1,5 roku nic nejí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
32
17.10.21 13:25

1,5 roku nic nejí

Holky, jdu pro radu, já jsem totálně zoufalá. Malému jé 18 měsíců, nikdy to dítě pořádně nejedlo, ale je to čím dál tím horší. V tom nejlepším případě malý sní cca 100 gramů jídla jednou za den. To už jsem spokojená, že aspoň něco. Jenom že tohle stane tak 1-2krat za týden. Jinak on nejí prostě vůbec. Žádné sušenky piškoty banán rohlík přesnídávka apod., prostě do pusy nevezme. Neexistuje žádné jídlo co by mu chutnalo. Včera za celý den snědl 3 lžičky masozeleniny, a to skoro násilím pod pohádky. Předevčírem 4 lžičky kaše na noc, přes den vůbec nic, ani jedno sousto. Pije také málo, a jenom vodu. Přes den já do něho ani mléko nedostanu. V noci vypije 300-400 ml mléka, to má od malička a já jsem už za to ráda. Sirup na chuť k jídlu kupují už druhou lahvičku, občas se mi zdá že to funguje (to znamená že malý sní za den tak 100 ml polévky), potom zas nic. Dávám vitamíny B a D. Nevím z čeho to dítě žije, ale je hodně aktivní, prostě vrtule v zadku a celý den se nezastaví. Celý den jsme venku, občas jezdíme do bazénu, ale to pro něho vůbec není důvod aby se najedl. Já už fakt nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10391
17.10.21 13:31

Tak když se tak staré dítě futruje v noci, tak se nediv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
17.10.21 13:33

Ani normální jídlo co jíte doma vy nechce ochutnávat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.10.21 13:44
@Cenarius píše:
Ani normální jídlo co jíte doma vy nechce ochutnávat?

Nechce, prostě není zájem. Jíme spolu, dávám mu kousky jídla na talíř taký. Jednou dobu měl rád vidličku a rád napichoval kousky, že mohl sníst kousek mrkve nebo tak. Ale to už mu přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
17.10.21 13:47

Nejedlik je pro matku prokletí, no. Ja bych zkusila možná par dnu klidnější režim, jidlo po ruce, aby se mohl najist „beze strachu“, ze mu neco uteče. A taky nedelat kolem toho divadlo. Nabizet, ale nenutit, ne smlouvat. Nechceš, nechces. I kdyz je to těžké. A co vase jidlo? Ma zajem? Jite to same? Zkusili jste jist z jednoho talíře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 13:48

Nas malej taky neji…teda v porovnanim s tvym toho sni hodne…sni zhruba za den malou presnidavkou sklenicku (ne tu presnidavku ale to mnozstvi cca vse co za den dostane) ale u nej je to fakt tim, ze nema na to jidlo cas…neco malo sni jen kdyz nema co delat ( pri ceste v aute, nebo i na prochazce v kocarku) jakmile muze behat tak je jidlo proste vedlejsi…a je teda fakt, ze nas malej pres noc nema nic…

• Citovat
  • Nahlásit
32
17.10.21 13:48
@Sany80s píše:
Tak když se tak staré dítě futruje v noci, tak se nediv.

Před tím toho vypil víc. Lahvička na noc, před usínáním, plus lahvička během noci. V rok mi běžné za noc vypil 600 ml. Jenom že mléko jsem už redukovala (nebo spíše on sám), že vypije lahvičku před usínáním. No a ji ještě hůř než před tím. Tak bojovat a sebrat mu to mléko úplně nechci. Už jsem to zkoušela, nespálí jsme 4 nocí, pak já jsem toho vzdala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27549
17.10.21 13:50

V tomhle věku už by měl jíst normální jídlo a neměl by se dopijet v noci tolika mlíkem.
Dáváš mu to samý co máte všichni, jíte spolu? Přes den do misky ovoce, zeleninu, klidně i rozinky atd? Dávám na malý stolek a můžou si brát jak chtějí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.10.21 13:53
@Ba-stet píše:
Nejedlik je pro matku prokletí, no. Ja bych zkusila možná par dnu klidnější režim, jidlo po ruce, aby se mohl najist „beze strachu“, ze mu neco uteče. A taky nedelat kolem toho divadlo. Nabizet, ale nenutit, ne smlouvat. Nechceš, nechces. I kdyz je to těžké. A co vase jidlo? Ma zajem? Jite to same? Zkusili jste jist z jednoho talíře?

Nabízet ale nevynucovat jsem zkoušela. On vydržel 9 dní bez jídla. Teď už souhlasím na pohádky, knížky, cokoliv. Jenom že to taký nefunguje. Když jíme z jednoho talíře on chechta a krmí mně, sám nejí.
Při tom první dítě úplně normálně všechno jedlo, já jsem ani nevěděla že něco takového existuje. Furt hledám kde je ta vada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.10.21 13:54
@pikola píše:
V tomhle věku už by měl jíst normální jídlo a neměl by se dopijet v noci tolika mlíkem.
Dáváš mu to samý co máte všichni, jíte spolu? Přes den do misky ovoce, zeleninu, klidně i rozinky atd?

Me bylo receno, ze 1.5 lete deti maji vypit 500ml mleka ( nebo i jogurtu, syru…ale proste by tech mlecnych vyrobku melo byt 500ml) takze kdyz on pres den nema nic, tak aspon takhle ma tech 400ml za noc…
Jinak souhlasim, proste mit vsude misticky s necim na zakousnuti a prijde si na to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27046
17.10.21 13:56

@Lshch Bych mu v noci strčila rohlík místo mlíka. Když má hlad, ať se tedy naji, ale pořádně. Žádný mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27549
17.10.21 13:57
@1V374 píše:
Me bylo receno, ze 1.5 lete deti maji vypit 500ml mleka ( nebo i jogurtu, syru…ale proste by tech mlecnych vyrobku melo byt 500ml) takze kdyz on pres den nema nic, tak aspon takhle ma tech 400ml za noc…
Jinak souhlasim, proste mit vsude misticky s necim na zakousnuti a prijde si na to :)

Nemyslím si, že je tom ale myšleno, že by tolik měl vypít jen v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
17.10.21 13:57

Nám jedl kluk taky strašně. Tolik probrečených dní, tolik scén… nakonec fungovaly jenom pohádky. Smířila jsem se s tím. To mlíko v noci bych opravdu ale omezila. Dala bych mu maximálně stovku a hotovo. A jestli ani tak jíst nebude chtít, tak bych mu to zkusila opravdu jeden den vůbec nenabízet, večer dát trochu mléka, přežít noc a doufat, že se ráno nají. Nám jednu dobu jedl jenom v kočárku venku za pochodu. Zkus k jídlu jiné místo, jiné prostředí, jiné věci, jinou formu… jestli ti dost pije, fakt bych mu jeden den zkusila nedat nic, jak jsem psala. Teda nenabízet. Jestli sám bude chtít, ať si vezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.10.21 13:59
@pikola píše:
Dáváš mu to samý co máte všichni, jíte spolu? Přes den do misky ovoce, zeleninu, klidně i rozinky atd? Dávám na malý stolek a můžou si brát jak chtějí

Dělám tož samé, jídlo v košíku a na stole. Staršímu je 13 let, ten furt něco tahá. Málokdy sáhne na křupky, všechno ostatní ani se nedotkne. Byla bych spokojená pokud by aspoň nějaký piškot během dne snědl, já už radují každé kalorií. Jenom že to taký nechce. Radši mu dávám masozeleninu ze skleničky, protože to rychlé spolkne a já mám šanci do něho něco dostát. Když dávám naše jídlo, hrozně dlouho to žvýká, sní 1-2 lžičky a odchází. Prý už strávil času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
17.10.21 14:00
@Lshch píše:
Před tím toho vypil víc. Lahvička na noc, před usínáním, plus lahvička během noci. V rok mi běžné za noc vypil 600 ml. Jenom že mléko jsem už redukovala (nebo spíše on sám), že vypije lahvičku před usínáním. No a ji ještě hůř než před tím. Tak bojovat a sebrat mu to mléko úplně nechci. Už jsem to zkoušela, nespálí jsme 4 nocí, pak já jsem toho vzdala.

Taky o tom musíš být přesvědčená ty. Faktem je, že v těchto letech už mu touto výživou, kdy se futruje sladkým navečer a v noci, můžeš zakládat na zdravotní problémy.
Určitě máš dost tvrdohlavé dítě.
Proč vlastně v tomto věku jí ještě šlichty pro totální mrňata? Je to tím, že tam blbě jedl, že jste s jídlem na úrovni dítěte okolo 8-10 měsíců? Nenaučil se ještě kousat? Ochucuješ mu to nějak? Asi není něco, co mu chutná? Kromě toho mléka myslím.
Když bys mu přes den dala mléko, vzal by si? Nebo nechce ani to a to mléko pije v noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat