16 měsíční kluk - je tohle chování normální?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.19 09:52

16 měsíční kluk - je tohle chování normální?

Je to mé první dítě, nemám s čím srovnávat a podle mé mámy a tchýně to normální není. Kluk bije psa, kope do něj, škrábe a kouše rodinu i děti venku (tam i udeří hračkou). Nezabírá domluva, zákaz, křik ani to plácnutí přes zadek, co jsem měla jako poslední možnost. Jakoby mu to bylo jedno, nebo se spíš těšil, že dělá zle a ubližuje. Je ještě hodně malej, ale nevím - je to normální chování a on na to ještě nemůže mít, aby se choval jinak nebo je za tím něco horšího? Co dělat, aby se choval jinak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2997
23.11.19 09:59

Zamyslela bych se nad par vecma - jak se doma k sobe chovate, jak se mu venujete, jak reagujete na jeho pozadavky, jak s nim bezne komunikujete, jak reagujete na neadekvatni chovani,…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 10:05

@luci.no Jako…člověk sám se asi těžko zhodnotí, ale nepřijde mi, že by jsme byli nějak speciální. Občas sme se rafli s mužem, ale ne nějak šíleně (nemlátíme se), jinak pohoda. Věnujeme se mu dost, ale zase když vařím, musí počkat (to pak řve), neskáče kolem něj pořád někdo. Když něco chce, obvykle to dostane, když to ale nejde, tak ne, prostě se řekne „ne“, on řve a pak se preorientuje na něco jiného. Při blbém chování nejdřív domluva a pokud se to vyhrotí, tak křik, v nejhorším případě plácnutí.

• Citovat
  • Nahlásit
10782
23.11.19 10:05

Takhle jak píšeš, mi to v pořádku nepřijde. Že by to zkusil, to ještě není tak vyjímečné. Ale toto chování se dá korigovat výchovou.
Pokud se takhle výrazně nedaří a je toho tolik, tak je něco špatně ve výchově, dítěti nebo obojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 10:07

@Sany80s A to právě nevím, co je náš případ a co s tím. :(

• Citovat
  • Nahlásit
TRG
2672
23.11.19 10:13

Omyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
23.11.19 10:18
@Anonymní píše:
@luci.no Jako…člověk sám se asi těžko zhodnotí, ale nepřijde mi, že by jsme byli nějak speciální. Občas sme se rafli s mužem, ale ne nějak šíleně (nemlátíme se), jinak pohoda. Věnujeme se mu dost, ale zase když vařím, musí počkat (to pak řve), neskáče kolem něj pořád někdo. Když něco chce, obvykle to dostane, když to ale nejde, tak ne, prostě se řekne „ne“, on řve a pak se preorientuje na něco jiného. Při blbém chování nejdřív domluva a pokud se to vyhrotí, tak křik, v nejhorším případě plácnutí.

Proc v nejhorsim pripade placnuti? Ja uz lezoucim detem durazne rekla NE a kdyz to zopakovaly (coz bylo vzdy), tak jsem je placla pres ruku. Zrcadlite jeho chovani? Dite me kousne, kousnu ho take.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10782
23.11.19 10:20
@Anonymní píše:
@Sany80s A to právě nevím, co je náš případ a co s tím. :(

V první řadě mu musíš být neustále za zády, aby k těm činnostem neměl příležitost.
Jinak většině dětí v tomto věku nemá smysl něco sáhodlouze vysvětlovat. Neříkám, že se takové dítě nenajde, ale většina dětí v tomto věku potřebuje okamžitou reakci a je třeba fyzicky zabránit v té závadné činnosti.
Víc radit nemůžu, ty situace nevidím a nevím, zda bych se zachovala stejně nebo jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 10:29

@luci.no Brala jsem to, že je ještě malej, ale když nic jiného nezbylo, udělám to. Ale je to asi celkem jedno - syn nevypadá, že by ho to vyvedlo z míry.
@Sany80s O sáhodlouhé výklady se ani nesnažím a za zády jsem mu pořád, spíš bych prostě čekala, že nebude chtít dělat něco, co vidí, že vadí. Jako naschvál a v jednom kuse.

• Citovat
  • Nahlásit
3473
23.11.19 10:38

Zakladatelko dívá se kluk na TV? Tak hodně kontroluj na co. V dnešních moderních pohádkách se mlátí všude a ve všem. Naše děti se na novodobé rádoby pohádky besivaji, samotné mi z toho není dobře. Takže i takto malé děti toto berou běžně
Placnula jsem dceru také jakmile nebyla schopna reagovat na domluvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 11:23

@mofiz Nedívá se vůbec, zaplou TV viděl snad 2×. :? Žádný mobil, tablet, PC…

• Citovat
  • Nahlásit
2997
23.11.19 11:25

A kdy bude velky? Pro mamu byvaji deti stale male a maji potrebu je ochranovat. Koukni se v obchode/na hristi/ na ulici, jak to pak dopada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4474
23.11.19 11:28
@Anonymní píše:
Je to mé první dítě, nemám s čím srovnávat a podle mé mámy a tchýně to normální není. Kluk bije psa, kope do něj, škrábe a kouše rodinu i děti venku (tam i udeří hračkou). Nezabírá domluva, zákaz, křik ani to plácnutí přes zadek, co jsem měla jako poslední možnost. Jakoby mu to bylo jedno, nebo se spíš těšil, že dělá zle a ubližuje. Je ještě hodně malej, ale nevím - je to normální chování a on na to ještě nemůže mít, aby se choval jinak nebo je za tím něco horšího? Co dělat, aby se choval jinak?

Jsou deti, ktere to v tomto veku nepochopi, at se snazi clovek jakymkoli zpusobem. Ukazuje? Komunikuje? Rozumi jednoduchym prikazum? Sdili pozornost? Obecne detem, ktere jsou sami agresivni je spatne oplacet agresi. Spousta deti to nepochopi, ze vy muzete a on ne. Takze proste zabranovat ublizovani, predchazet, odpoutavat pozornost, vysvetlovat, vydrzet. Nedela to naschval.Je maly a nevyzraly, ale samo delat to nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 11:30

@luci.no Tak já třeba dostávala přes zadek tak od dvou let, vzpomíná máma. Brala jsem to jako přiměřený věk a nemyslím, že bych byla nějak problémové dítě. To podstatné ale je, že on dostává a nějak ho to netankuje. A to ostatní taky ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 11:34

@Oriseka To právě všechno dělá, nemluví ale rozumí spoustě slov, ukazuje, může se zbláznit, aby jsme se koukli na věž, co postavil…a pak nedokáže pochopit, že nemá kopat psa… Nějak mi to k jeho celkové úrovni nesedí. Nebo možná chci opravdu něco, co on ještě nemůže dát. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat