15měsiční dítě nechce usínat samo

24
25.7.13 12:32

15.měsiční dítě a nechce usínat samo

Dobrý den potřebovala bych radu, mám 15. měsíční dcerku a posledních 14.dní nechce usínat sama. Nikdy jsem stim neměla problém v 8 hodin jsem jí položila do postýlky odešla a ona sama usnula. Ted ji dám v 8 do postýlky a do půl desáty tam musim stat aby mě viděla jinak strašnej řev. Když jsem jí zkoušela nechat vyřvat cca 10 minut tak se mi z toho řevu poblinkala. Takže si nevim rady nechci být jejím otrokem ale ani nechci aby něak trpěla tim řvaním. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12327
25.7.13 12:36

@bidiger to ted u nás bylo asi 14dní i odpolední spánek, a nakonec se ztoho vyklubala stolička :mrgreen: a to má teprve 4 jedničky a 1 dvojku a už stolička sem tomu ani nevěřila 8o. A včera už konečně do 10min spal a dneska po obědě to samý tak to vypadá že zase jedem do režímu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
25.7.13 12:39

U nas pres kopirak to samy. Dopoledne a odpoledne dam do postylky a za chvili spi. Vecer ale hruza a des. Rve a rve az do zvraceni. Takze tam s ni musim zustat…Take si nevim moc rady. Aby kazdy vecer zvracela, to se mi nelibi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
25.7.13 12:40
@bidiger píše:
Dobrý den potřebovala bych radu, mám 15. měsíční dcerku a posledních 14.dní nechce usínat sama. Nikdy jsem stim neměla problém v 8 hodin jsem jí položila do postýlky odešla a ona sama usnula. Ted ji dám v 8 do postýlky a do půl desáty tam musim stat aby mě viděla jinak strašnej řev. Když jsem jí zkoušela nechat vyřvat cca 10 minut tak se mi z toho řevu poblinkala. Takže si nevim rady nechci být jejím otrokem ale ani nechci aby něak trpěla tim řvaním. Děkuji za rady.

může to být i tím horkem :think: dcera 16m sama tedy neusíná, ale v 8 jsem s ní šla spát do deseti minut tuhá. teď usíná taky hezky, ale o hodinu dýl. první dny jsem uspávla tu hodinu, ale to jsem se už musela držet, abych ji neplácla a nehoukla, jaký dělala kraviny.no,je léto, horko, neřešim už. do 20 hodin plusmínus jsme venku, první večeři má tedy venku, pak doma sprcha, mlíko a spí zhruba od těch 21hod-6:00,to si dá mlíko a pak ještě do půl 8-8 spí.

• Citovat
  • Upravit
24
25.7.13 12:43

No ona nespí ani odpoledne sama dřív jo ale ted ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
25.7.13 12:50
@bidiger píše:
No ona nespí ani odpoledne sama dřív jo ale ted ne. :nevim:

no mně právě už taky, tak jsem si na sebe holt ušila bič. zatím minibič. po obědě, obědvaá mezi 11:45-12,se jde okamžitě spát, lehnu na záda, ji položím bříškem na sebe. buď usne téměř okamžitě nebo porstě taky do těch 10 min.je to děsný, vím. a spí tak ty 3 hoďky. to se nezměnilo ani tím horkem

• Citovat
  • Upravit
284
25.7.13 12:57

Ahoj bidiger,
u nas je to v poslednich tydnech take horsi a take travim hodne casu s ni v loznici. Myslim, ze to souvisi i s tim, ze se u dcerky od 16. mesice vic rozviji „maminkovani“…rekneme separacni uzkost. Nic dramatickeho, ale je to znat. I z toho duvodu jsem ji chtela byt oporou a nenechavat ji plakat samotnout a zkousela ruzne ritualy, cist pohadku, ukladat pozdeji (to nekdy pomuze), hodne pomazlit, hodne pred spanim utahat…ale vcelku bez vysledku. Kdyz jsem ji zkousela precijen nechat chvili plakat(dele nez 5 min), stal se z toho hysterak a usinala o to dela. Manzela nechtela k usinani vubec.
Jsem tehotna a uz mne to ubijelo, tak jsme to ted udelali tak, ze ji ukladame az v devet (ale zkusime po kouscich zas posunout na driv) a po ulozeni odchazim a necham plakat 2 min a pak se vracim a samozrejme to trva nez ji uklidnim, ale uklidnim (chjo), zas odejdu a necham plakat tri minuty, uklidnim, ctyri minuty…pak uz vetsinou usne nebo pri pristim cyklu. Hrozne mne trapi, ze usina u place, ale doufam, ze to behem par dni zvladne, tak jako driv, kdyz jsme ji podobnym zpusobem zkouseli ucit usinat samotnout, kdyz byla mensi. Kazdopadne lepsi se to. Pred spanim vzdy cistime zoubky ap., mazlime, zpivam a pak teprve ukladam. Alespon dvakrat v tydnu uklada manzel at vola MAMI ci ne a vcera to zvladli behem chvilicky a temer bez place. A kdyz byla nemocna, pochopitelne
spala, kdyz chtela s nami, i usinala a take ma stale dudlik, momentalne tedy dokonce dva…a medvidka na spani :D No, neni to idealni.
Drzim palce, at to zvladnem. U nas uz to byla pohoda a pak takovy zvrat. Dokonce vcelku bez problemu spala dve noci u babicky bez nas…ale to bylo pred mesicem…Treba nekdo jiny prida nejaky dobry tip…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.13 13:01

Ahoj, může to být vedrem, ale i potřebou mít maminku blízko.

Nechci se nikoho dotknout, ale…mě každý říkal nauč si ho spát v postýlce jinak budeš otrokem…Malý spal cca od 4 měsíců u nás, potřeboval moji blízkost, dostal ji…když byl starší, tak v noci odkopl postýlku a spadl z naší postele (naštěstí všev pořádku) od té doby spal u nás už na to tata a postýlka byla k naší posleli přiražená jako zábrana, napevno. Řekla jsem si : Ke spaní v postýlce dospěje. A taky, že jo, je to cca měsíc, co usíná a spinká v postýlce. Jednou u uspávání totiž nemohl usnout, já už byla unavená, zeptala jsem se jestli chce do postýlky - odkýval, že ano a světe div se, dala jsem ho do ní, popřála dobrou noc, on mi ji popřál taky, řekla jsem mu, že kdyby něco potřeboval, že jsem pořád tady a odešla jsem z ložnice, do pěti minut usnul…a klepu je to tak dodnes.

Chci tím říct, někdy je dobré dát na svůj pocit a ne na okolí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
25.7.13 13:05

@hvězdička25 A kolik mu je, kdyz to takhle hezky zafungovalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.13 13:07

19 měsíců, do 18 měsíců jsem uspávala, jak přes den tak večer…ale mě to nevadilo, tulení s ním miluji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
25.7.13 14:27

Jasny, chápu, jsem taky tulivá, ale s Niki to večer nebralo konce. Nicméně je pěkné, že se sám rozhodl pro postýlku. Mně se teď stalo, když jí doznívala šestá nemoc a ráno se u nás v pět vzbudila v posteli a plakala až jsem nevěděla co (vyčůrat, napít…nic nepomáhalo, teplota už nebyla), že jsem ji vzala k ní do pokoje, dala do postýlky a ona lehla, zavřela očka a byla tuhá a spala dál do půl osmé…Prostě chtěla do své postýlky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama