15měsíční neumí žádné slovo

Anonymní
14.8.15 22:04

15 mesicni neumi zadne slovo

Zda se vam v poradku, ze 15 mesicni dite neumi zadne slovo? Zvatla porad, ale konkretni slovo na nejakou vec nerekne. Umi zopakovat mama, tata, baba, nene. Ale kdyz jsem se ho dnes zeptala, kde je tata a on mi donesl plysaka, napadlo me, jestli je vse v poradku. Mluvim na neho porad. Rozumi uz mnoha pokynum, treba kdyz se ho zeptam, kde ma boty, tak jde k botniku, nebo kdyz neco vytahne z supliku a ja mu reknu dej to zpatky, tak to udela. Rozumi proste mnoha vecem, ale nemluvi… Mam se znepokojovat? Vsude ctu, ze rocni deti umi uz nekolik zvuku zviratek apodobne…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
14.8.15 22:06
@Anonymní píše:
Zda se vam v poradku, ze 15 mesicni dite neumi zadne slovo? Zvatla porad, ale konkretni slovo na nejakou vec nerekne. Umi zopakovat mama, tata, baba, nene. Ale kdyz jsem se ho dnes zeptala, kde je tata a on mi donesl plysaka, napadlo me, jestli je vse v poradku. Mluvim na neho porad. Rozumi uz mnoha pokynum, treba kdyz se ho zeptam, kde ma boty, tak jde k botniku, nebo kdyz neco vytahne z supliku a ja mu reknu dej to zpatky, tak to udela. Rozumi proste mnoha vecem, ale nemluvi… Mam se znepokojovat? Vsude ctu, ze rocni deti umi uz nekolik zvuku zviratek apodobne…

každý dite je jiny nemuzes porovnávat podle me je to naprosto v poradku dle toho co pises ze rozezna a jak reaguje dej mu cas ;)

• Citovat
  • Upravit
3176
14.8.15 22:06

Kliiiid! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
14.8.15 22:09

Vis proc to vsude ctes? Protoze ty stastne matky se rady pochlubi a ty mene stastne mlci a soupou nohama. Vubec to neres, v tomhle veku mi zacalo mluvit jen treti dite, prvni dva ani tuk. Dulezite je, ze rozumi, alespon necemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6229
14.8.15 22:09
@Anonymní píše:

Nech ho být, akorát ho stresuješ. Zvuky zvířat opravdu nejsou životně důležitá. Muj syn se zvuky zvířat naučil - už nevím kdy - a teď už nepovažuje za nutné se naučit názvy zvířat, takže ve 2,5 letech je pejsek stále haf haf a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 22:10

Synovec nerekl do dvou let temer zadne slovo. Presne ve dvou letech se ze dne na den rozmluvil. Dneska je mu temer 17 a je naprosto normalni kluk ;). Takze bud v klidu, vsechno dozene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 22:12
@Bibi239 píše:
Vis proc to vsude ctes? Protoze ty stastne matky se rady pochlubi a ty mene stastne mlci a soupou nohama. Vubec to neres, v tomhle veku mi zacalo mluvit jen treti dite, prvni dva ani tuk. Dulezite je, ze rozumi, alespon necemu.

Neco na tom s tim chlubenim bude :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
14.8.15 22:12

Pffff…muj 18ti mesicni nerekne ani mama. :lol: pusu nezavre od rana, ale mluvi cinsky, kdyz si ho posadim na klin a nutim ho at po me neco zopakuje, doslova se mi vysmeje a jde si po svym…absolutne no stress. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
14.8.15 22:17

V klidu. Píšeš, že neřekne žádné slovo a přitom umí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 22:19

@Fima no ale nerekne zadne slovo, ktere by by vedel, co znamena… Sice zopakuje mama, tata, baba nene, ale nechape vyznam slova…

• Nahlásit
  • Citovat
708
14.8.15 22:21

Hehe muj 25m taky nerekne vubec nic, ale zase uz je par mesicu uplne bez plen. Neresim a uzivam si jeste chvili klidu bez celodenního „mamíííí“ a „proč“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
14.8.15 22:24

15m? To chce fakt klid, potom to přijde ze dne na den a od rána do večera:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
14.8.15 22:53
@Anonymní píše:
@Fima no ale nerekne zadne slovo, ktere by by vedel, co znamena… Sice zopakuje mama, tata, baba nene, ale nechape vyznam slova…

V 15 měsících je toto naprosto normální, opravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
14.8.15 23:12

Ja jsem byla take velice nervozni kdyz nase mala jeste kolem 2 let temer nemluvila. Porad jsem ji srovnavala se starsi dcerkou, ktrea od roka mluvila ve vetach. Ted je male 2.5 roku, uplne krasne se rozmlouva a k memu udivu nadherne rika r a ř coz ta starsi zvladla mezi 3-4 rokem. kazde dite je jine a nema cenu porovnavat nebo se zbytecne stresovat. Ted uz to vim i ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6428
14.8.15 23:15
@Anonymní píše:

Malá až teď od 26měsíců začala spojovat dvě slova, ale jen dvojslabičné /ahoj teto, čiči papá/ a neřekne třeba pes, ale hafo a místo kočky čiči. Některé děti v jejím věku už mluví ve větách. Do 3let se to všechno srovná :kytka: :mavam:
Ze zvířátek umí ještě myš. Jinak na kravičku řekne jen bů, na kozu mé, na ovci bé, ale to zvířátko nepojmenuje. Ale třeba umí počítat do dvou :D a když je na obrázku víc stejných zvířátek, tak řekne tři nebo moc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama