1500,-Kč prémie ke stavebku...?

4039
10.11.10 16:50

1500,-Kč prémie ke stavebku...?

Dobrý den, děvčata
chci se zeptat, baba od lišky mě uhání už tři týdny, že má pro mě 1500 na každý spoření nějakou prémii, jež má zahojit to škubnutí od státu či co. Ale do telefonu se kroutí jak psí víno a nechce říct co a jak a že musím přijít, po telefonu to nejde… blá blá blá, tak jsem jí řekla, že jestli budu muset něco měnit nebo uzavírat, tak na to peču, tak to prej ne, ale přijít musím, víc nevím…
Mám se tam honit???
Stojí to za to a máte to už někdo, o co jde?

Už takhle mě manžel může sežrat, že jsem celý rodině ta stavebka pouzavírala, když letos na ně absolutně nemáme… :twisted:
NIKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
10.11.10 17:11
NiKina píše:
Dobrý den, děvčata
chci se zeptat, baba od lišky mě uhání už tři týdny, že má pro mě 1500 na každý spoření nějakou prémii, jež má zahojit to škubnutí od státu či co. Ale do telefonu se kroutí jak psí víno a nechce říct co a jak a že musím přijít, po telefonu to nejde… blá blá blá, tak jsem jí řekla, že jestli budu muset něco měnit nebo uzavírat, tak na to peču, tak to prej ne, ale přijít musím, víc nevím…
Mám se tam honit???
Stojí to za to a máte to už někdo, o co jde?Už takhle mě manžel může sežrat, že jsem celý rodině ta stavebka pouzavírala, když letos na ně absolutně nemáme… :twisted:
NIKi
8-o

Mně teda nikdo nic takového nenabízel. A pokud platit nechceš, nemusíš. Mám uzavřené stavebko na každého člena (na sebe a Anežku dokonce dvě - využila jsem možnost uzavřít bez poplatku) a platím jen na jedno měsíčně, na druhé ke konci roku posílám, pokud mám co ;) . Manžel splácí úvěr, tak tam posílá a myslím, že i dospořuje. Nikdo ti nemůže nařídit, abys něco platila (jen abys tam měla aspoň tolik, co pokryje poplatky). Když něco pošleš, budeš mít z toho podporu (nejspíš teď už hodně zkrouhlou) a ev. úroky. Když nic za rok nepošleš, přijdeš jen o poplatek za vedení účtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
10.11.10 17:48

Podívej se třeba tady: http://www.cmss.cz/cs/
Když klikneš vedle té lišky na „více informací“, tak ti to tam vyskočí. Týká se to nových smluv: uzavření nové smlouvy zdarma plus prémie 1.500 Kč.

Jestli stavebka máš, tak na ně hlavně nešehaj, nic s něma nedělej (hlavně nenavyšuj cílovou částku, nauzavírej následnou smlouvu apod.) a spoř dle svých možností (btw, to že spořit nemusíš je jen dobrá vůle stavebních spořitelen, že to nevymáhají - a ani nebudou, protože by to byla jejich obchodní sebevražda, ale když se podíváš do obchodndích podmínek, tak tam je jednoznačně napsáno, že spořit musíš.) No a úplně nejlépe tam vůbec nelez, protože by ukacaly i mrtvýho a odešla bys s novýma smlouvama… :roll:

Jako jim teče do bot, páč jim klienti prchaj, tak na tom marketingu teď asi hodně přitlačej… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
11.11.10 07:03

Ahoj, pracovala jsem kdysi u Lišky. Poradkyně zásadně po telefonu nic neřeší, i to mají v pokynech. K sobě do kanceláře tě zve proto, jelikož mají nařízenou každoroční péči o klienta - správně by měli klienta pozvat nebo navštívit jednou ročně, říct mu, co je u Lišky nového, případně probrat stav všech stavebek. Říká se tomu následná péče :wink:

Záleží na poradkyni, ta rozumná probere stav tvých stavebek a posoudí, jestli je výhodné něco měnit (jakože většinou není, přesně jak píše wiolla), ale setkala jsem se i s takovými, které ti cpou úplně všechno a jde jim jen o svou provizi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
4039
11.11.10 09:18

Děkuji madi, tohle jsem chtěla slyšet… jakože jestli ji mám brát jako obtížnej hmyz nebo jako chudáka, co dělá svou nařízenou práci… …a jaký jsou teda podmínky pro získání těch 1500,–Kč, to nikdo neví?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
11.11.10 09:23

My máme stavebko všichni,2 nám končí příští rok a malý to má na dýl.Dneska bych ho ale už neuzavřela-dohoví co s ním ještě vymyslí.Oni si těch 1500 vyberou jinde. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
11.11.10 10:14
NiKina píše:
Děkuji madi, tohle jsem chtěla slyšet… jakože jestli ji mám brát jako obtížnej hmyz nebo jako chudáka, co dělá svou nařízenou práci… …a jaký jsou teda podmínky pro získání těch 1500,–Kč, to nikdo neví?
NiKi

Niki, myslím, že spíš to druhé. Jestli na tu schůzku půjdeš, tak tě s největší pravděpodobností nechá porad ce podepsat papír, kde potvrzuješ, že tě skutečně navštívil. No a tenhle papír musí poradci odevzdávat nadřízeným povinně :-?
Ta schůzka může probíhat různě, ale většinou s tebou projdou stavebka, co máte v rodině, řekne ti kolik máš naspořeno a za jak dlouho můžeš peníze dostat, zeptá se tě, jestli si oba s manželem spoříte na důchod (penzijko), jestli máte volné peněžní prostředky (podílové fondy), jestli máte dobrý účet s nízkými poplatky (nabídnou svůj) nebo dětský účet, je toho hromada.. Samo si nic uzavírat nemusíš :wink:

Na ty podmínky získání 1500 Kč se ti podívám, až bude malý spát, nejspíš to bude nějaká časově omezená akce.

• Nahlásit
  • Citovat
4039
11.11.10 11:34
madi píše:
NiKina píše:
NiKi

Niki, myslím, že spíš to druhé. Jestli na tu schůzku půjdeš, tak tě s největší pravděpodobností nechá porad ce podepsat papír, kde potvrzuješ, že tě skutečně navštívil. No a tenhle papír musí poradci odevzdávat nadřízeným povinně :-?
Ta schůzka může probíhat různě, ale většinou s tebou projdou stavebka, co máte v rodině, řekne ti kolik máš naspořeno a za jak dlouho můžeš peníze dostat, zeptá se tě, jestli si oba s manželem spoříte na důchod (penzijko), jestli máte volné peněžní prostředky (podílové fondy), jestli máte dobrý účet s nízkými poplatky (nabídnou svůj) nebo dětský účet, je toho hromada.. Samo si nic uzavírat nemusíš :wink:

Na ty podmínky získání 1500 Kč se ti podívám, až bude malý spát, nejspíš to bude nějaká časově omezená akce.

Děkuju, určitě časově omezená, do konce listopadu, tvrdila…
A to, co vypisuješ, je přesně to, nač se ptá… a s čím operuje :roll:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
11.11.10 11:44

Už jsem to našla, tedy jestli je to ono. http://www.cmss.cz/…-zdarma.html

Jednodušše řečeno, pokud si uzavřeš smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 150 tis. do konce roku a zaplatíš do konce ledna poplatek za uzavření smlouvy 1500 Kč, tak ti v únoru ty peníze připíší zpátky.

Navíc za to, co si na to stavebko vložíš do konce tohoto roku 20 tisíc, dostaneš v dubnu prémii 1500 Kč, což mi přijde, že je státní podpora :nevim:

Platí to všechno u prvotních smluv, tzn. u smluv na člověka, který nikdy s liškou stavební spoření neměl.

Alespoň tak jsem to vyčetla z jejich stránek, poradce ti k tomu určitě řekne víc.

JJ, Niki, oni to dělají všichni stejně :mrgreen: Když nechceš nic uzavírat, jednoduše ji hned na začátku upozorni, že si jdeš jen pro informace, že bez manžela nic podepisovat nechceš/nemůžeš a pokud tě něco zaujme, požádej ji o materiály s tím, že se jí ozveš a hotovo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
6337
11.11.10 12:13

Ahoj, prosím o radu, kdo tomu rozumí.
Máme stavebko u Pyramidy, tam na to jdou tak, že mě paní přesvědčovala, že musím ty úroky, co už tam mám naspořeno převést na vklad, abych je nemusela danit a dala mi s sebou pročíst smlouvu a já tam čtu, že se jedná o navýšení cílové částky, takže vůbec nechápu, co to má společného s daněním úroků (máme ještě úplně tu starou smlouvu za výhodných podmínek).
Holky poraďte, vůbec se v tom neorientuju, jen vím, že máme ještě další stavebka u dvou jiných spořitelen, no jestli to budu do vánoc řešit ještě dvakrát,co je v tom za finty.. :nevim:
Díky M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
11.11.10 12:25
madi píše:
Už jsem to našla, tedy jestli je to ono. http://www.cmss.cz/…-zdarma.html

Jednodušše řečeno, pokud si uzavřeš smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 150 tis. do konce roku a zaplatíš do konce ledna poplatek za uzavření smlouvy 1500 Kč, tak ti v únoru ty peníze připíší zpátky.

Navíc za to, co si na to stavebko vložíš do konce tohoto roku 20 tisíc, dostaneš v dubnu prémii 1500 Kč, což mi přijde, že je státní podpora :nevim:

Platí to všechno u prvotních smluv, tzn. u smluv na člověka, který nikdy s liškou stavební spoření neměl.

Alespoň tak jsem to vyčetla z jejich stránek, poradce ti k tomu určitě řekne víc.

JJ, Niki, oni to dělají všichni stejně :mrgreen: Když nechceš nic uzavírat, jednoduše ji hned na začátku upozorni, že si jdeš jen pro informace, že bez manžela nic podepisovat nechceš/nemůžeš a pokud tě něco zaujme, požádej ji o materiály s tím, že se jí ozveš a hotovo :wink:

ale tahle akce byla už před dvěma lety, kdy jsem v zápalu uzavřela dceři a sobě… že jim není hanba, takhle mlžit…díky!
Zajdu tam a neboj, já se ubráním!!! Jsem nabroušená už x let, tak to třeba vypění…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
11.11.10 12:30
mado píše:
Ahoj, prosím o radu, kdo tomu rozumí.
Máme stavebko u Pyramidy, tam na to jdou tak, že mě paní přesvědčovala, že musím ty úroky, co už tam mám naspořeno převést na vklad, abych je nemusela danit a dala mi s sebou pročíst smlouvu a já tam čtu, že se jedná o navýšení cílové částky, takže vůbec nechápu, co to má společného s daněním úroků (máme ještě úplně tu starou smlouvu za výhodných podmínek).
Holky poraďte, vůbec se v tom neorientuju, jen vím, že máme ještě další stavebka u dvou jiných spořitelen, no jestli to budu do vánoc řešit ještě dvakrát,co je v tom za finty.. :nevim:
Díky M

Mado, asi neporadím, s Modrou pyramidou nemám vůbec žádnou zkušenost.
Jen bych chtěla říct, že se mi nelíbí to „musíš převést“ - to je podle mě blbost, poradce ti pouze může doporučit, co je pro tebe výhodné a ne ti něco nařídit.
Zajdi za poradkyní a nech si to vysvětlit srozumitelně, až to opravdu budeš chápat a klidně ať ti vysvětluje desetkrát, od toho tam je. Oni někteří mluví „čínštinou“ :roll: :mrgreen: , používají ekonomické výrazy, které vypadají vznešeně, ale často jim lidi pořádně nerozumí. Neber to jako podceňování, musím přiznat, že i já s vysokou školou ekonomického charakteru jsem měla co dělat, abych přelouskala liškovou smlouvu o úvěru :roll:
Bez toho, aniž bych to pochopila na stoprocent, bych nic nepodepisovala a už vůbec ne navýšení cílové částky u stávající smlouvy, navíc té staré. Přišla bys o dost peněz - alespoň tak by to bylo u liškového stavebka.

• Nahlásit
  • Citovat
teresa20
11.11.10 12:31
NiKina píše:
madi píše:
Už jsem to našla, tedy jestli je to ono. http://www.cmss.cz/…-zdarma.html

JJ, Niki, oni to dělají všichni stejně :mrgreen: Když nechceš nic uzavírat, jednoduše ji hned na začátku upozorni, že si jdeš jen pro informace, že bez manžela nic podepisovat nechceš/nemůžeš a pokud tě něco zaujme, požádej ji o materiály s tím, že se jí ozveš a hotovo :wink:
ale tahle akce byla už před dvěma lety, kdy jsem v zápalu uzavřela dceři a sobě… že jim není hanba, takhle mlžit…díky!
Zajdu tam a neboj, já se ubráním!!! Jsem nabroušená už x let, tak to třeba vypění…
NiKi

Niki, oni mají tyhle akce skoro pořád :mrgreen: Nejčastěji na ty prvotní smlouvy a taky na smlouvy pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
6337
11.11.10 12:39

Madi díky, o to mi právě jde, zjistit, co je v tom za chyták, ona se tvářila, že je to pro mé dobro, že tam mám už vysoké úroky a ty je třeba převést, ať moc nemusím danit a smlouvu mi dala pročíst domů a já to (absolventka střední ekonomické školy)čtu po několikáté a nechápu z toho,citace: že mi umožní navýšit cílovou částku 50% aktuálního zůstatku na účtu na 3 roky :nevim:. Ženská se dušovala, že ke změně původních podmínek nedojde, ale věřte jim, když je tam každý rok jiná bába a každá toho o tom ví, tak o 10% víc než já ještě tvrdí, že ta před ní tam byla úplně neschopná.
Ahoj, díky M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
11.11.10 14:06

Mě momentálně uhání poradkyně na to stejné - zvýšení cílové částky + bonusová prémie 1500 za vyšší vklad v tomto roce. Prý když vložím tento rok navíc 20tis, tak mi spořitelna připíše bonus 1500 (to jako kompenzace za sníženou státní podporu)..s tím, že těch 20tis se převede jako vklad do příštího roku, takže nebudu muset za rok nic vkládat. ..jestli jsem to teda dobře pochopila. To by mě zajímalo, co je v tom za chyták…

A že se tak ptám - proč je špatné navyšovat cílovou částku? Jaká v tom je nevýhoda? (když jak poradkyně říká, že je to zdarma - že se nemusí platit poplatek za zvyšování - mluvím o navýšení o 150tis)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama