15 měsíční chodí brzo spát

453
8.3.21 06:02

15 měsíční chodí brzo spát

Ahoj všichni jdu si pro radu… Mam 15 měsíční holčičku která od mala hodně spatne spí, vstává okolo 5-6 hod. Pak jde spát dopoledne kolem 10-11 a spí max půl hodiny až hodinu a pak to zalomi večer kolem 18;00, dýl ji neudrzim. Už jsem ji naučila usínat samotnou takže dám mléko položím a spi, ale v noci se vzbudi třeba i 10 z toho minimálně 2× je tak k neutiseni, že musím dát mléko, jinak mi už neusne.. Čím se může pořád tak budit? Hlad nema snad když má kolem půl 6 večeři a po 6 před spankem ještě mleko ne? A myslíte že nevadí že chodí spát už v 18:00? Zkoušela jsem posunout dopolední spanek na 12 hod. Ale to už se přetáhla a nemohla zabrat vůbec.. :roll: zoubku máme 12 a budí se takhle i když zrovna žádný neleze, přes den je to ocasek, nevydrzi minutku sama, zkoušela jsem aby spala s náma jestli Ji nechybím. Ale to si chtěla hrát a na spanek ani pomyšlení. Jinak spí ve svém pokoji ale vzhůru je opravdu několikrát za noc a já už jsem hotová :( díky za zkušenosti a rady :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13239
8.3.21 06:45

Ahoj, já mám teda doma dvouletého kluka a taky má spánek na prd. Na noční buzení pomohlo zrušit úplně noční mléko, dudlík. Teď pomohlo i to, že chtěl do velké postele. Musí mít v místnosti tak 19stupnů. Má ponožky, hodně se odkopává a tím se taky budil. Zkusila jsi spát s ní? Já spala se synem od prvního probuzení a bylo to lepší. Teď spí většinou celou noc. Ještě zkus dát o číslo větší plenku. Teď nám asi i pomohlo zrušit mléko večer. Má ho odpoledne a usíná prostě bez mléka. Jen u nás spaní celou noc znamená brzké vstávání ( 4:15). Chodí spát v 19 hod. Teď zřejmě ruší denní spánek nebo nevím co je to za vzdor. Takže bude chodit spát dříve, klidně v šest. To nevadí. Přetažené dítě spí hůř. S denním spánkem moc neporadím. U nás je s ním boj od narození. Včera už jsem toho měla plné kecky. Takže měním režim ač bude hodně stejný a pořád pevný. Ale ráno teda zkusím ukázat, že já chci ještě spát. Takže dnes jsme ve čtyři vstali a šel si čistit zuby a hrát ( dřív jsme zalehli k pohádce). Až v šest hodin bude mít pohádku, snídani na chvíli a bude si zas hrát. Zkusím hodně omezit tu televizi a vysvětlovat. Máme tréninkový budík tak zkusím podle něj. V poledne půjdeme alespoň na půl hodiny odpočívat do pokojíčku. On je přes den unavený, ale děsně se spánku brání, tak to nechám víc na něm. Taky je možné, že mu něco vadí, ale ještě nemluví a takže si nerozumíme.

Po prvním roce s tím denním spánkem taky hodně blbl. Stačilo vydržet a protáhl ho a začal spát lépe. Teď znovu krize :lol: to, že nevydrží hrát si sama je normální a změní se to😊 vše dělám s ním, ale třeba si dám kafe a vysvětlím, že teď je čas pro maminku. Postupně si začal hrát sám. Teď ve dvou letech s ním i šiji a on si krásně hraje :hug: ale asi to chce tomu dítěti i ukázat, že maminka musí dělat i něco jiného než se mu věnovat. Pořiďte učící věž, ta mi zachránila život :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
8.3.21 07:42

