17měsíční nechce pevnou stravu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

medisonx
Nováček 9 příspěvků 22.01.17 10:54
17-ti měsíční nechce pevnou stravu

Ahojky holky, mam 17-ti měsíční dceru a bojujeme s jidlem…vubec do bi nemuzu dostat stravu ktera by obsahocala kousky, sni par soust, např. rýže s omackou, namacnych brambor… Hned to začne plyvat. Stale musim mixovat… Ma/mel to nekdo take tak? Uz zacinam byt zoufala.

Reakce:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 22.01.17 10:58

Taky jsme to měli takhle. Kousky plivala. Časem se to zlomilo.
Vývar s nudlema mixuju i ve 2 letech, aby ho snědla. Začne se chytat za krk a dělá scény, že se dusí :)

Helileli
Závislačka 3038 příspěvků 22.01.17 11:09

A sní třeba rohlík, banán do ruky či jiné měkké potraviny? Přijde mi pro děti mnohem obtížnější sníst něco hladkého, v čem je občas kousek než když má něco jen tuhého a musí konstantně vše pokousat. Paradoxně může být pro dítě snadnější sníst brambor podaný v kuse do ruky než hrudky brambor v omáčce.

A v neposlední řadě, není potřeba u každého kucknuti hned startovat a dítě zachraňovat, ony se musí umět vypořádat i s tím, že jim něco trochu zaskočí.

Mango_Lassi
Extra třída :D 14097 příspěvků 22.01.17 11:12

Já mixuju pro 20 měsíčního. No bože.

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 22.01.17 11:35

V tomhle věku jsem mixovala synkovi vše, časem se to srovnalo a teď baští úplně bez problémů, nelámala bych to přes koleno, určitě se malá časem naučí jíst v pohodě. V té době pro mě bylo důležitější najezené dítě, než občasné připomínky okolí, že už by měl jíst „normálně“ Stačil opravu malý kousek a a syn se začal dávit, někdy až zvracel.

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 22.01.17 11:43

Starší byl blicí dítě do 3 let, už od mimina a do 1,5 roku jsem musela mixovat skoro vše, když jsem chtěla, aby se najedl. jí (bezzubý) normální kousky.
Je to otrava, ale bude líp, naučí se to.

medisonx
Nováček 9 příspěvků 22.01.17 13:00

Právě ze kdyz jsem teď zas zkousela dat kousky, tak to dopadlo ze snedla 3 sousta, dalsi vyplivla a pak se pozvracela… Zkouším furt nabizet, rohlik v kočárku v poho ozuzla, piškot, krupky sní, ale jinak ani prd. Vím ze je důležitejsi najedene dite, jen jsem chtela slyset ze v tom nejsem sama, pac všichni z okoli na me koukají jak na exota…

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 22.01.17 19:35

@medisonx Na mě koukali podobně, ale neřešila jsem to, je to moje dítě a všem kolem je do něj v takových případech prd…a pokud ti sní piškoty, rohlík a tak, fakt bych to nelámala přes koleno :)

medisonx
Nováček 9 příspěvků 22.01.17 21:53

@Irinka0210 Ono to ani nak nejde lamat pres koleno, kdyz nechce, tak to do ni stejne nenarvu a nejsem zastancem vyhladoveni…
Ja jen jestli to tak nekdo mel, ma… A tak… Diky :hug:

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 22.01.17 22:08

@medisonx Určitě v tom nejste sami :) Já také nenechávala vyhladovět to ani náhodou a nutit nemělo cenu…prostě se to zlomí, uvidíte :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Dojemné vyznání svalovce Andrey Pomeje: Přál bych si, aby se Jirka uzdravil!

Nový přítel Andrey Pomeje Petr Plaček (38) vnesl Andree Pomeje novou radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >