1,5 měsíční miminko - hysterický záchvat řevu

36
23.4.20 03:41

1,5 měsíční miminko - hysterický záchvat řevu

Zdravím,

Chci se zeptat jestli se někomu stalo (u nás to bylo prvně), že mimčo z ničeho nic začalo šílené řvát až zrudlo a ztratilo hlas i dech, ale bylo pořád rudé v křeči..
Pomohlo nám když sme jí dali flašku s mlíkem, tak začala pít a přestala řvát, pak odbrkla a usnula..
Normálně se budí na jídlo ca po 3-4 někdy i 5-6 hodinách a v pohodě přebalíme a jdeme jíst( někdy mi to trvá, tak si na mě zakřičí, ale tohle se ještě nestalo)
Dostala ten hysterák nějaké 2 hodiny po jídle. Je jí 1,5 měsíce a pije 7* 130 ml mlíka denně, takže mi nepřijde že by strádala.
Myslíte, že prostě je to jedlík a mám jí zvýšit dávku nebo jí budit pravidelně a dávat těch 130ml?
My jí prostě necháváme až se vzbudí na jídlo sama.., ale ten hysterák kdy sem myslela, že nám umře v náručí mě děsně vyděsil…

Díky za případný odpovědi, zkušennosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4959
23.4.20 06:23

Může mít hlad. Může jí nesedět mlíko. Může mít koliku, zaražené prdy, alergii na BKM. Mohla chtít pochovat. Existuje asi tak milion příčin pláče kojence.

Šestitýdenní mimino nekřičí z plných plic jen tak „z ničeho nic“. Vždycky je to „něco velkého“. Pokud pomohlo dát jí lahev s mlékem, evidentně měla prostě hlad. Dávej jí jídlo tak, jak potřebuje jíst, a nečekej, až pláčem zrudne a nebude moct ani popadnout dech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8335
23.4.20 07:12

Kojenci maj krece v zaludku kdyz maj hlad..ja kojila jak deti chtely, na hodiny jsem nekoukala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.4.20 08:04

@SlečnaDahlia
Mléko si myslím problém nebude, to sme měnili už dřív a řekla bych že sedí..
Problém je, že pochování nezabralo ani ode mě ani manžela, dudlík nebrala, prst, nic prostě nic, jen řvala rudna až přestala řvát a dýchat a uplně se zalykala.. nechápala sem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8335
23.4.20 08:21

@Shenty mela asi proste hlad no. Kojence to boli, maj krece v zaludku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
23.4.20 08:23

Mohlo to mít více důvodů, a nemusí to být třeba vyloženě spojené s tím jídlem. Já mám u malé to, že když se začne vztekat, křičet či být protivná (ještě se mi teda nestalo aby brečela jak píšeš) tak jediné co pomůže je strčit ji flaštičku s mlíkem, ikdyž třeba skoro nic nesní. (Ovšem mám doma jedlíka takže vždy sní minimálně půlku). Ovšem jednou, to brečela jako fakt brečela, skoro jak píšeš ty, ale to se škrábla když měla čerstvě ostříhaný nechtíky. Vzala jsem ji do ruky a do minuty už bylo ticho 🤷 dáváš jí čajík? Nemuže mit třeba jen žízeň??

Zkus jí zvýšit dávky na 150. Když zbyde tak zbyde. Ja jí dělám pokaždé o něco víc a když to nechá tak nevadí.

A za jaké situace se to stalo? Kde miminko bylo? Měl ji někdo v ruce? Byla v postýlce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.4.20 08:49

@Ibibi měla sem jí u sebe. Usnula mi v náručí a najednou se probudila a začla brečet, tu dobu ještě normálně, tak sem jí vzala že jí přebalím a začala víc a vyplivávala dudlík, tak sem to dodělala a šla dělat mlíko a to se rozjel ječák.. manžel si jí vzal nic, dával jí dudlíka nic, nos do pusy, mu kolikrát žužlá, nic.. prostě nic jí neuklidnilo, až když sem jí dala flašku s mlíkem do pusy..

Přemýšleli sme zvýšit dávku, ale mám kolikrát pocit že je jak pes, dokavaď bude jídlo, bude pít.. ale asi nic jinýho nezbyde, protože od toho incidentu začíná natahovat takhle pokaždý když má jíst, zatím jsem byla připravená, takže se nerozeřvala jak předtím..
Buď jí budu dávat častejc těch 130 než se ozve sama a nebo zvednu na 150, ale to když to pak bude chtít ve stejným množství 7× za den? Neni to moc na tak malý mímo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
23.4.20 08:50
@Ibibi píše:
Mohlo to mít více důvodů, a nemusí to být třeba vyloženě spojené s tím jídlem. Já mám u malé to, že když se začne vztekat, křičet či být protivná (ještě se mi teda nestalo aby brečela jak píšeš) tak jediné co pomůže je strčit ji flaštičku s mlíkem, ikdyž třeba skoro nic nesní. (Ovšem mám doma jedlíka takže vždy sní minimálně půlku). Ovšem jednou, to brečela jako fakt brečela, skoro jak píšeš ty, ale to se škrábla když měla čerstvě ostříhaný nechtíky. Vzala jsem ji do ruky a do minuty už bylo ticho 🤷 dáváš jí čajík? Nemuže mit třeba jen žízeň??

Zkus jí zvýšit dávky na 150. Když zbyde tak zbyde. Ja jí dělám pokaždé o něco víc a když to nechá tak nevadí.

A za jaké situace se to stalo? Kde miminko bylo? Měl ji někdo v ruce? Byla v postýlce?

Teda 150 ml mi pije moje mala a je ji 7 mes. 8o :D Na mimco 1,5 měsíce mi to prijde az moc velka davka :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.4.20 08:52

@Tarjei snad no.. říkám si, že kdyby to bylo něco zdravotního, tak jí asi flaška s mlíkem neuklidní..

Jen nás to zarazilo.. neni to poprví co nedostala hned najíst a takhle neřvala.. a z ničeho nic tohle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.4.20 08:54

@Konys mě taky, ale co dělat jestli má opravdu takovej hlad? Od toho incidentu teda zatím měla pokaždý 130ml, ale po vypití, což je max 5 minut, pije jak ďas, se kroutí že chce ještě, ale zatím se nechala uklidnit, že stačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8335
23.4.20 08:54

@Shenty ja bych to nezkoumala a krmila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
23.4.20 09:00
@Shenty píše:
@Ibibi měla sem jí u sebe. Usnula mi v náručí a najednou se probudila a začla brečet, tu dobu ještě normálně, tak sem jí vzala že jí přebalím a začala víc a vyplivávala dudlík, tak sem to dodělala a šla dělat mlíko a to se rozjel ječák.. manžel si jí vzal nic, dával jí dudlíka nic, nos do pusy, mu kolikrát žužlá, nic.. prostě nic jí neuklidnilo, až když sem jí dala flašku s mlíkem do pusy..Přemýšleli sme zvýšit dávku, ale mám kolikrát pocit že je jak pes, dokavaď bude jídlo, bude pít.. ale asi nic jinýho nezbyde, protože od toho incidentu začíná natahovat takhle pokaždý když má jíst, zatím jsem byla připravená, takže se nerozeřvala jak předtím..
Buď jí budu dávat častejc těch 130 než se ozve sama a nebo zvednu na 150, ale to když to pak bude chtít ve stejným množství 7× za den? Neni to moc na tak malý mímo?

A co mate za mliko? Treba ji proste nestaci, nesedi… Tezko rict.. Ja maly davala nejdriv Hipp, to byla furt ubulena neklidna, ublinkavala, zacpu mela… Pak jsme zkusili Hami, to bylo ještě horsi..
Pak po konzultaci s detskou lekarkou, ktera mi rekla, ze bolení atd detem vetsinou zpusobuje rybi tuk, soja atd co je ve vetsine mlik..a navic skoro vsechmy jsou z odtucneneho mlika.. Jsem dala Kendamil, je z plnotucneho, krasne voni (Hipp smrdel jak bolava hnata), male chutna (i me teda), a hlavne vsechna trapeni ustala. Navic složení super..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
23.4.20 09:03
@Shenty píše:
@Konys mě taky, ale co dělat jestli má opravdu takovej hlad? Od toho incidentu teda zatím měla pokaždý 130ml, ale po vypití, což je max 5 minut, pije jak ďas, se kroutí že chce ještě, ale zatím se nechala uklidnit, že stačí

Tak zkusit to muzete, ale aby vam pak jeste neublinkavala..kdyz se bude takhle ladovat. :think:
No, znam to.. Člověk vecne tape, hleda a snazi se prijit na pricinu trapeni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
23.4.20 09:06

Pamatuju si, že malej měl v tomhle věku taky jednou takový záchvat, že jsem myslela, že snad umírá, ale za chvíli se uklidnil. Asi bych si nedělala starosti. Jak tady holky psaly, mohlo ji bolet bříško (z hladu, z prdů) a ty miminka takhle můžou reagovat, když mají třeba křeče, nad kterýma dospělý mávne rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.4.20 09:24

@Konys máme nutrilon omneo comfort. Měli jsme totiž od narození problémy s kakáním. Nešlo jí se vykakat, takže nám doporučili toto mléko a kakání se rozjelo a celkem zpravidelnilo, takže si říkám že mlékem by to nemělo být, ale zase jestli není tak syté. Slyšela jsem že jiná mléka mohou zasytit více, ale bojím se jí zas měnit mlíko když se nám konečně rozjelo jakože bezbolestné relativně pravidelné kakání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat