2,5 letech. Lezl všude, třeba mi lezl i do trouby, spálil si tam prsticek ale ani to ho neodradilo a druhý den tam lezl zase. A neposlouchal, navic doteď nesnáší organizované aktivity, chodili jsme do cvičení pro batolata, ale on tam vůbec nespolupracoval, chtěl tam jen běhat podle sebe, ale když měl dělat treba kolo kolo mlynsky tak nechtěl vůbec spolupracovat, jen se vztekal. Přitom doma se mnou chtěl delat kolo kolo mlynsky, ale jenom když on sám chtěl. Milionkrat jsem si říkala že má snad nějakou diagnózu typu ADHD nebo vývojová dysfazie…nevim no, do teď je na dignozu moc malý, ale vidim opravdu obrovské pokroky, stále je to hodně živé a náročné dítě, ale už opravdu vydrží si třeba malovat, prohlížet knížky, sedět u jídla atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >