16 měsíční dcera nechodí, 2,5 letý syn má plenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PerličkaM.
Povídálka 41 příspěvků 11.09.18 13:42
16 měsíční dcera nechodí,2,5letý syn má plenky

Dobrý den, jsem už zoufalá, tak prosím o radu nebo povzbuzení. Předem žádám matky šikovných rychlejších dětí, aby mi sem nepsali jak Pepíček v 10 měsících chofil a tak podobně. :roll:
Mám děti syna skoro 8 let, syna 2 roky 7 měsíců a dceru 16 měsíců.
Dcera nechce chodit, chodí po kolenách, někdy se staví k nábytku a chodí i kolem něj, ale v této fázi je už dobré 4 měsíce. Rehabilitace měla 2 měsíce, poté je ukončili, že prý chodit bude a že potřebuje čas. Aktivní chodítko je na nic, chodí s ním po kolenou.
Další problém je se synem 2 roky a 7 měsíců. Nechce na nočník, dávám ho na wc, někdy se vyčurá, ale sám za mnou nepřijde, kadí zásadně do kalhot.
Připadám si naprosto neschopná, že jsem selhala. Prosím poraďte, co s nimi… :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kikin16
Kecalka 226 příspěvků 11.09.18 13:47

Ahoj, jestli te to uklidni, tak syn zacal chodit az ve 23 mesicich… to proste neovlivnis. Pokud leze, tak je to super, jen ji nech, musi k tomu dozrat. Ty plenky… to same dite, je mu 2 a ctvrt, takze podobny vek a na plenach je stejne. Zkus treba ho nechat behet s holym zadkem, to funguje u nas, to si chodi na nocnik spolehlive. Jak je oblecenej, tak opet nic. Resis veci, ke kterym deti musi dozrat a zbytecne se stresujes, uzivej si deti a nehled na okoli ;)

AlenaSu
Kecalka 401 příspěvků 11.09.18 13:47

Nejste neschopná. Mě dcera 20m taky nechodí na nocnik a vsichni vrstevníci už jsou bez plenek. Oni na to oba přijdou až bude čas :kytka: každé dítě má své tempo.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 11.09.18 13:47

Nic, dej jim čas. Kamaradky dcera take chodila po kolenou, bypa si tak jistejsi. Chodit zacala na 18 mesicich, ale aspon uz jiste a bez padu.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 11.09.18 13:48
@PerličkaM. píše:
Dobrý den, jsem už zoufalá, tak prosím o radu nebo povzbuzení. Předem žádám matky šikovných rychlejších dětí, aby mi sem nepsali jak Pepíček v 10 měsících chofil a tak podobně. :roll:
Dcera nechce chodit, chodí po kolenách, někdy se staví k nábytku a chodí i kolem něj, ale v této fázi je už dobré 4 měsíce. Rehabilitace měla 2 měsíce, poté je ukončili, že prý chodit bude a že potřebuje čas. Aktivní chodítko je na nic, chodí s ním po kolenou.
Další problém je se synem 2 roky a 7 měsíců. Nechce na nočník, dávám ho na wc, někdy se vyčurá, ale sám za mnou nepřijde, kadí zásadně do kalhot.
Připadám si naprosto neschopná, že jsem selhala. Prosím poraďte, co s nimi… :(

S chozením zkušenosti nemám, ale každé dítě je jiné. Nech ji čas, ona na to přijde. Co se týče čůrání, neves hlavu. Mám syna a naučil se to pořádně až teď kolem 2 let a 10m. Ladil sice na WC, ale na čůrání si zaboha neříkal. Zkoušel jsem snad všechny metody a víš jaká pomohla? Musel na to prostě přijít sám. Jediný co teda mohu doporučit, nám pomohlo i v noci bez plen. I kdyz se občas pocura, tak pleny už mu nedám. Když se totiž pocural přes den, bylo mu to jedno, ale jakmile v noci, tak mu to sakra vadilo. A takhle se naučil na nocnik i přes den :D Takže hlavu vzhůru, ono se to poddá :mrgreen: :kytka:

PerličkaM.
Povídálka 41 příspěvků 11.09.18 13:51

Děkuji všem za podporu,je to pro mě těžké,když vidím menší děti ťapat i venku,každý se ptá,jestli už chodí,proč ne,a jaktože má malý plínky,prostě ti lidi… Snažím se to neřešit tolik,ale někdy je toho na mě moc.

susan86
Kecalka 104 příspěvků 11.09.18 13:55

Dobrý den.
Myslím, že děláte, co můžete. Ale děti si samy řeknou. Mám syna 2 s čtvrt. Chodit začal až v osmnácti měsících, takže dcerka má ještě spoustu času. Důležité, že na rehabilitaci řekli, že je v pořádku. Třeba bych za ty dva měsíce (když se nerozchodí) ještě pro klid kontaktovala, nebo dětská doktorka poradí. Ale když si nebude jistá, tak s tím nic neuděláte. Až bude vědět, že to zvládne, tak se pustí. Chodítkem ani ničím jiným bych to nehnala. A synka s plenami bych také neřešila. Bláhově jsem si (podle starší dcery) myslela, jak o prázdninách odplenkujeme… Hahaha. Synek má jiný názor, takže jedeme dál v plenkách. Když jí nemá, občas si řekne, ale na velkou vůbec. Každý mi říká, že kluci jsou prostě pomalejší.
Hlavně se tím netrapte a netlačte na pilu. Ono to jednou všechno přijde, i když je to náročné odolávat (třeba) tlaku okolí. Přeji pevné nervy a hodně trpělivosti.

Saffiraa
Závislačka 3766 příspěvků 10 inzerátů 11.09.18 13:56

Ahoj! A má třeba holčička kočárek s panenkou? Ten by jí mohl trochu motivovat k tomu, aby ho zkusila vozit a nelezla s ním po kolenou. :think: A s nočníkem zkus nějaký motivační program. Syn dostával za každou úspěšně vykonanou potřebu nálepku a tu si dával na nočník. :mavam:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 11.09.18 14:01

Dcera 2 roky a kousek je tedy bez plin, ale zase mivame kuriozni nehody… napr.dneska se pokadila do kalhot, jsme na navsteve u sestry… takze nez aby se mi priznala najednou se objevila v jinycg leginach. Sla jsem se podivat co je s temi druhymi…hovinko v nich, dcera jak.se sama prevlikla cela od hovinka upatlana, podlaha od hovinka… takze i tak to pak jde :roll: :lol:

tininas
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 11.09.18 14:02

Ahoj.

Tak s tou pozdní chůzí mám bohaté zkušenosti. Můj starší syn taky začal chodit v 17 měsících. Do té doby se nic. Taky se postavil u nábytku a pak se musel tzv. přechytnout - říkali jsme mu v tu dobu Ninja. :) Samostatný krůček snad do té doby ani nebyl. Ale pak začal chodit prakticky z minuty na minutu a pozor - nepadal. Uměl to fakt bravurně. Dokonce dělal dřepy. :)

Takže malá je na sebe jen opatrná a má na rozchození ještě minimálně 2 měsíce. To je ta širší norma. Pak stejně půjdeš na 18 měsíční prohlídku a doktorka Ti řekne víc.

PS: Na chodítko bych se vykašlala - jen dítě rozptyluje.

A ten nočník bych nehrotila vůbec. Pokud syna nechceš dát do školky (což asi ne, když máš doma malou dcerku), tak mu nech své tempo. Je dobré, že se občas vyčurá, ale zatím mu to ještě tzv. „nedocvakává“, že musí vždy. A čím víc na něj budeš tlačit, tím víc z toho bude on zmatený a ty vynervovaná.

Teď jsem někde četla, že děti mají na „organizované“ vyměšování čas až do 5 let.

Neselhala jsi, jen děti nedělají to, co si představuješ, že by měly. Ale to už bude celý život. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 14:03

No, můj syn začal chodit v 18 měsících, pleny na den do 3 let a 4měsíců, na noc ji má dodnes a to mu budou brzy čtyři roky. Jinak je to báječný kluk, moc chytrý a hodný. Ale na něco je střevo, naučila jsem se to neřešit. Absolutně selhává jakýkoliv nátlak, šprajcne se a pak je to mnohem horší, prostě musí dozrát.
PS: na nočník jsem se ho podle rad snažila posazovat od půl roku a pleny měl látkové. Moje babi šílí, ale nohu za krk si z toho nedám

solip
Kecalka 454 příspěvků 11.09.18 14:15

Nejsi neschopná máma. Jen tvé děti potřebují trochu víc času. Můj syn (2,5 roku) chodil na roce a bez plen je od dvou let, ale vis co? Nechce ani za Boha jíst sám, musím ho krmit, nechce se vzdát miminovske lahvičky (s tím dudlíkem) na usínání, nechce se ani pokoušet sám oblékat nebo svlekat. A víš co? Krmim ho ráda, za lahvičku už se dávno nestydím a oblékat ho taky budu klidně jeste dalších pár let :) chci ti tím říct, že každé dítě má něco, žádné není dokonalé, tabulkové :kytka:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 11.09.18 14:23

S chůzí neporadím ale syn začal být bez plen až 2 měsíce před třetími narozeninami, na noc a na spaní má plínu ještě teď a zatím to nevypadá na nějaké zlepšení.

dickys
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 11.09.18 14:32
@AlenaSu píše:
Nejste neschopná. Mě dcera 20m taky nechodí na nocnik a vsichni vrstevníci už jsou bez plenek. Oni na to oba přijdou až bude čas :kytka: každé dítě má své tempo.

Ty jo, dcera má 19 měsíců, na nočník si seda ráda, ale nic tam zásadně neudělá. Naštěstí máme v okolí téměř všechny vrstevníky taktéž s plinami, takže mě nic nestresuje :mrgreen:

rena621
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 11.09.18 14:40
@PerličkaM. píše:
Připadám si naprosto neschopná, že jsem selhala. Prosím poraďte, co s nimi… :(

Sestra ma 3 deti rok po sobe. 1 dite mluvila od roku a pul ve vetach a na nocnik pomalu do 3 let.
2 dite vubec nemluvi a na nocnik do 2 let sama od sebe. Ted ji je skoro 4 nemluvi.
3 dite chodilo 7 mes. Mluvi od roku.
Devcata vypadaji jak pres kopirak a kazde uplne jine. Moje dite se naucilo chodit v roku ale mluveni hruza ma svou rec ted ji je 2,5 roku. Na zachod se boji a na nocnik se naucila diky tomu ze kdyz byly vedra ted tak jsem ji cely den nechala behat s holym zadkem a na prostredku mistnosti byl nocnik. Nekolik tydnu si ho nevsimala a pak jednou sedla a par kapek z ni vyslo. S muzem sme ji tleskali a dali bombon. Pak za hodinu se to zopakovalo zase dostala bombon. Zalibilo se ji to a da se rict ze prvni tyden jsem ji uplatila na nocnik. Pak uz jsme jen tleskali a prestala davat sladkosti at nema zkazene zuby. Zjistila ze je mnohem lepsi curat a byt bez pleny. Na noc porad davam projistotu.Tak ale nepisu to proto ze se chci chlubit. Snazim se vysvetlit ze kazde detatko je vynimecne a ma sve tempo. S curanim urcite pokrocite dite vam da vedet jen proste to zvladne ale s chozenim tak to bych mela fakt strach ci nozicky nebo pater je v poradku.Ale kdyz je to ok tak evidentne jeste chce cas. Nam se mala naucila chodit na dovolene. Spatny teren do kopce a vsude kaminky. Nemohla po 4 tak proste se snazila postavit. I my jsme kazda jina musime proste to brat tak ze i deti maji svoje tempo. Urcote to neni tym ze by Ste byla neschopna. Vase deticky urcite jeste prekvapi.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Mareš překvapil: Umí se nadchnout i pro jiné věci, než je jeho „soukoncertí“

Vánoce se kvapem blíží a ještě než Leoš Mareš (42) překvapí choť Moniku a své... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >