15 měsíční holčička nás nesleduje

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:04
15 týdenní holčička nás nesleduje

Dobrý den, už 14 dní mě trápí, že nás malá vůbec nesleduje. I když s ní děláme kraviny kouká někam jinam. Nemám jedinou fotku, nebo, video kde by koukala na nás. Už si toho vsimaji i ostatní lidi. 3.4. Jdeme na kontrolu tak to budu řešit s dr. Ona malá dost silha tak jsme to přikládali k tomu. Ale mě už tě nějak nedá. Měl jste to někdo taky tak? Jak jste postupovali nebo jak se to vyřešilo? Chodíme na cvičení k fyzio protože ji nešlo paseni konicku a ta nám pro dětskou napsala doporučení k oční, že si myslí že bude lot malá nějakou tu dioptrii. Ale že silhani se do 6 měsíců může stratit. Už jsem z toho zoufalá. Ani se moc neusmiva. To se musím opravdu hodně snažit abych ji rozesmála na hlas. Jako usmát se to jakž takz jo, ale je na nějaký ksichtiky co na ji děláme, ale nějakým simranim, nebo prostě dotekem no. Ale přitom je vidět že slepá úplně není. Na světlo reaguje, občas sleduje kolotoč co má nad oatylkou. Nebo si prohlidne obrázky co máme černobílou knížku a třeba se na to i usměje. Ale na nás prostě nekouká. Ani když ji někdo nakoukne do kočárku nebo na ni promluví to si kouká pořád tam co koukala nebo se otočí úplně pryč :( :nevim:

Příspěvek upraven 28.03.19 v 07:39

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4630 příspěvků 28.03.19 07:08

Takze ani na hlas moc nereaguje? Nenechala bych se odbyt dr, to asi nebude jen tim silhanim. Nechat vysetrit sluch taky. A pak se uvidi no…

Kriss Tina
Echt Kelišová 9510 příspěvků 28.03.19 07:21

Taky mě napadlo jestli špatně neslyší, jakože by nastavovala ucho když odněkud slyší zvuk :think:

DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:21

@Tarjei sluch měla v nemocnici v pořádku. Když kejchnu tak sebou skubne a lekne se. Když dělám ssss tak se uklidní. Když zachrastim tak vidím jak se jí uši hejbou. Ale ne vždy se otočí.

Terka14
Kecalka 360 příspěvků 28.03.19 07:27

@DatvaM mám 13M dcerku a také silha. Ne pořád, občas ji ulitnou očka. Zadanku na oční mám už od 10M kontroly. Ve městě je ale jen jeden lékař, který se zabývá silhajicima detma, takže jdeme až teď v dubnu. Ale že by na nás nekoukala nebo tak to ne. Kouká na vše, směje se… Nechápu, proč Vas pediatr neposlal už mnohem dříve. Já také dost silhala a brýle jsem měla už od 8 měsíců. Vážnější silhani oční pozná a nečekal by, že se to samo opraví. Snad Vas někde brzy vezmou ať se malá netrápí.

Vemas
Kelišová 5528 příspěvků 28.03.19 07:33

A to doted nikdo silhani neresil? Od 6ti mesicu muzes na to vysetreni pistoli, nemate to nikde v okoli?

DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:35

@Terka14 naší malej je 3,5 měsíce. Do půl roka se to upravuje samo a proto se silhani neřeší. Ale jsme domluvený že teď toho 4.3. To zkontrolujeme, probereme a pošle nás dal. Jen jsem chtěla vědět jestli to měl třeba někdo stejně a čím to kdyztak bylo.

Terka14
Kecalka 360 příspěvků 28.03.19 07:38

@DatvaM v prvním příspěvku je věk uveden 15 měsíců

DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:40

@Terka14 omlouvám se už jsem to opravila.

DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:44

@Vemas měla jsem to blbě napsané. Dnes je jí 15 týdnu.

Terka14
Kecalka 360 příspěvků 28.03.19 07:44

@DatvaM jo tak to potom jo :) tak to bych byla ještě v klidu. To jsem se až lekla, jak to může nechat někdo zajít tak daleko, že dítě ani nekouká a nesmeje se. 15 týdnu je ještě málo. Ale třeba se na něco přijde už teď.

Sugii
Stálice 66 příspěvků 28.03.19 07:45

Opráv si nadpis a příspěvek ;) v 15ti měsících by to byl už sakra problém.
3,5M mi přišlo že ještě nemá úplně rozvinutý zrak a nevidí věci od 1,5m dál. Šilhání se také upravilo.
Konzultací nic nezkazíš, ale zatím není potřeba plašit.

DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:52

@Sugii nadpis příspěvku mám opravený ale u téma mi to změnit nejde. Jo u toho silhani je čas to vím, ale znepokojuje mě zbytek když už si vsimaji i ostatní kolem.

Stánina
Generální žvanilka 22029 příspěvků 28.03.19 07:57
@DatvaM píše:
Dobrý den, už 14 dní mě trápí, že nás malá vůbec nesleduje. I když s ní děláme kraviny kouká někam jinam. Nemám jedinou fotku, nebo, video kde by koukala na nás. Už si toho vsimaji i ostatní lidi. 3.4. Jdeme na kontrolu tak to budu řešit s dr. Ona malá dost silha tak jsme to přikládali k tomu. Ale mě už tě nějak nedá. Měl jste to někdo taky tak? Jak jste postupovali nebo jak se to vyřešilo? Chodíme na cvičení k fyzio protože ji nešlo paseni konicku a ta nám pro dětskou napsala doporučení k oční, že si myslí že bude lot malá nějakou tu dioptrii. Ale že silhani se do 6 měsíců může stratit. Už jsem z toho zoufalá. Ani se moc neusmiva. To se musím opravdu hodně snažit abych ji rozesmála na hlas. Jako usmát se to jakž takz jo, ale je na nějaký ksichtiky co na ji děláme, ale nějakým simranim, nebo prostě dotekem no. Ale přitom je vidět že slepá úplně není. Na světlo reaguje, občas sleduje kolotoč co má nad oatylkou. Nebo si prohlidne obrázky co máme černobílou knížku a třeba se na to i usměje. Ale na nás prostě nekouká. Ani když ji někdo nakoukne do kočárku nebo na ni promluví to si kouká pořád tam co koukala nebo se otočí úplně pryč :( :nevim:Příspěvek upraven 28.03.19 v 07:39

Dcera se taky nesmála, dlouho. Přesně jak popisuješ, dalo to dost práce ji rozesmát. A většinou, když jsme se o to snažili, tak nás jen tak útrpně sledovala, jako že co trapčíme… ale sledovala… jen chybělo, aby protočila oči :roll: :mrgreen:

DatvaM
Povídálka 12 příspěvků 28.03.19 07:59

@Stánina ona právě moc nesleduje a nebo jen na vteřinu koukne a to si ani nejsem jistá kolikrát kam kouká. :pensive: :pensive:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama