16měsíční chce prso i přes den - daly byste?

462
12.8.13 08:59

16měsíční chce proso i přes den - daly byste?

Ahoj holky,

potřebuju poradit jak byste to dělaly.. dcera bude mít 16 měsíců.. a ma teď asi tu separační úzkost.. když mě nevidí tak brečí, nikdo ji nemůže vzít drží se mě jako klíště.. :( trvá to už asi týden..
ale ted se k tomu přidalo to, že chce i přes den prso.. kojila jsem ji jenom večer v noci a ráno..
jenže ted poslední 2 dny chce byt porad u mě a s prsem v puse… na prso se včera hlasila tak co 2-3h.. pořad zamnou chodi a mama cici siiim.. a když se ji snažim zabavit začne plakat..
mě kojení přes den vůbec nevadi, ba naopak :-))) ale přece jen už je dost velka.. myslite, že je to spojene s tou separační úzkostí?? nebo s růstem zubů? tlačí se nam stoličky..
ja ji to prso davam, přece ji nenecham plakat.. moje mamka řika, že mala vi nejlip co potřebuje.. no..

co myslite vy?? mam strach aby to odnaučovani pak nebyl velky boj :((( jenže ji přece nenecham plakat..

díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15327
12.8.13 09:03

Proso bych mu možná i dala, obiloviny jsou zdravé… PRS takhle často ani omylem. Takhle velké dítě na tom není výživově závislé a považuju to za stejný zlozvyk, jako kdybych jí dávala dudlík jenom proto, že si ho vyvzteká.

Separační úzkost není třeba řešit kojením, tam jde o fyzickou blízkost.

A není mi jasné, proč by se šestnáctiměsíční dítě nemohlo nechat chvíli plakat - respektive, plakat v tomto případě není správné slovo, zvolila bych spíše „rozčilovat se a trucovat“. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
12.8.13 09:04

:lol: já si nejprve musela rozkliknout kvůli tomu prosu v nadpisu.
Za mě bych se prso snažila co nejvíc přes den eliminovat, je na jídlo, ne na žužlání.
Je taky na druhou stranu dost velká na to, aby tyhle věci už od sebe dokázala rozlišit. Mě přijde, že si z tebe dělá dudlík. Uklidnit jde dítě i bez žmoulání prsa :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
12.8.13 09:04

Já bych jí prso klidně dala, ještě je poměrně malá, takže proč ne. Ale určitě bych kojením nenahrazovala jídlo co už je zajeté. Snažila bych se dát prso spíše po jídle na do kojení a sklidnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17564
12.8.13 09:05

Haha, proso :lol:
Jinak já kojila dceru do 21 měsíců taky dost často. Asi 7× za noc a užnevímkolikrát přes den. Ale asi je to špatně, no. Ale mně to taky nevadilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10652
12.8.13 09:06
@BohunkaP píše:
Proso bych mu možná i dala, obiloviny jsou zdravé… PRS takhle často ani omylem. Takhle velké dítě na tom není výživově závislé a považuju to za stejný zlozvyk, jako kdybych jí dávala dudlík jenom proto, že si ho vyvzteká.

Separační úzkost není třeba řešit kojením, tam jde o fyzickou blízkost.

A není mi jasné, proč by se šestnáctiměsíční dítě nemohlo nechat chvíli plakat - respektive, plakat v tomto případě není správné slovo, zvolila bych spíše „rozčilovat se a trucovat“. ;)

Třeba proto, že poslouchat ten rykot mě dohání k šílenství a nemám daleko od toho proskočit oknem… :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
12.8.13 09:11
@Tuco píše:
Třeba proto, že poslouchat ten rykot mě dohání k šílenství a nemám daleko od toho proskočit oknem… :twisted:

přesně, kolik je Tvému dítěti?

ja když ji nedam proso, ona se jakoby nerozčiluje, ale pláče tak žalostivě..

a když chci jit na zachod a nechat ji za dveřmi tak to je jiný jekot..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
12.8.13 09:11
@Antonie Bolavá píše:
Haha, proso :lol:
Jinak já kojila dceru do 21 měsíců taky dost často. Asi 7× za noc a užnevímkolikrát přes den. Ale asi je to špatně, no. Ale mně to taky nevadilo

Ty už jsi dítě odstavila? s tím odstavenim byl problém?? a co to buzení v noci? to se pak spravilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15327
12.8.13 09:12
@Tuco píše:
Třeba proto, že poslouchat ten rykot mě dohání k šílenství a nemám daleko od toho proskočit oknem… :twisted:

:nevim: :nevim: Tak to už je asi na Tobě, jestli Ti těch pár nepříjemných hodin stojí za to ustoupit… a zadělat si do budoucna na začarovaný kruh.

Je jedno, jestli je to prs, dudlík, bonbon v obchodě nebo cokoli jiného - dítě, které takovýmto vztekem a brekem dosáhne toho, co chce, toho bude tímto způsobem chtít dosahovat i v budoucnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Alay88
12.8.13 09:12

@moonulkaa já už bych teda přes den nedávala, ale myslím, že chceš stejnak slyšet jenom at klidně dáváš, že to malá potřebuje :) Tak prostě jednej podle svýho uvážení.

• Citovat
  • Upravit
Alay88
12.8.13 09:13

@moonulkaa jo a počkej jakej bude rykot za pár měsíců až začne období vzdoru :roll:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
12.8.13 09:15

Švagrová dávala prso „dle potřeby“ a skončilo to tak, že malá spala celou noc s prsem v puse, mamina se nemohla ani pohnout (skoro ve dvou letech)…:-(.
Dítě doteď usíná jen u prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
23420
12.8.13 09:15

Já osobně jsem malému napít z prsu, pokud se vztekal nedala. Měla jsem strach, že si zvykne si mlíko vynucovat řevem i venku a to jsem nechtěla zažít. Pokud se začal vztekat a sápat do výstřihu, tak jsem ho pochovala a šli jsme si hrát, ale nevyvztekal si to co chtěl. Hlavně u malého bylo vidět, že jak se mu něco povedlo získat řevem, tak příště přitvrdil a já se fakt nechtěla stát otrokem svého dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
12.8.13 09:16
@Alay88 píše:
@moonulkaa jo a počkej jakej bude rykot za pár měsíců až začne období vzdoru :roll:

možná to i chci slyšet.. ja to vnitřně citím, že by to už asi neměla.. ale zase si říkam jestli to třeba po týdnu nepřejde.. a mala bude spokojená.. jenže to asi nikdo neví, že :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17564
12.8.13 09:17
@moonulkaa píše:
Ty už jsi dítě odstavila? s tím odstavenim byl problém?? a co to buzení v noci? to se pak spravilo?

s odstavením bohužel neporadím :? Byla jsem pak náhle na tři týdny v nemocnici, takže dcera se musela chtě nechtě ze dne na den odstavit. Rodina mi detaily neposkytla, protože bych se patrně nervově zhroutila :lol: No prý to tak hrozné nebylo, ale určitě několik nocí plakala. Co jsem se vrátila, spí celou noc, jen se občas vzbudí a napije se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama