16 měsíční nejedlík přestala jíst úplně...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

siki.7
Kecalka 129 příspěvků 07.02.17 17:01
16měsíční nejedlík přestala jíst úplně...

Ahoj maminky…
Už jsem v koncích…mám holčičku 16měsíců, 8kg, cca 74cm. Nikdy moc nejedla (je i po operaci žaludku) a zezačátku jen u tabletu. To jsme časem odbourali a tablet mela už jen večer s tím že to snad jednou odbourame. Jedla ráno třeba dezert od Nestle, kosriky, aktivii sladkou nebo něco podobného, na svačinu ovoce nebo presnidavku, obed masozel většinou omáčky pretože normal jídlo nedá (teď zvládne těstoviny, brambory, rýží kuskus…sama rukou), svačinu jogurt, kolečko rohlíku (protože více taky nezvladla) a ma večeři kaši. Byli jsme s tím už smíření a říkali si, časem to přijde. Prdlajs. Pred 10ti dny jsme byli na očkování MMR. Nevím jestli to má s tím souvislost. 8den z ní bylo nevrle dítě, měla teploty, boleli jí zřejmě i klouby, dost spala, neměla chuť k jidlu, natahovalo jí..no jiné dítě. Po třech dnech to odeznelo ale už jíst nezačala, naopak. Teď už nejí skoro nic…už nevím co s ní a jestli nezačne do dvou dní něco jíst musím k mudr. Netrapilo by mě to tak, kdyby měla pořádnou váhu a aspoň pila. Ale dostaneme do ní jen max 200ml za den… zítra mi nezbyde než zkusit krmit zas u tabletu, jestli to není jen její vzdor… ale s nervama jsem fakt už v háji a mám už i dost velký strach… co s ní?

Reakce:

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 17:10

Nevím, ale mě to jídlo co před tím jedla přijde v pohodě. Nevím, k tabletu bych se raději nevracela, co jí nechat ať jí sama nějak to jídlo udělat příjemným?

siki.7
Kecalka 129 příspěvků 07.02.17 17:13

To jsem zkoušela, ale lžičkou ještě sama neumí a když jí pomáhám tak se nervne. Nevím jak bych jí to už měla naservírovat… nebo zpříjemnit… :zed:

Kriss Tina
Kelišová 5403 příspěvků 07.02.17 17:23

Ja vzdycky vezmu dve lzicky, jednou se krmi malej teda spis se v tom rochni a druhou mam ja a krmim ho, pritom ma pustenou pohadku takze skoro ani nevnima ze ho krmim :) jinak kdyz nema naladu tak do nej nedostanu nic ani kdybych mu podstrojila nejoblibenejsi jidla… este me napada co treba zkusit ty kapsicky s presnidavkou, treba by ji vic bavilo to cucat nez jist lzickou.

siki.7
Kecalka 129 příspěvků 07.02.17 17:27

Kapsicku jsem zkoušela včera, trochu cucla a pak nic. Ale zabavila jsem jí a dejedla to lžičkou. Jinak krmime taky dvěma. Ale dnes jak by utlo…nic, kyve hlavou že ne a rozčiluje se…

zumzum
Ukecaná baba ;) 2443 příspěvků 2 inzeráty 07.02.17 21:35

@siki.7
Chapu ze je to na bednu a ze jako mamu te to trapi ale me prostredni tsky skolila. Od mala nejedlik. Takhle totalne bojkot poprve ve trech mesicich. Pak se vzdy trochu srovnala a s kazdou virosou, zuby i po ockovani jsme byli zas na zacatku. Taky jsem sla k dr ktera me ujistila ze nezazila dite ktere by u nas umrelo hlady. Od te doby jsem to tak nejak prestala resit. Didnes je hubena ale jinak zadnou ujmu nema. Kdyz ma obdobi je scjopna si 2× i 3× pridat. Jindy neji skoro nic. Nabidnu, nenutim. Kdyz ma hlad ji. Cim vic se rozcilujes tim vic ti to bude delat na truc. Ja bych se urcite nevracela k tabletu ani nepodstrojovala za kazdou cenu. Pokud nema jine potize-teploty, prujem, zvraceni, bolesti bricha a pokud neni dehydratovana neresila bych to. Vakcina MMR je jedina na kterou mely moje deti reakci- teploty, protivnost… takze se s tim jeste urcite muze vyrovnavat.

Hobitka
Závislačka 3484 příspěvků 07.02.17 22:13

@siki.7 Nemame za sebou operaci zaludku ani podobne silenosti, ale dcera je odmala nejedlik a v 19m prestala na mesic jist uplne, dala jen 2 lahvicky UM denne a kousek rohliku k tomu. Tenkrat jsem ji dovalila na odbery krve, mela hranicni hodnoty Fe, ale zadna hruza. Po mesici zase zacala jist tim svym „jakz-takz“ zpusobem. Bude ji 5, pohybuje se na krivce mezi 2-4 percentilem, je proste drobna. Koukat se na ni pri jidle je za trest, ale jinak vyda za tucet.

Edit: Nesilim uz ani z toho, co (ne)sni, ale spis silim z toho, co s tim jidlem dela za moresy…

luca241
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 07.02.17 22:21
@siki.7 píše:
Ahoj maminky…
Už jsem v koncích…mám holčičku 16měsíců, 8kg, cca 74cm. Nikdy moc nejedla (je i po operaci žaludku) a zezačátku jen u tabletu. To jsme časem odbourali a tablet mela už jen večer s tím že to snad jednou odbourame. Jedla ráno třeba dezert od Nestle, kosriky, aktivii sladkou nebo něco podobného, na svačinu ovoce nebo presnidavku, obed masozel většinou omáčky pretože normal jídlo nedá (teď zvládne těstoviny, brambory, rýží kuskus…sama rukou), svačinu jogurt, kolečko rohlíku (protože více taky nezvladla) a ma večeři kaši. Byli jsme s tím už smíření a říkali si, časem to přijde. Prdlajs. Pred 10ti dny jsme byli na očkování MMR. Nevím jestli to má s tím souvislost. 8den z ní bylo nevrle dítě, měla teploty, boleli jí zřejmě i klouby, dost spala, neměla chuť k jidlu, natahovalo jí..no jiné dítě. Po třech dnech to odeznelo ale už jíst nezačala, naopak. Teď už nejí skoro nic…už nevím co s ní a jestli nezačne do dvou dní něco jíst musím k mudr. Netrapilo by mě to tak, kdyby měla pořádnou váhu a aspoň pila. Ale dostaneme do ní jen max 200ml za den… zítra mi nezbyde než zkusit krmit zas u tabletu, jestli to není jen její vzdor… ale s nervama jsem fakt už v háji a mám už i dost velký strach… co s ní?

Jídlo bych taky až tak neřešila, i když teda vaše malá je opravdu drobek, tak chápu, že tě to stresuje.Ale hlavně bych se do ní snažila jakkoliv dostat o něco víc pití. Klidně i sladkého- tím myslím třeba džus s vodou, smoothie(to taky nic),…navíc ze sladkého bude mít aspoň trochu energie. Znám nejezení u dcery, byl to boj do cca 2 let, ale ona teda i přesto měla výšku a váhu nadprůměrnou. takže to nebyl zas až takový nervák pro mě. A vždy dobře pila. držím pěsti. :kytka:

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 07.02.17 22:28

@siki.7 tablet klidne zkus. Ale nelámej to přes koleno, nebo se zasekne ještě víc. Zkus nabízet celý den něco. Třeba se chytí.
Sice taky nemáme po operaci žaludku nebo tak, ale 26m, 10kg (1. percentil, dlouho byl pod) a 85cm :nevim:
A když jsme ho nutili, bylo to akorát horší a ještě to vyblil. :zed:

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 08.02.17 14:38

Chápu, že máš obavy. Já je mám taky. A ano kdyby byla malá cvalík, tal budu taky víc v klidu. Ale obávám se, že i když se budeš stavět na hlavu, tak se nic nezmění. Malá má taky období kdy jí normálně. Asi v množství jak si popisovala a pak má období kdy nejí téměř nic. Třeba přesnídávka nám teďka vydržela tři dny. Už mi nejí ani u prohlížení knížek. Vždycky za pět minut něco sní a pak už jen marním čas, kdy se jí snažím nakrmit u nějaké činnosti. Kdy stejně nesní víc než tak tři lžičky a pak končíme. Ale nejsem schopna říct nechceš, tak nejez aniž bych to aspoň nezkusila u nějaké zábavy… Ale myslím, že už se tím jídlem tak netrápím. Člověk se nezvládne stresovat dva roky v kuse stejnou věcí. Vidím, že hlady neumře a když bude mít hlad tak se nají. jsem zvědavá jestli bude mít ve dvou letech aspoň 10kg. velikostně by mohla mít okolo 80cm. A myslím, že to očkování ji opravdu mohlo rozhodit a jestli ještě není ve své kůži, tak nechce jíst. A až to odezní, tak snad zase začne jíst. K doktorce určitě zajít můžeš. Ta moje by to myslím vůbec neřešila. Ale třeba vám vezme krev ohledně vitamínů a vyloučí jiný zdravotní problém. A UM Ti nepije? Já malý dávám flašku ráno a večer. A dokud nezačne nějak více jíst tak jí budu Sunar dávat. Tak hlavu vzhůru a hodně sil.

siki.7
Kecalka 129 příspěvků 09.02.17 13:38
@Ivka87 píše:
Chápu, že máš obavy. Já je mám taky. A ano kdyby byla malá cvalík, tal budu taky víc v klidu. Ale obávám se, že i když se budeš stavět na hlavu, tak se nic nezmění. Malá má taky období kdy jí normálně. Asi v množství jak si popisovala a pak má období kdy nejí téměř nic. Třeba přesnídávka nám teďka vydržela tři dny. Už mi nejí ani u prohlížení knížek. Vždycky za pět minut něco sní a pak už jen marním čas, kdy se jí snažím nakrmit u nějaké činnosti. Kdy stejně nesní víc než tak tři lžičky a pak končíme. Ale nejsem schopna říct nechceš, tak nejez aniž bych to aspoň nezkusila u nějaké zábavy… Ale myslím, že už se tím jídlem tak netrápím. Člověk se nezvládne stresovat dva roky v kuse stejnou věcí. Vidím, že hlady neumře a když bude mít hlad tak se nají. jsem zvědavá jestli bude mít ve dvou letech aspoň 10kg. velikostně by mohla mít okolo 80cm. A myslím, že to očkování ji opravdu mohlo rozhodit a jestli ještě není ve své kůži, tak nechce jíst. A až to odezní, tak snad zase začne jíst. K doktorce určitě zajít můžeš. Ta moje by to myslím vůbec neřešila. Ale třeba vám vezme krev ohledně vitamínů a vyloučí jiný zdravotní problém. A UM Ti nepije? Já malý dávám flašku ráno a večer. A dokud nezačne nějak více jíst tak jí budu Sunar dávat. Tak hlavu vzhůru a hodně sil.

Nee, ona nepije mléko od roku, nesnáší ho.

siki.7
Kecalka 129 příspěvků 09.02.17 13:41

Děkuji každopádně za podporu. Dnes už je to hodně lepší, sní něco, tak jsem klidnější. Každopádně to vypadá že to byly zuby…řezáky. Už ať jsou komplet všechny venku…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Mlčení, tlak, výčitky. Manipulace je plevel komunikace, říká psycholožka

Ženy a muži komunikují jinak. Zatímco dvě ženy si v postěžování na cokoli... číst dále >