Ahoj, prvni fitko mi vstavalo v 5, chodilo spat po obede kolem druhe na dve hodinky, pak chodivalo take v 18:00, posunout to neslo… Druhe ditkoje uplny extrem, vstava v 6, jde spat v 9 do cca 11:00, pote si da hodinoveho slofika kolem treti hodiny a vecer jde spat o pul sedme, sedme, dyl nevydrzi. V noci spi katastrofalne, neustale se budi, ale prisuzuji to i zoubkum… Posunout spanek ani ubrat pres den se nam nedari…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
8.3.21 08:04

No já mám doma 2,5 letou a spí odmala blbě. I teď se stává, že se budí desetkrát za noc. I když některé noci už spí dobře, ale těch je málo. A spíme spolu v posteli. Jinak bych se vůbec nevyspala, takhle je to mnohem lepší. Je klidnější, když ví, že tam jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
8.3.21 10:34

Holky moc dekuju za všechny prispevky… Zkoušela jsem spát s ní ale nepomohlo ani to, když jsem ji mléko nedala vecer, tak noc byla stejná a stejně si ho třeba 2× vynutila… :/ a večer málo ji, večeře moc nesní tak jsem ráda že aspoň vypije to mléko a okopáva se teda taky strasne nebo spíš cestuje vždycky kdZ přijdu tak je v nějaké krkolomne poloze:D nedovedu si představit až půjde do normální postele, háže sebou stoupne, spadne.. Dyť se prizabije :roll:.. A jak odnaučit noční mléko? Že dne na den prostě nedat? Když je zvykla že fakt kolem 00-3 hod v noci dostane 2× mléko..? :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
8.3.21 10:36

@anavi13 jinak u nás se první probuzení koná už 18:30 když jde v 18:00 spát🤣a to s ní jít lehnout nemuzu, dodělavam resty co nestíhám přes den, ne že bych neusnula :lol: :lol: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13239
8.3.21 12:16

@Adelastra tak není fakt na ni brzy :think: a co zkusit u ní být půl hodiny po usnutí. Asi se budí v přechodu do hlubšího spánku :think: nebo zkusit pustit nějakou ukolébavku, aby se neprobudila - jako bílý šum. Odnaučení mléka v noci. Bylo úplně v pohodě v cca 15 měsících. Pil dvě láhve. Ubrala jsem prvně počet odměrek. Nakonec teda měl odměrku na 180 ml vody a postupně jsem ubrala i vodu. Po pár dnech už jsem dala jen vodu v lahvi. To vůbec nechtěl a vysvětlovala, že mlíčko už není. Schválně už jsem ho ani nechystala, abych ho nemohla dát. Byla jsem dost rozhodnutá, takže se to krásně povedlo do čtrnácti dní :palec: fakt bez pláče ;) a to se vzteká fest. Takže chápu jak to myslíš, že to mléko si vyřve. Další měsíc jsem zrušila dudlík. ustřihla jsem postupně špičku až mu nešel do pusy a bylo to taky bez pláče ;) on se teda budil dál, nezačal hned spát celou noc, ale spal mnohem lépe. Myslím, že ho z toho mléka v noci bolelo břicho a budil se čůráním. Ten posun usínání bych možná tolik neřešila. Bude se měnit čas, takže ti bude chodit spát v sedm ;) já u syna zůstávala v pokojíčku právě až později třeba v deset ;) ale ty první dvě hodiny spal v tahu vždy :D má nějakého plyšáka na spaní? To je taky fajn věc a zatemňovací závěsy ;)

Jinak ve velké posteli spí fakt lépe a má tam zábranu. Cestuje tam o něco méně než v postýlce. Ale o ten přechod si řekl úplně sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
4.4.21 19:14

@Adelastra Já mám stejně starou holčičku. Byly doby, kdy chodila i ve čtvrt na šest, ale vstávala v 5, takže jsme to celé překombinovali. Vstane v 7, potom jde kolem 10 spát a odpo už nejde, usíná kolem půl sedmé, sedmé. V noci se také budí, teď opět dáváme dvakrát mléko, jinak vříská. Dávám tedy méně, třeba už jen 120ml 🙂 Myslím, že musíme vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat