17měsíční - není pozadu?

Anonymní
20.9.15 18:48

17 měsíční - není pozadu?

Zajímá mě Váš názor na 17 měsíčního syna. Když jsem si pročítala diskuze, co umí ostatní děti v tomto věku, syn je úplně „vedle“. Neumí cilene zadne slovo, umí jen zopakovat máma, táta, papa, auto a děda. Ale neví, co to znamena. Neumí žádný zvuk zvířat ani neumí ukazovat na zvířata v knížce. Vlastně neukazuje vůbec na nic. Když něco chce, tak zaknuci. Odmítá sedět na nočníku. Rozumi docela dost věcem, ale jen když chce. Nemazlí se se mnou, jen když má slabou chvilku, tak mi obejme nohy. Ale to je opravdu málokdy. Pusinku také odmítá dávat. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.9.15 18:50

Ještě dodám, že se mu dost věnuji, třeba zvířata mu opakuji a ukazuji každý den dokola, ale ho to vůbec nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
20.9.15 19:02

V tom období jsme na tom nebyli o moc líp. Tenkrát u něj nejvíc frčelo „jéééééééé“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
20751
20.9.15 19:09

Mluvení a nočník bych neresila. Ale měl by rozumět pokynum a chápat i ukazat, co je nějaká věc či osoba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
20.9.15 19:19

Skoro jako bys psala o moji dceři. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
84
20.9.15 19:28
@Anonymní píše:
Zajímá mě Váš názor na 17 měsíčního syna. Když jsem si pročítala diskuze, co umí ostatní děti v tomto věku, syn je úplně „vedle“. Neumí cilene zadne slovo, umí jen zopakovat máma, táta, papa, auto a děda. Ale neví, co to znamena. Neumí žádný zvuk zvířat ani neumí ukazovat na zvířata v knížce. Vlastně neukazuje vůbec na nic. Když něco chce, tak zaknuci. Odmítá sedět na nočníku. Rozumi docela dost věcem, ale jen když chce. Nemazlí se se mnou, jen když má slabou chvilku, tak mi obejme nohy. Ale to je opravdu málokdy. Pusinku také odmítá dávat. Co si o tom myslíte?

U nás to tak máme jen s mluvením a nočníčkem :-D zatím ho nech být. Aby jsi tu za dva měsíce nepsala, co dělat, když dítě nezavře pusu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
20.9.15 19:30
@Barbora212 píše:
U nás to tak máme jen s mluvením a nočníčkem :-D zatím ho nech být. Aby jsi tu za dva měsíce nepsala, co dělat, když dítě nezavře pusu :-D

No právě, to zrovna probíhá u nás :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
4104
20.9.15 19:35
@Anonymní píše:
Zajímá mě Váš názor na 17 měsíčního syna. Když jsem si pročítala diskuze, co umí ostatní děti v tomto věku, syn je úplně „vedle“. Neumí cilene zadne slovo, umí jen zopakovat máma, táta, papa, auto a děda. Ale neví, co to znamena. Neumí žádný zvuk zvířat ani neumí ukazovat na zvířata v knížce. Vlastně neukazuje vůbec na nic. Když něco chce, tak zaknuci.Odmítá sedět na nočníku. Rozumi docela dost věcem, ale jen když chce. Nemazlí se se mnou, jen když má slabou chvilku, tak mi obejme nohy. Ale to je opravdu málokdy. Pusinku také odmítá dávat. Co si o tom myslíte?

jestli se ti tohle nelíbí, tak můžeš přestat reagovat… můžeš začít zkoušet, když zakňučí (ty pravděpodobně poznáš co chce), tak nereagovat na zakňučení a ptát se „copak bys chtěl?“ „ukaž mi co chceš“ apod.
tím bys mohla zkusit podpořit to ukazování…

to jen takový nápad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.9.15 19:38

@budi to zkouším, ale on se začne vztekat a brečet…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.9.15 19:40

@RadkaCh a kolik je tvému dítku? Začalo mluvit samo od sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.9.15 19:42

Me nejvíce zaráží to, když čtu, že 17 měsíční Dítě umí zvuky 30 zvířat nebo si umí samo zajít na nočník, nebo mluvi ve větách…

• Nahlásit
  • Citovat
1332
20.9.15 19:45

Naší malé je taky 17 měsíců, říká jen táta, zvířata ji nebavi, umí jen haf a i na kočku říká haf. Teda akcne ukazuje a rozumí všemu. Nocnik zacneme v klidu příští mesic. Já bych to zatím moc netěšila, každé dítě je jiné a na mluvení a nocik má dost času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22900
20.9.15 19:45
@Anonymní píše:
Me nejvíce zaráží to, když čtu, že 17 měsíční Dítě umí zvuky 30 zvířat nebo si umí samo zajít na nočník, nebo mluvi ve větách…

Tak nečti :D Můj starší mluvil až ve třech letech, rozmluvil se vlastně díky školce. Zvířata v roce a půl poznal asi jen tak pět druhů :think: prostě nezájem, zajímala ho auta a vůbec technika a to má zatím doteď. Na nočník si teda říkal. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
20.9.15 19:46
@Anonymní píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No tak to mě málem shodilo ze židle :mrgreen: Malý je teď skoro o rok starší a tohle teda nedává ještě ani teď :mrgreen: Nočník mi z vesela ignoruje, zvuky 30 zvířat neumím ani já, tak ho ani nemůže je naučit a větu z něj opravdu nedostanu :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.9.15 19:56

Mám 14 měsíčního a taky žádná sláva. V kolektivu dětí je na tom pravidelně nejhůř ze všech. Každé dítě je v něčem pozadu a on skoro ve všem. Sám chodí, ale balanc má naprosto příšerný, v noci se budí na UM, uspáváme v kočáru, povely neposlouchá, slova neopakuje. Umí jen mňam, máma a nene a všechno to zní stejně. Teď začal sám od sebe znakovat - když chce jíst, udělá kapra.
Celý den má v puse dudlík, když mu ho nedám, tak má celý den v puse prst, nenakloní si sám lahev a pije jedině z láhve, nic jiného nedává.
Dělá pokroky, ale opravdu hodně minimální. Máme ještě starší dítě a proti němu je pozadu o 4 měsíce, pokud je budu srovnávat dovednostma.
Oni to časem doženou. Méně rádi je kvůli tomu mít nebudeme.
A neboj, když vidím holčičku od kamarádky, co umí ve stejném věku asi 70 slov a domluví se lépe jak náš první ve 2 letech, tak mě taky chytá depka :lol:
Jana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama