16měsíční dcera nechce spát po obědě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 27.05.19 11:44
16 měsíců nechce spát po obědě

Ahoj holky, mám dcerku 16 měsíců a ještě tak měsíc zpět spala cca od 11 do 14 někdy i 15. Pak tu byly máje a zábava celou noc a neustále se budila a od té doby špatně spí. Do toho jí ještě rostou zuby. V pokoji má šero, vyvětráno, před spaním nekouká na telku, jen čteme. Kolem 11 je protivná, dostane mlíko a dudu a nechám ji tam. Nepláče, nekňourá, jen si hraje ale třeba i dvě hodiny. Včera jsem to nevydržela a zkoušela ji uspat ale nic. Musím jezdit pro syna do školy, takže potřebuju aby se vyspala a jely jsme. Nemáte někdo nějaký fígl? Syn byl hrozný spáč, tohle neznám.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
weyky
Neúnavná pisatelka 19312 příspěvků 59 inzerátů 27.05.19 11:54

Moje dcera přestala spát přes den v 15 měsících. Prostě to nepotřebovala. Syn má 2 a čtvrt a spí stále.

xxMakyxx
Závislačka 4003 příspěvků 27.05.19 11:55

Ahoj, tak mně dcerka přestala spát od 16 měsíců, kdy jsem jí vzala dudlík a bez něj neusnula. Já jí teda nenutila ke spánku. Pokud nechtěla, nespala. Je celkově akčnější, neposedná a hlavně v té době už velmi dobře chodila a běhala (chodila od 10 měsíců), takže ani to jí neunavilo, i přesto, že jsme věčně lítaly venku na zahradě. Pokud nechce, tak nenutit. Ani ve školce po obědě nespí. odpočívá s dětmi, ale neusne, prostě nemá potřebu. Nemyslím si, že je to nějaká nutnost. Pokud dítě samo nepociťuje únavu a nevyžaduje spánek, tak bych ho do toho za každou cenu tedy nenutila. :kytka:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 27.05.19 11:56

Kluk taky asi od roku a půl nespal, teď mu je 2 a půl a už možná půl roku zase spát chodí. :nevim:

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 8 inzerátů 27.05.19 12:01

Mí kluci jsou díkybohu spáči, tak jedině opravdu unavit - ať co nejvíce pochoduje a pak snad zalehne. V kočárku by neusnula?

Sion
Závislačka 4393 příspěvků 27.05.19 12:09

Měli jsme taky období, kdy malej nechtěl spinkat. Ale překonali jsme to, šla jsem spát s ním a po čase se vše spravilo. Teď s prckama to zatím neznám a to je jim 20 měsíců.
Odpolední spánek je pro děti moc důležitý. Když náš čtyřleťák nejde na dvě hodinky odpo spát, tak večer padne vyčerpáním :(

chaela
Ukecaná baba ;) 2272 příspěvků 2 inzeráty 27.05.19 12:10

Z mých zkušeností můžu říct, že pokud dítě spát nechce, tak ho nic a nikdo neodnuti. A pokud přece jen ano, tak se to vymstí později. (Například bude řádit do půlnoci apod). Buď ráda, že si hezky hraje, má aspoň nějaký ten polední klid.

xxMakyxx
Závislačka 4003 příspěvků 27.05.19 12:24
@chaela píše:
Z mých zkušeností můžu říct, že pokud dítě spát nechce, tak ho nic a nikdo neodnuti. A pokud přece jen ano, tak se to vymstí později. (Například bude řádit do půlnoci apod). Buď ráda, že si hezky hraje, má aspoň nějaký ten polední klid.

Souhlasím. Také nerozumím tomu, proč nutně nutit děti ke spánku. Některé děti nemají tu potřebu, tak když nechtějí, ať nespí. Spánek je pro děti důležitý ve chvíli, je-li spánek dětmi vyžadován. Jinak to podle mě postrádá smysl. :kytka:

PETRAKIM
Kecalka 166 příspěvků 27.05.19 12:30

A v kolik ráno vstává? Nevstává pozdě? To pak se spánek snadno posune, znám od své dcery, co měla 14 měsíců nedávno… Kolik toho vlastně v noci naspí? Dětem tohoto věku stačí tuším kolem 10-11 hodin za 24 hodin, některé mají míň a některé víc (moje má těch 12 hodin nejvýše). Pokud to vyčerpá během noci, tak pak třeba nechce spát po obědě. Do spánku bych nenutila, ono to je jen energie navíc pro vás, co vydáte, a bez úspěchu. Je fajn, že si hraje, horší by bylo, kdyby kňourala či zlobila…

P4ja
Echt Kelišová 9582 příspěvků 27.05.19 12:32

Pokud si malá vystačí sama a vyhraje si, pak nevidím smysl v tom, ji nutit spát. Já malou taky neuspím, když není unavená, a můžu mít v plánu cokoli.

Jestli ti pak vydrží do večera a usne, pak bych to neřešila. Ano zkusila bych jí klidový režim tak, jak to děláš, ale dál bych to nelámala.

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 27.05.19 12:33

V autě je schopná usnout už v 10, to ji uspává. V kočárku jsem to už nezkoušela, neměla bych ji pak kam dát. Doteď spala 2-3 hodiny, někdy dokonce i dýl, tak se mi nechce zdát, že by to najednou nepotřebovala. Dneska byla protivná od 10,v 10.30 jsem ji dala spát, ve 12 si ještě hrála. Šla jsem ji uspat, začla jako na potvoru škytat ale za cca 20 minut spala. Snad je to jen přechodné, děkuji všem za názor.

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 27.05.19 12:37

Vstává kolem 6, občas v 6.30 a tak 2× za měsíc v 7. Večer usíná kolem 20 nejpozději. A bez spánku do večera to prostě nedá, to se stalo jednou a bylo to naprostý peklo, to chtěla pak už 17 spát.

Hobitka
Kelišová 5566 příspěvků 27.05.19 12:44

@Jitulevrtule Ja doma neuspim jinak nez intenzivni jizdou v kocare (nejezdim teda doma, ale venku), a jeste nejdriv ve 14 hod, v postylce po obede nespala nikdy. Okolo roku a pul uz mela asi mesic, co po obede vubec nespala, pak se k tomu vratila, ale zas chodi vecer ve 23 :zed:. Ale kupodivu v jeslich usne v postylce ve 12, nechapu, zrejme maji sve metody :mrgreen:.

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 27.05.19 12:47
@Hobitka píše:
@Jitulevrtule Ja doma neuspim jinak nez intenzivni jizdou v kocare (nejezdim teda doma, ale venku), a jeste nejdriv ve 14 hod, v postylce po obede nespala nikdy. Okolo roku a pul uz mela asi mesic, co po obede vubec nespala, pak se k tomu vratila, ale zas chodi vecer ve 23 :zed:. Ale kupodivu v jeslich usne v postylce ve 12, nechapu, zrejme maji sve metody :mrgreen:.

možná by to chtělo zjistit jak to dělají :mrgreen: já právě potřebuju aby usnula včas, pak musím pro syna a to by mi usnula hned v autě a co s ní pak? do družiny pro něj musím osobně, nechat v autě ji nemůžu. Prostě bez spánku to nejde to do večera nevydrží.

Hobitka
Kelišová 5566 příspěvků 27.05.19 13:10

@Jitulevrtule Jako o logistice mi nemusis nic vykladat, mam 3 deti - skola, skolka a malou. Ja teda vsude chodim pesky, kdyz ona chrape na kocaru, takze ji obcas behem spani 4krat nekam stehuju :mrgreen: - usne cestou do skolky, mezitim spi pul hodiny doma a vzbudi se cestou na balet a tak podobne :mrgreen:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama