15měsíční dítě málo ji i pije a začalo vyplivovat kousky

3710
9.3.16 23:26

15mesicni dite malo ji i pije a zacalo vyplivovat kousky

Zdravim, muj dotaz je ohledne jidla a piti naseho prcka. Od narozeni byl velmi drazdivy a nic se neobeslo bez revu. Mam pocit, ze snad nema vubec hlad. Byl kojen po 4 hodinach jako novorozenec, driv neprojevoval znamky hladu, potom jsme prosli nekolik bojkotu kojeni, nemel zajem o nej a presto skoro nejedl prikrmy. Nikdy jsem vylozene nenutila a abych do nej neco dostala, musela jsem vymyslet ruzne zpusoby.
S kouskama jidel ale nemel problem snad od 8 mesicu. Od te doby nic nemusim mixovat. V pohode postupne sam zpracoval i kostky jablek. Ale tak od roku zacina s jidlem hrozne zlobit. Vzdycky se na nej tesi, ale jak ho dam do zidle, tak nekdy ani nechce ochutnat, nekdy sni jen par lzicek a dela, ze ho zajima nejaka vec na stole a hrozne ji potrebuje. Jablko si ukousne (ma 8 zubu), chvili ho cumle a pak vyplivne (drive si s nim poradil). Nebo kostky chleba - dve ozuzla a pak je preskladava z prkenka na stul a nazpet, samozrejme nic nesni (drive snedl pulkrajic). Kojim rano a vecer a pak 2× pres den, protoze odmita caj, vodu, ovocnou stavu, kdyz je dobry den, vypije 150 ml vody. Mleka jsem mela spis malo, prcek je netrpelivy, taha jen chvili, s curanim nic moc, mam spatny pocit, aby nebyl dehydrovany. Nevim, jestli mu nevyroste treba zub, ale uz to trva vic jak mesic. Jeste se chci zeptat maminek, co davaji v tomhle veku na nocnik, je moc cira nebo trochu nazloutla? Syn ji ma nekdy nazloutlou… Dekuji za zkusenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4604
9.3.16 23:41

Dcera taky málo pila. A hlavně málo pije do teď (je jí 9let).Když byla malá ptala jsem se dr. právě kvůli dehydrataci. Zkontroloval ji a prý pokud jí omačky a polívky, tak mám být v klidu.Ale pití jsem se snažila do ní dostat. Stejně tak měli obě holky období kdy odmítali třeba maso. Takže jsem jim maso rozmixovala do omáčky a bylo po problému. nechtěli kousky zeleniny v omáčce,? Tak jsem je rozmixovala.Po pár dnech je to přešlo a jedli zase normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11934
10.3.16 03:18

Pro svuj dobry pocit muzes konzultovat s doktorem, overi dehydrataci, muze treba nechat udelat krevni obraz, zda nema treba nedostatek zeleza, coz by mohlo vest k nechutenstvi…ale jestli s tim bojujete od narozeni, tak je mozna jednoduse nejedlik. Ja byla jako dite neustale sledovana, malo jsem jedla, blbe pribirala, ale nikdy mi nic nenasli…sice jsem pak zjistila, ze mam v karte anemii, ale nikdy jsem ji dle mamky nemela, mozna se doktorka kryla…zlomilo se to az v puberte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
10.3.16 03:36

Podle me se pocit zizne musi u mimin tak nejak nastavit. Dokud se mi deti hodne nerozpily, nabizela jsem ruzne napoje z ruznych zajimavych lahvicek treba co 10minut. Pozdeji uz samy chtely pit dost a stacila voda v hrnku ;) Moc by urcite nemela byt tmavo-zluta. A curat by melminimalne 6× za den.

• Nahlásit
  • Citovat
3710
10.3.16 04:38

@Lutonka NIkdy nechtel dudlik, vsechny silikonovy savicky jen kouse. Brzy se naucil pit z hrnku a z brcka, jenze radost z noveho hrnku vydrzi asi 3 dny. Pak cim casteji nabizim, tim casteji me odhani rukou, ze nee az se zacne zlobit. Tak hrnek na tyden schovam, pije bidne z normalniho hrnku. Po tydne zase vytahnu brcko a jeho to zacne trochu bavit, ale zas jen na chvili… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 07:43

Moje malá taky hrozně málo pije, když měla mlíko ještě večer a v noci(což bylo skoro do roka a třičtvrtě) tak přes den vypila sotva půl lahvičky pití a to jsem jí to mohla nabízet horem dolem, prostě se pak napila večer a v noci z mlíčka a asi ji to stačilo…jakmile jsem přestala dávat mlíko, tak přes den pije více, ale taky to není žádná sláva, snažím se jí nějak zaujmout, když jsme na nákupu tak ji koupim novou lahev s vodou (s takovým tím cucákem, za 13 korun, maj různě ochucenou) a tu vyzunkne celou vždycky než dojedem z nákupu domů jenom proto, že je to prostě zas něco novýho…vím že to není ideálnéí tyhle slazený pití, ale jsem ráda že se napije a má to jednou za čas…doma ji to střídám, dám do hrnečku trochu džusu, jak vypije tak vodu, pak s trochou šťávy, pak ji dám napít ode mě ze skleničky a když je nejhůř taku nás vždycky zaberou panáky :lol: :lol: vyndám panáky a nalejvám ji a ťukáme si a pijem :lol: to ji baví=)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
10.3.16 08:01

Jojo, chce to dítě pořád něčím zaujímat, dokud se na ten pocit žízně nenatrénuje. Třeba kroucená průhledná brčka, brčko se zvířátkem, koktejlek (paraplíčko, kus pomeranče), ty panáky jsou taky super nebo nějaký nový hrnek/sklenička s obrázkem (můžeš pokaždé přelepit jinou samolepku) atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama