16 měsíční kvůli mně nemluví

166
6.4.20 17:25

16 měsíčním kvůli mně nemluví

Hezký den. Bojím se že malý kvůli mně nemluví. Je to rebel, chvíli neposedi.,poslouchat se mu moc nechce, často se rozčiluje, když není po jeho. Občas řekne ajajaj. jejda, táta. Eheh je haf haf. Eheehe je tůtů.
Co když je to kvůli mě, protože častěji zvyšuji hlas a občas ho placnu přes ruku. Bojím se, aby nebyl nějak psychicky labilní kvůli tomu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
6.4.20 17:26

@kolka01 tak na něj nervi :think: každé dítě je jiné, každé má svoje tempo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
6.4.20 17:35

@martina.se neříkám,že na něj řvu jen zvysim hlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
6.4.20 17:42

Nemluvit v 16 měsících je ok, se zvyšováním hlasu a placanim to nesouvisí.

Nicméně, „zvyšovat hlas“ (řvát?) na šestnactomesicni dítě a plácat ho není, výchova, ale ventil tvojí vlastní frustrace. Bude ti „zvyšovat hlas“ na ostatní děti a plácat je, když ho to učíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
6.4.20 17:52
@kolka01 píše:
@martina.se neříkám,že na něj řvu jen zvysim hlas

Tak nezvysuj hlas.. :think: zní to líp? Je to pořád to samé. Učíš to mrne, že je to normální :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1137
6.4.20 18:00

@kolka01 prosimtě, slovní zásoba mojí 18m dcery je haf, aua a to. Někdy vykouzlí krásné mama nebo tata. Jinak žvatlá to svoje :nevim: Děti v roce opravdu nerecituji Kytici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
6.4.20 18:18
@Platanka píše:
Nemluvit v 16 měsících je ok, se zvyšováním hlasu a placanim to nesouvisí.Nicméně, „zvyšovat hlas“ (řvát?) na šestnactomesicni dítě a plácat ho není, výchova, ale ventil tvojí vlastní frustrace. Bude ti „zvyšovat hlas“ na ostatní děti a plácat je, když ho to učíš.

Presne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22798
6.4.20 18:23

Já teda zvyšuju hlas často, na starší děcka. Měsíční " karanténa" a domácí učení je na mě poněkud už hardcore. Na malého 14 měsíčního zvyšuju hlas, jen když je potřeba na něco upozornit. Každopádně kdy začne dítě mluvit je čistě individuální. Starší měl opožděný vývoj řeči, mladší vůbec ne, a nejmladší zatím žvatlá mama, ahoj, bác, ham.. Standard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6680
6.4.20 22:44

Ale prosím tě, co bys po tom mrněti chtěla? Znám pár šikovných holčiček, které už víc povídaly. Ale můj syn v tom věku snad taky skoro vůbec. No a co? Tak se to děti naučí trochu později. Nesrovnávej, co dítě od sousedů ve stejném věku umí a bude ti líp. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
8.4.20 21:20

Muj, kdyz se vzteka a nechce se, napr. nechat prebalit a utika mi, tak taky zvysim hlas. To je asi normalni, ne? V nekterych situacich. Neverim tomu, ze ostatni pisi, ze na dite nekdy hlas nezvysi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
8.4.20 21:22

Jo a nas 16 mesicni taky nemluvi, pritom mi prijde v poradku a sikovny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama