15měsíční dělá, jako že čůrá

493
31.7.13 21:15

15měsíční dělá jako, že čůrá

Zdravím všechny,

dcera mě jednou viděla venku čůrat.. a od te doby několikrat za den si dřepne a říka siiii.. nikdo ji to neučil..

asi to děla jenom, že mě viděla.. asi zatim nechape, ze čůra.. protože se přitom nikdy nevyčůra..

na nočník ji ještě neučíme dr. říkala, že mame čas..

myslite, že bychom měli začit? parkrat jsem ji tam posadila.. ale nechce tam vůbec sedět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7608
31.7.13 21:19

Děti jsem učila od 9 měsíců, nikdy se nestalo, že nechtěli sedět na nočníku..Později to je problematičtější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
31.7.13 21:20

Zkus ji na nočníku zabavit, nebo jí dát nočník na záchod a chodit spolu. Já si na nočník „odkládala“ dítě při přebalování, když bylo pak ochotno tam posedět.
Jako nelámala bych ji tam násilím, ale nočník bych trošku zkoušela, ničemu to neuškodí. Naše dr se na 1,5roční kontrole většinou ptá, zda je dítě už seznámeno s nočníkem a jak reaguje, zda se vyčurá či ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
31.7.13 21:33

Syn má taky 15m, nočník už zkoušíme, zkraje se nenechal ani posadit :roll: Tak jsem ho na něj učila jen sedat, normálně v teplákách, pak když už mu nočník nevadil, tak jsme začali bez pleny, aby si zvykl. Teď ho posadím a sedí většinou u pohádky :oops: nebo jídla, dokud se nevyčůrá a pak ho posazuju po hodině, do tý doby je nahatej, nebo má slipy…udělaly se mu teď v těch vedrech děsný pupínky pod zapínáním plen, tak je co nejvíc bez nich. Takže bch ji klidně zkusila…holky jsou prej na to šikovnější, tak se vám třeba zadaří :pankac: U nás se sice vyčůrá, ale jak si pořád matlá pinďu, tak polovina většinou letí vzhůru vedle nočníku :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
31.7.13 22:07

Syn zacal podobne hlasit, ze se vycural do plenky. Kdyz jsem ho svlekla, tak bezel na nocnik a delal, ze cura. Zkusila jsem tedy nocnik, ze uz je asi cas a ono houby. Za ctvrt roku se mi podarilo 2×, ze se tam opravdu vycural. Moc dobre vi, ze se vycural, ale neumi jeste odhadnout, ze ted bude curat a ma se tedy posadit na nocnik. Myslim naopak, ze cim starsi dite, tim se to nauci rychleji, protoze vi o co jde. A hlavne mozna nejde ani tak o vek, ale proste kazde dite je jine.

Příspěvek upraven 31.07.13 v 22:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
31.7.13 22:13

Když ještě dcera nosila plenu, tak čůrala jenom tím stylem že si čupla a vyčůrala se do ní. Ze zkoušení na nočník měla hysterák a přešlo ji to až v tomhle počasí když už nechtěla plínku nosit a odmítala ji a používá nočník. Je jí 21m takže už bylo na čase :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
31.7.13 22:22

Naše malá zase čurá venku vestoje. Tak, jak vidí bráchu :lol:

Klidně bych nočník zkoušela - nenásilně - co bude, to bude. Pokud tam ale sedět nechce, tak se na to ale vyprdni. Já jsem začala malého dávat kolem 10 měsíců - jak začal sedět. Párkrát se vyčural a pak prostě jednoho dne nechtěl ani slyšet, že by si tam sedl. Děs a hrůza. Trvalo to rok, pak ve 22 měsících si tam najednou sedl, vyčural se a do měsíce byl naprosto spolehlivě odplenkovaný :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5869
31.7.13 22:41

My už máme doma tak měsíc rituál, že když jdu na záchod, malá si sedne (začala sama od sebe, nočník tam jen ležel - asi to viděla u kamarádek) na nočník a obě „tlačíme“. Asi ještě neví, co to znamená, ale to neva :-). Sedí normálně oblečená a s plínkou. Už ji tam pomalu začnu svlíkat a uvidíme. Je jí 18 měsíců. Chci na to jít pomalinku a nenásilně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama