17 měsíční chlapeček se vzteká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulexp
Povídálka 31 příspěvků 30.08.18 12:40
17měsíční chlapeček se vzteká

Ahojte :) Mám dotaz, vzteká se vaše dítko? Máme doma 17m chlapečka a poslední cca týden se začíná neskutečně vztekat. Hlavně když třeba něco chce a já mu to nedám, když mu vezmu něco co není hračka nebo nejdem tam kam chce jít on. Doma se dá na čtyři a začne mlátit rukama do země (kdysi asi 3× bouchl hlavou do země) a vztekat se. Když mi toto udělá v obchodě tak to není zrovna příjemná záležitost :D Každý se na mě otáčí apod. Doma mu dám občas na zadek nebo zvýším hlas a řeknu „ne“ nebo „toto se nedělá“ ale on se někdy vztekne ještě více. Nechat ho teda tak a nevšímat si ho a třeba ho to po čase přejde (toto mi radí tchýně) nebo jak to řešíte vy? Když se mu snažím vklidu vysvětlit co dělá špatně, tak na mě hledí jak na blbce :D

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10877 příspěvků 30.08.18 12:43

@lenulexp odnasela jsem do pokoje, ať se vzteka tam. V obchodě to naštěstí nedělali, ale jednou jsem viděla maminku, jak totálně hysterické dítě polila sodovkou :lol: docela to zabralo. Jinak já bych při scéně venku nebo v obchodě dítě popadla a odnesla - do auta nebo domu. V 17 měsících mu tohle asi úplně nevysvětlíš

morinka7
Kelišová 6896 příspěvků 30.08.18 12:44

@lenulexp
Mám 15 měsíční a vsteká se stejně. Zatím teda jen doma ;) Ale už to začíná zkoušet i jinde. Pokuď se jen vsteká tak ji nechám být než jí to přejde. Zrovna dneska vstekle zahodila láhev s vodou jen protože jsem uklidila vyprané vajíčko a ona ho chtěla. To už teda dostala na zadek a dala jsem ji do postýlky ať se vsteká tam.
Nevím kde se to v ní bere :lol: Jinak je hrozně hodná a chodí se neustále mazlit :mrgreen:

warita
Echt Kelišová 8434 příspěvků 30.08.18 12:46

Njn, to je takove obdobi.

Ja odvadela pozornost. Treba jsem vzala nejakou zajimavou knizku, zacala to nahlas komentovat. Nekdy si s tatinkem navzajem ukazujeme, co pekneho mame, co se s tim da delat. Rev ustane skoro okamzite a ditko se pribehne podivat, co to mame.

Jinak, obcas proste ignoruju rev, ona jak nema obecenstvo, tak ji to prestane bavit a to elkem rychle. Davat pres zadek v tomto veku je takove… ti nevim, to bych nedelala.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 30.08.18 12:46

Ano, dela mi to taky. Od starsich to neznam. Pravidelne se vztekne a mlati hlavou o cokoliv, jak neni po jeho. Venku mi to nastesti zatim udelal jen jednou. Doma celkem casto. Nepomaha ani si ho nevsimat, rval a mlatil se i hodinu v kuse. Nejvic funguje uplne odvedeni pozornosti nebo prso.

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 30.08.18 13:03

Hele, nemyslím to opravdu vůbec špatně, ale ty sis myslela, že děti jsou jen sluníčkoví? :lol: Je to dítě, vyvíjí se, není to zmenšenina dospělého. Ten dospělý člověk se z něj teprve stane. Navíc přichází do věku, kdy začíná tzv. období vzdoru, kdy se dítě odpoutává od matky a začíná mít zkrátka vlastní názor. Tohle je strašně důležité, aby si tím prošlo. Doporučím knížku Vývojová psychologie od Vágnerové, povinně bych ji dávala číst všem novopečeným rodičům. Pobavila mě věta „toto se nedělá“. Fakt se emoce nevyjadřují? Nemá nárok se zlobit, s něčím nesouhlasit, projevit přání … ty to taky neděláš? Jasně, že děláš. Jen se projevuješ jinak. On to jinak zatím neumí. Jeho nervová soustava mu to nijak jinak neumožní. Takže ano, dělá se to, je to naprosto v pořádku. A on se časem naučí to ovládat a ventilovat jinak. Je to naprosto přirozený vývoj.

A ano, vztekaly se mi 2 ze 3 dětí a toho třetího to teprve čeká, bude mu rok. Mlácení hlavou do země, do zdi, strkání prstů do krku, až mi z toho zvracel, házení s věcmi, afektivní záchvaty, kdy zapomněl dýchat. Některé děti jsou výraznější, temperamentnější a pokud jsou zdraví a v pořádku, tak z toho vyrostou. A pak přijde zase něco jiného. ;)

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 30.08.18 13:14

u syna to začalo kolem 15-16 měsice taky.. zuřivostí mlátil hlavou např do zdi nebo do země, trvalo to třeba měsíc a přestal to dělat (teda možná i tím, že se jednou čelem hodně bouchl do rohu postele - myslel si, že je měkká), nějak jsem to neřešila a nechala ho ať se vyvzteká, jak pišou ostatní, odvést pozornost, oni jsou teď ještě „hloupoučcí“ a neprokouknou to :), pak začal dělat scény u přebalování a to bohužel trvá doteď (má 20 měsíců) a pak taky dělal na hřišti scény, že tlačil kočárek nekontrolovaně dokola a když jsem mu v tom bránila tak hysterák a to byly teda nejhorší scény a znamení, že jdeme ze hřiště a pak řval celou cestu domů a vylézal s kočárku za jízdy :/ to mě vytáčelo hodně, pak jsem asi přišla na to, že to je tím, že už je přetaženy a chce jist a spát dřív, tak teď už odcházíme dřív ať k tomu vůbec nedojde, a teď má hysteráky, že nechce večer z vaničky a nezabere ani nalákání na UM, které miluje, a teď nově nám rodičům nechce půjčit žádnou hračku, abychom třeba něco postavili tak to jsme čučeli :nevim:

cecetka
Kelišová 7447 příspěvků 30.08.18 13:39

@lenulexp Tim jsme si prosli taky. Hrozne obdobi :mrgreen: Dodnes se smejeme, jak jsem z detskeho hrisne odnasela pod pazi vztekajici se dite a tvarila se, ze je vse v pohode :mrgreen:
Vzdycky, kdyz potkam rodice se vztekajicim se ditetem, tak je polituji a vzpomenu si na naseho „vzteklouna“.
Vydrz, to obdobi jednou prejde. Ale muze to nejaky rok trvat :nevim:

dickys
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 30.08.18 13:52

Je to normální, máme to taky tak už asi od roka. Dcera se teda hlavně kouše do ruky popřípadě se zakousne do nějakého předmětu, ječí, občas si lehne na zem a mlátí sebou :) Nejvíc nam asi funguje odpoutat pozornost, nebo ji prostě nechám se vztekat, ale já se s ní už nenervuju, to nemá smysl :) Ale už se těším, až to přejde :lol:

Bobule76
Nováček 5 příspěvků 06.09.18 10:34

Potřebovala bych taky radu..sice jsem 3násobná máma,ale první 2 byly holky a byly klidné..Ted je mi 42 a mám 1,5letého raubíře.Začal se vztekat,nahlas ječí,ale i se směje..Myslela jsem,že s ním začnu chodit do kroužku pro batolata,ale vydržely jsme jen 15 minut pak jsem musela odejít,protože ječel,vzpouzel se,nechtěl poslouchat,chtěl si tam hrát..ostatní matky na mě koukaly tím pohledem-když ho nezvládáš tak sem nelez-taková stará a má nezvladatelný dítě..atd..určitě jste se některá s něčím podobným setkala,tak víte jak mi je..trápí mě to,protože kamkoliv s ním jdu je to hrozný,postaví se v kočáru,na vše sahá,vytahuje zboží z regálu,jak se mu něco nezdá hned řve..v létě jsme se vypravily do Zoo no a tam jsme vydržely jezdit hodinu,pak jsme naštvaní jely domů,protože ho vůbec zvířata nezajímaly..vzaly jsme ho i do minizoo a tam se strašně zvířátek bál,úplně se klepal..pan doktor mi řekl,že vypadá,že je hyperaktivní,my máme spíš obavy aby nebyl autista..rád jezdí s autama,točí koly,kouká jak se točí,někdy ho zavolat je umění,jak když neslyší..ale oční kontakt,úsměvy,to vše dělá..tak já nevím,asi jsem už ze všeho přetažená,nevyspalá a hledám něco co tam není..dokážete poradit jak takového lumpa zklidnit?pan doktor nám dal tabletky na zklidnění na noc,ale stejně se i s nima v noci vzbudí a 2-3 hodiny nespíme,koukáme na pohádky nebo si hrajeme..to je tak náročný..

Janiella11
Nováček 5 příspěvků 27.09.18 14:54

Ahoj maminky, tak prihodim i svoje vztekaci prihody se synem. Ma necelych 14m a takto jeci a rve a pisti asi posledni mesic. Dnes jsme byli dopo na prochazce, smal se na auta a traktory a jen co jsme zacali prochazet kolem skolky, kde byly venku deti, tak zacal jecet a vzpinat se v kocarku a slzy jak hrachy. Rikam, ze do skolky ne ne ale ze pujdem na hriste. Na hristi smich a houpy kroupy a odchod domu s jekotem na celou vesnici. To samy se deje doma napr.u jidla, furt potrebuje neco prebirat v rucickach. Ted ukazuje, co vse chce podat a kdyz mu rikam ne ne, ze je to spinavy a a, tak zase rev, ze mi az bubinky zalehly. Jsem na nej vetsinu casu sama. Pritel od rana do vecera v praci, o vikendu opravuje barak. Chapu, ze na nej obdobi vzdoru prislo hodne driv ale jak na ten vriskot a vzpinani reagujete? Prehlizite, vysvetlujete nebo odvadite pozornost? Delam vsechno, malej to ignoruje a me dochazi nervy i trpelivost :zed: . A to je teprve zacatek…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >