15měsíční váží jen 8 kg

431
26.4.16 10:56

15měsíční váží jen 8kg

Ahoj holky,
chci se zeptat, na roční prohlídce nás doktorka poslala na testy, protože se jí naše malá zdá, že váží málo. Vážila 7070gramů a měřila 69,6cm. (přitom v 10ti měsících měla 7180gramů)

Z testů se zjistilo, že má zvýšený hormon štítné žlázy, tak nás poslali na sono břicha, které nic neukázalo. Další výsledky krevní obraz, játra a nevím co eště dopadli dobře.

Obvodní nám dnes na kontrole řekla, že budou dělat další testy (některé budou dělat znovu ty stejné). Na té dnešní kontrole vážila 8020g. Malá jí někdy málo, někdy moc jak se jí chce. Na začátku testování mě doktorka tak vyplašila, že sem ji pořád něčím živila a ona se mi uplně zasekla a nechtěla nic, tak sem se na to vyprdla, řekla sem si, že hlady neumře a od te doby jí tak jak se jí chce.

Hrozně se vás chci zeptat, jestli ste někdo řešil něco podobného, měli ste v 15 měsících taky tak nízkou váhu nebo nižší? Nepřeju si aby komentovali ti, jejichž děti měli váhu dobrou nebo vysokou na to se neptám! Jsem z toho dost ve stresu. Malá prostě nepřibírá.

Ty váhové propady mě docela děsí a doktorka taky, malá je vesela spokojená vůbec neplače. Díky za odpovědi :think: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
999
26.4.16 11:00

A jak jste velcí vy jako rodiče? Já mam dceru taky malou, mela kolem těch 8 kilo v roce není extra velký jedlík, já jsem malá 158 cm…nikdy jsme to neřešili…ted v 6.5 letech ma 19 kg a 114 cm…je nejmenší ve třídě, ale zdravá šikovná holka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7115
26.4.16 11:02

Dcera mela v roce taky pres 7 kg. Taky nás posílali na všelijaké testy, které nic neodhalily. Ted ma 6 let, porad je stihla. Ale v pořádku, výška v normě. My s manželem jsme oba stihli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
26.4.16 11:06

@Ga Briela
muj maly mel v roce o kilo vic, jenze taky o skoro 10cm vic. takze ve vysledku byl asi jeste hubenejsi. je nejedlik od asi 8m do ted (3,5r), ale opravdu dramaticky nejedlik.
na krevnich testech byl uz vickrat, nic zasadniho mu nechybi, ale je fakt, ze je hodne casto nemocny, ATB mel jen jednou, ale nechcipany je porad, nema proste dostatek vitaminu, imunita nic moc kvuli rozhasenemu zazivani. krome toho je hubeny, ma malo svalove hmoty, slabou vrchni cast tela, mame cvicit i doma.

ono, na jednu stranu hodne mamin ti napise „hlavne, ze je spokojena“, ale bud rada, ze mas peclivou doktroku. protoze vahovy ubytek je vzdycky duvod k zamysleni. a hodne nizka vaha proste problemy zpusobit muze (a samozrejme nemusi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5911
26.4.16 11:06

Ano, syn to tak měl. V roce 7800 gr a na této váze stál velmi dlouho. Váhové propady má také a měl. Stačí den teplot a nebo něco takového a je o 500gr a víc lehčí. Dva měsíce před 2 narozeninama měl 9800. Upozorňuji, že my s manželem nejsem žádný chrousti, oba velcí a krev a mlíko.
Doktorku jsem na to upozorňovala několikrát a ona mi řekla, že to nic nebude. Pak jsem jí jednou donutila nabrat krev, syn má opakovaně nedostatek železa. Teď je to lepší, protože mu chutná maso.
Z krve se jen zjistila nižší hladina destiček, ale jinak vše ok, ale dělat se jen krevní obraz, jestli nabírala i štítku, to nevím.
Dcera, které je 5 let, byla taky chroust, ta byla tedy nedonošená, ale doháněla to velmi pozvolna, dnes je jedna z největší ve třídě ve školce a postavu svalnatou atletickou, takové gazelí mládě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
26.4.16 11:07

Moje dcery jsou taky malé, v roce a půl měly obě cca 9kg a 78cm. Patří k těm menším ve třídě (obě chodí do školky), ale není to žádná hrůza. Prostě jsou a budou menší, no. Nikdo to neřeší, a já taky ne. U holčiček to ani tak nevadí, že budou prcci. Jinak já mám 166cm a manžel asi 168cm, takže zázraky čekat nemůžeme, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.16 11:08

Ahoj, syn je sice narozený předčasně (o 8t), ale stejně:
V roce měl něco přes 7 kg, teď v červnu mu budou 3 roky a váží 11,4 kg. Prostě nenabírá. Jí málo.
Já jsem byla „normální dítě“, manžel byl nežravec a hubeňour. Jeho o 3 roky mladší brácha byl větší a těžší než on, muž se v pubertě vytáhl, hubený je stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
26.4.16 11:09

Řešíme teď to samé. Moje malá má ve 14 měsících 70 cm a 7800 g. Minulý týden jsme s ní byli u endokrinologa a příští týden budeme mít výsledky. U nás je to ale podle mě dědičné. Já měřím 160 cm a celá moje rodina je menší. Partner má sice normální výšku ( 182 cm) ale myslím, že bude po mě. Já když jsem byla v jejím věku byla jsem taky tak malinká. Uvidím jak to dopadne ale zatím jsem v klidu. Malá je jinak úplně normální, chodí už od 10 měsíců. Obvodní doktorky umí jen plašit. Buď v klidu a uvidíte jak dopadnou další testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
26.4.16 11:13

Ja bych řekla ze to je úplně normální vaha. Můj syn ma 2,5 roku a ma jen 11 kg nikdo to neřeší a vypadá normálně. Proste všechno vybeha no. Je teda chudokrevný ale myslím ze to s tím nemá nic spolecneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
26.4.16 11:13

Netýrej sebe ani ji.Je prostě drobná, no. Jestli tě to uklidní, tak moje dcera - vím to přesně, čtu to :) z deníčku, co jsem si o ní psala - měla v roce 8 kilo, v 15 měs. 8,30 Kg, ve 3 letech 11,5 kg. Celé dětství i mládí byla nejmenší a nejštíhlejší / Mš, Zš, Sš, Vš :) /. Už je to 33 let co je štíhlá a má štíhlou holčičku - taky 15 měsíční, moji vnučku - ta má 9,5 kila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8944
26.4.16 11:53

Ahoj, mne neprijde hubena, spis malicka. Ja mam doma prerostle zizaly, starsi vaha na roce 8,95, ale pri 80cm vysky. Vysku 69cm mela na 6 mesicich a vazila pri tom 6,5 kila. Ale my jsme hodne vysoci, Tvoje mala bude spis drobecek :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
26.4.16 12:09

Dcera mela v roce 7100g a musim rict, ze naše doktorka se nad její vahou nikdy moc nepozastavovala. Rekla vzdy jen, ze bude hubendour a tim to skoncilo. Ted je ji 25 mesicu a ma přesne 11kg…je docela dlouhá, takze takova špagetka. U doktorky jsme byli nedávno a jak říkám, nikdy nas nikam neposlala…takze mne ta váha přijde normální, žádný extrém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332
26.4.16 12:11

Já budu trošičku za rýpalku, ale zajímalo by mě proč jste byli na sonu břicha, když vyšly zvýšené hormony štítné žlázy-proč vám nedělaly sono štítky a neodeslaly na endokrinologii?
Jinak já mám taky drobečka-bude mít tři roky a konečně se dostala na 11,5kg, výšku netuším a je hodně velký jedlík. Jinak váhu v roce a půl si nepamatuji, ale bylo to mezi 8 až 9 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
26.4.16 12:20

Tvoje dcera, jelikož testy nic neodhalily, je prostě drobná
moje měla v roce 86 cm a 8 kg (srovnala se s vrstevníky až někdy od 3 let, te´d má 3,5 r., 15 kg a 100 cm), taky blbě jedla a když jedla, stejně to vyběhala, nutit jíst je kontraproduktivní a cpát ji čokoládou - když to přeženu - jen aby byla doktorka spokojená je týrání - dohodla bych se s doktorkou na častější kontrole, případně fakt doplnit železo a vitamin B :think:, mě taky hodně dala nutriční poradna pro děti, jestli něco takového máte v okolí, doporučuji na 100%, dost jsem se dozvěděla (bylo to bezplatné v rámci dětské polikliniky v Brně…)
on ten poměr výška : váha celkem odpovídá, akorát tabulkově je k tomu holt jiný věk :nevim:
naše dr. podle tabulek nesoudila, takže dceřiny míry odkývala s tím, že vidí, jak vypadám já a že to je v genech :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
26.4.16 13:31

Dcera měla kolem 8,5 kila. Řešili to v nemocnici, kam jsme se dostali v 15 měsících kvůli jinému problému a dcera tam ještě trochu zhubla, ale krevní rozbor měla v pořádku a když viděli, že jí, tak už pak nikdo nic neříkal. Teď jí budou dva roky a váha jí kolísá kolem 10 kil, někdy trochu míň, někdy víc. Ale ona bývá dost často nemocná a je velmi aktivní, tak to přikládám i tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat