15měsíční děťátko - extrémní nejedlík

81
8.4.21 11:12

15měsíční děťátko - extrémní nejedlík

Ahoj holky, mám 15mesicniho chlapečka a v podstatě celou dobu máme problémy s jídlem. I teď je stále ještě z 95% jen na mléce (Kendamil), nechce vůbec jist a to jsme zkoušeli už opravdu vše - ani nemá cenu, abych to zde vše vypisovala. V kočárku si dá občas nějakou krupku, piskot, někdy si dá kousicek ovoce, kousek dětskeho párku.. a to vsechno jen jednou za čas. Už nevím, jak ho rozjist. Zkouším nabízet každý den, vsechno možné, podstrojovat mu, pak naopak zase jídlo neřešit a nechat par dnů opravdu jen na mléce, ale on tu pusinku proste neotevre. S doktorkou jsme řešili, ale také neví, co už poradit a protože jinak prospívá pěkné, nijak víc to neresi. Nechápu, z čeho bere energii, je hrozně aktivní, skoro nespí, pořad jenom řádí. Ale to jídlo je problém, je to pro mě už docela frustrující. Měla jste některá také takové problémy a ditko se nakonec rozjedlo? Prosím, pište jen ty, které mají opravdu zkušenost, odpovědi typu - Tak to neporadím, naše malá jí krásně od půl roku - mi fakt nepomohou. Dekuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7729
8.4.21 11:19

Jj měli jsme to stejný. Dcera vyrostla snad jen na polivkach. Rozjedla se az po 3 roce a pořád to není žádná sláva. Já jsem byla jako dítě to stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
8.4.21 11:27

My to máme podobně v 19 měsících. Bez UM bysme nevydrželi. Zkoušeli jsme taky všechno možný. U nás už to pokročilo, že už i ochutná normální jídlo, ale stačí jí vždycky jen pár lžiček nebo kousnutí, takže z toho by se opravdu nenajedla. Hlavně pořád nemá stpličky, takže plno toho vůbec nerozkouše. Dřív jsem taky vařila různý polívky, ale ty teď taky vůbec nechce. Jedem na přesnídávkách, masozelo skleničkách, jogurtech, křupkách. U nás je jinak vše v pořádku a, i když to není žádný obr, tak příbírá a roste. Jestli u vás je to taky tak, tak jediná rada asi vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
8.4.21 11:49

Já mám teď zkušenost, že skoro dvouletý dítě vydrží téměř bez jídla 2 týdny a je úplně v pohodě živý :lol:
Nijak jsem jí netýrala hlady, měla plnou pusu aftů a jíst prostě nemohla, byli jsme rádi, že jakž takž pije.
Nechce jíst ani od tebe z talíře? Jíte společně? Nase dcera odmítá jíst bez přítomnosti další osoby u stolu.
Dej tomu čas, do 1. třídy snad s flaškou v ruce nepůjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
8.4.21 12:28

@fíkofka Jojo, zkouším davat i ode mě pořad, o víkendu sedí s námi u stolu celá rodina (7 lidi) a nezájem.. no taky si říkám, ze on snad půjde do první třídy s lahví 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1487
8.4.21 12:32

A kolik toho mléka vypije?
Po roce se doporučuje dával cca 0,5l mléka. Pokud ho má více, tak se zasytí mlékem a jídlo nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat