15měsíční holčička a nemoc po očkování MMR (spalničky)

14.9.19 14:17

15 měsíční holcicka po očkováni MMR (spalnicky..)

Ahoj holky, rada bych se zeptala zda nemáte některá zkušenost s tím co teď zazivame my doma. Dcera má 15 dni po očkováni a po 10 dnech cca prisly horečky a ve čtvrtek v noci měla skoro až ke 40. Naštěstí se mi to podařilo stáhnout na 37,5. Takže jsme sly další den k doktorovi a ten dělal testik z krve a v pořádku a jinak dle jeho uvážení je také v pořádku, jen má zahlceny krk, takže to viděl na nějakou virózu. Včera při koupani jsem zjistila, ze je celá osypana a dávala jsem jen na noc panadol a už byla noc klidná. Dneska už bez teploty, ale dostavil se žlutý průjem a ta vyrážka trosku se zvetsila, chce byt pořad na mě, nebo proste sama neusne. Doktor tvrdil, ze by to mohla byt ta 6 nemoc, ale když jsem mu posílala, fotku dcery jak je celá zacervenala tvrdil, ze se jedna o potnicky. Ale mě to jako potnicky nepřijdou. Takže jsem z toho trosku zmatená. Nemáte některá zkušenosti? A co vám pomohlo na průjem? Děkuji za rady a típy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1699
14.9.19 14:20

Přijde mi to jako reakce na vakcinu. Objevuje se po 10.dni, může byt i vyrážka jako spalnicky. Na průjem smectu (1 nic nezkazis)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 14:21
@lupilka.cz prave doktor říkal, ze už si mysli že to není reakce na očkováni.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1699
14.9.19 14:22

@Moniqueee myslet si to může :) hlavně klid, ať tak nebo tak, brzy bude dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 14:24

@lupilka.cz no já už jsem spíše z toho tak zmatená, ze bych rada věděla co ji je no :) máme asi zrovna doktora co střílí ty diagnózy od oka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
14.9.19 14:26

Koukni sem https://www.emimino.cz/…rankovani/4/#…
Astyna88 píše 10. 9. o pseudospalničkách. :think:

Příspěvek upraven 14.09.19 v 14:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
14.9.19 14:26

Podle mě klasická reakce na mmr, vysoká horečka a následně vyrážka s prujmem a teď by se to mělo lepšít a do 3 dnů by měl být klid. Nechápu, že to toho doktora nenapadlo hned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
14.9.19 14:27

Nenechala bych nikdy 15 mesicni dítě očkovat mmr 8o nejdřív tak po 2. roce. K dotazu bohužel neporadím.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 14:37

@Terez001 tak u nás byla epidemie spalnicek, takže nám to bylo doporučené, pro případ, ze zase další rok budou řádit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4553
14.9.19 14:53

Má spalničky po očkování, tj. reakci. Takhle nějak vypadají, pokud je v pohodě průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 15:02

Reakce na MMR je vždy až po týdnu až dvou-jelikož se jedná o tzv. zivou vakcínu, která se aplikuje do podkozi, nikoliv hloub do svalu, nástup účinku trvá déle. Horečka, lehká vyrážka, průjem po 10 dnech je skoro jasná reakce na očkováni. To ti lékař nic k tomu neřekl? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 15:15

@martina bl ano říkal, jen ze si mysli, ze už to není reakce na to očkováni. Tak jsem se jen chtěla zeptat či mate zkušenosti s tím i vy :) ale podle reakci to vypadá na tu reakci na spalnicky. Tak uvidíme jak se to bude dal vyvíjet. Naštěstí asi ty teploty doufám už jsou za námi. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57582
14.9.19 15:25

@Moniqueee je to reakce na ockovani. Reakce po tomto ockovani se objevuje po 10-14 dnech a prekvapuje me, ze to vas doktor nevi. To bych snad uvazovala o zmene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57582
14.9.19 15:26

@Moniqueee a na ty horecky po ockovani jsi ji davala co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 16:41

@blumen střídala jsem nurofen a panadol. Ano ale v Praze je to dost těžké všude plno. Brzy plánujeme stejně stěhování tak snad natrefime na lepšího. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama