16měsíční syn začal málo čůrat

19.7.15 14:09

16 měsíční syn zažal malo čurat....

Dobrý den, zdravím.
omlouvám se zda zahlcuji dalším temátem, ale nemohla jsme najít co potřebuju vědět…mám 16 měsíčního syna který mi ted začal malo čurat..teda mám ten pocit..je tomua si 4 měsíce co začal chodit na velkou na nočník do plýnky už mu to nešlo, pak chvíli an to už jsme chytali i čuraní ted je tomua siměsíc kdy čura teměř a jen do wc na tom dětském prkýnku..na nočník nechche nebo slýzá..jsme ráda že čura a že si i říka ee…ale spozorovala jsme ted tak tři dny zpět že začal čurat malo a trhaně..pindíka si držel..před 1 dni jsme prodělali zánet mel antibiotika..ale čural normálně a to tak že přes den do wc a při psaní do plýnky…jenže ted i když spý v noci cca10 h vkuse a rano ma plýnku max přicvrnknutou a přes den při spánku 2h nepočura vubec…vždy p spaní po posazení na wc čura ale trhane a pindu si drží..nedalo mi to a koukala jsme muna pindíka už při roční kontrole nam dr říkala že by mu měl jít víc stahovat ale že by to do 2 let neřešila…ja samozřejme stahuju při koupaní jen kam mu to jde šlo nam to max na 2 mm odhadem ted mu to nešlo vubec až večer při koupaní sjme mu to srhnula malinkato větší silou samozřejme se branil ale malinko jakoby luplo a a azse to šlo jako předtím..ale když přebaluju pindíka si chytá a odtrkuje me pryč..je tedy ješte fakt že byhc měla podotknout že syn není nijak velký píjč..vypije mi tu velkou flašku od nuku jak je zhurba 0.5l plus polívky plus přesnídavky plus ovoce občas se napije od nas ze skleničky a rano a večer ma 200 ml mléka..takžeme nepřijde že by zas ža tak malo pil že by nemel co čurat chapu že při tech teplech toho dost vypotí ale i tak..mylsíte že mam plašit a lete nekam napohotovost naše dr mam až do začátkus rona dovču je tam zastupujici ale to je 80 letá stařenka…k te s emi moc nechche děkuji za zodpovězení a popřípdné chybi..psané ve spěchu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1166
19.7.15 14:20

Zkus mu nejdřív začít dávat víc tekutin. Pokud bude stále stejně čůrat, tak až pak to řešení s Dr. Kolik má ml ta flašky od Nuk? Nemá spíš 360ml? To není moc tekutin za den v tomhle horku. Nabízejí mu pití častěji, klidně trochu přislaď šťávou, nebo nařeď 100% džus, prostě aby se dostal aspoň na ten litr/ den bez mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
19.7.15 14:25

@piškotíček Pro jistotu bych vzala moč k doktorce. Ale to, že teď čůrá méně, je určitě normální, v těch vedrech to prostě vypotí, pokud nepije nějak výrazně víc jak dřív. A že si ho drží, jakože bolestí? Třeba si jen všímá, co to dělá, když čůrá, stejně tak to přerušování :think: Jinak tedy klobouk dolů, je to velký šikula, že to v tomto věku tak pěkně zvládá.
Jen prosím „plínka“ místo „plýnka“ a celkově tím „y“ spíše šetřit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.15 14:33

@Daduka láhev má určitě víc je to ten typ jak je hrníček učící je to ale ta velká verze neco jako flaška na kolo? je bez měrky ale vejde se tam 0.5 litrů..a ješte zbyde místo…moč jsme nesli nedávno v rámci kontroli byla v pořádku..
@AliTad omlouvám se za y budu si dávat pozor, je možné že si všímá, ale on ma i konec toho pindíka zarudlejší nenechá si omývat jako dřív natahuje když mu ho chci omýt…celkem čurá tak 4× za celý den…šikula to nevím zase sme spoustu věcí začli dělat mnohem déle, lezení až po roce chození až na 14 měsícých ale za to dohnal vše rychle v podstatě ze dne na den se učil to co jiný pilují měsíc třeba…asi zjistil že bez plýnky v tom teple je lepe..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
19.7.15 14:41

@piškotíček Červený konec pindíka má starší pořád, takže to samo o sobě nic být nemusí, případně taky z toho horka… S tím přetahováním - může mít strach, když to jednou tak luplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.15 15:03

Děkuji nechám to tedy ješte chvílí být skusím více tekutin a když to nezabere radši sjedem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
19.7.15 15:28

Já dodám, že ty tepla jsou teď fakt extrémní a je potřeba pohlídat, aby toho vypil dost. Protože hodně vypotí, tím pádem málo čůrá koncentrovanější moč a to se dobře daří bakteriím, tj. pak se daří různým zánětům…
Mmch. moje 5-ti měsíční mimino jsem dnes v noci kojila každou hodinu a ráno byla plínka stejně polosuchá - opravdu to pocení je extrémní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
28.7.15 08:44

Dcera málo čůrá

Ahoj všem :) Ať nezakládám zbytečně novou diskuzi tak se zeptám tady. Mám dcerku tři roky a už delší dobu málo čůrá. Většinou jen dvakrát za den, ráno jak vstane a večer když se zadaří tak někdy i odpoledne. No a včera se vyčůrala ráno jak vstala a pak už za celý den vůbec ani večer až druhý den ráno. Pije průměrně pořád stejně, ale čůrá míň a míň. A když jde čůrat tak je to takové normální množství jako, že nemám pocit, že by to zadržovala asi se jí prostě nechce myslíte, že je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.15 13:44

Ahoj ja bych teda hnala na gynekologii dle me jednou nebo dvakrat zaden je malo..ale muže to být vedrem že třeba hodně vypotí…ale pokud nesnížila množství vypaití tekutiny a čurá čím dal meně šla bych…už jen pro klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama