15 měsíční má kaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labuť19
Kecalka 232 příspěvků 14.05.19 12:28
15 měsíční má kaz

Máte někdo zkušenosti s vrtáním zubů u 15 měsíčního batolete? Vim, že se to dělá v analgosedaci nebo celkové anestezii, ale jestli je nějaká hranice od kolika let to dělají.

Reakce:
lucielorenc
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 10 inzerátů 14.05.19 12:32

Zkušenosti s analgosedaci, nebo celkovou anestezií u dítěte nemám, ale u nás pokud je to jen kaz zubařka normálně vrtá a rodič prcka drží. Je to jen chvilička a je to… už to máme taky za sebou, jen prcek byl o kousek větší.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 14.05.19 12:32

Byla jsem zase nedávno u zubařky se skoro 4 letým a říkám ji „má černé díry ve stoličkách i když poctivě čistíme dvěma zubníma pastama..“ a co mi na to řekla? „To nejsou kazy..“ může mi někdo říct, co jiného jsou černé díry ve stoličkách když né kazy? :D

A tímto jsem chtěla pouze říct, že naše zubařka ani ve 4 letech nevrtá a nespravuje zuby, asi stará škola.. Neznám, že by někdo „spravoval“ zuby takto malým dětem jako od zakladatelky 1,5letému dítěti..

Máte někdo zkušenosti? 8)

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 10 inzerátů 14.05.19 12:34

@Andrea.Tom U nás zubařka běžně opravuje zuby, syn má takhle vrtané dva, já jsem ho držela, je to je chvilička, mohl si i vybrat barvu plomby. ;)

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 14.05.19 12:35

@Andrea.Tom dcerce opravovala zub poprvé asi ve 2 letech, ale třeba zničené jedničky a dvojky z láhve neřeší, že dokud ji to nebolí tak je tam nechá protože při opravě by se rozpadly.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 14.05.19 12:37

Divné :) Ono člověk aby dobré zubaře vážně pohledal.. Při tom nedostatku je ale každý rád, když aspoň někoho má..

Doufám že když mu je neopravila tak mu tím „neublžila“ že je nechala tak.. Ale řekněte mi, když mi řekla že je to měkké že to nejsou kazy :D tak co to teda je :D

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 14.05.19 12:40

@Andrea.Tom klidně to může být zabarvené z čaje

Tableta
Závislačka 4820 příspěvků 14.05.19 12:43

@Andrea.Tom Já je mám na všech stoličkách a kaz mám jeden, ještě k tomu zastavený. Nevím, co to je :think:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 14.05.19 12:52

Moje dítě mělo ve 4 letech první kaz a mohla jsem se hanbou propadnout… 15 měsíční to je síla! určitě bych ho nenechávala uspávat
ale jinak ve 4 letech mu normálně zuby vrtali, nebolelo ho to

elen-ka
Extra třída :D 13634 příspěvků 12 inzerátů 14.05.19 12:53
@Andrea.Tom píše:
Byla jsem zase nedávno u zubařky se skoro 4 letým a říkám ji „má černé díry ve stoličkách i když poctivě čistíme dvěma zubníma pastama..“ a co mi na to řekla? „To nejsou kazy..“ může mi někdo říct, co jiného jsou černé díry ve stoličkách když né kazy? :D

A tímto jsem chtěla pouze říct, že naše zubařka ani ve 4 letech nevrtá a nespravuje zuby, asi stará škola.. Neznám, že by někdo „spravoval“ zuby takto malým dětem jako od zakladatelky 1,5letému dítěti..

Máte někdo zkušenosti? 8)

Také jsem zubařce při jedné prohlídce říkala, že se mi nezdají stoličky, že tam něco mají a nejde mi to pořádně vyčistit. Zkontrolovala to a řekla mi, že je to barvivo, že to kaz není.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 14.05.19 12:59
@elen-ka píše:
Také jsem zubařce při jedné prohlídce říkala, že se mi nezdají stoličky, že tam něco mají a nejde mi to pořádně vyčistit. Zkontrolovala to a řekla mi, že je to barvivo, že to kaz není.

barvivo jo 8o ale syn tam má normálně díry a pak černé.. to ať mi nikdo neříká že to není kaz.. fakt divné.. ale cosik jako do toho šťuorala a říkala že kaz to není.. ale stejně mi je trapně když můj syn otevře pusinku. snažíme se jak blázni a stejně to není zcela bez úspěchů.. v takto brzkém stádiu života by mě byla i dost hamba :oops:

elen-ka
Extra třída :D 13634 příspěvků 12 inzerátů 14.05.19 13:18
@Andrea.Tom píše:
barvivo jo 8o ale syn tam má normálně díry a pak černé.. to ať mi nikdo neříká že to není kaz.. fakt divné.. ale cosik jako do toho šťuorala a říkala že kaz to není.. ale stejně mi je trapně když můj syn otevře pusinku. snažíme se jak blázni a stejně to není zcela bez úspěchů.. v takto brzkém stádiu života by mě byla i dost hamba :oops:

Tak to pak jo, děti tam díru neměli, jen to měli zbarvené. Jinak moje zubařka kazy na mléčných zubech ošetřují. To pak také nechápu.

Váš příspěvek
Reklama