17měsíční kluk nehraje jednoduché hry

982
20.4.17 08:42

17měsíční kluk nehraje jednoduché hry

Ahoj maminky, abych se správně vyjádřila, Adámek nereaguje na jednoduché otázky jako kde máš oči, uši, nos?
zvládne jak si veliký, paci-paci
ze zvířátek umí jen pejska, tím končí. Manuálně je moc šikovný, postaví věž z kostek od nejměnší po největší - myslím, že vývoj je v tomhle směru v pořádku.

Když se snažím s ním mluvit, nenásilně naučit, těžko navazuju oční kontakt, je totiž jak pytel plných blech - všude se musí hrabat, všude být, takže posadit si ho na klín a aby chvilku vydržel je scifi.

Hodně teď přemýšlím jestli je to ok, nebo je někde chyba. Mám totiž srovnání se starším dítkem a vidím sakra rozdíl :think:. Navíc se blíží 18m kontrola a doktorka to bude chtít řešit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1818
20.4.17 08:49

Podle mě v pohodě. Na ukazování částí těla mají čas snad až do tří let. Každé dítě je jiné, můj je taky jako pytel blech, části těla sice kolem toho roku a půl už uměl, ale bude mít dva a půl a třeba k nějakému „tvoření“ ho prostě nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22436
20.4.17 08:55

Podle mě normál. Druhá dcera byla taky taková. Ukazování ji taky nebavilo, mluvit nechtěla. Začala ve 2,5 letech, ale o to rychleji. Jsou jí skoro 4 a je normálně šikovná na svůj věk, ale třeba u vyrábění ve školce taky nevydrží. Ani doma. Tak něco rozvrtat a jít pryč.
Třetí (20 měsíců) je ještě větší poděs, divočák, ale kupodivu se snaží mluvit, opakovat. Kostky postaví jen ty klasické, a to tak jednou a jede dál. U čeho vydrží, je kuličková dráha. Na klíně sedět neexistuje. Jen rozhazovat, nejlépe mě kuchyň. A celý den řve. Pozastavují se nad tím i cizí lidi, ale mě nikdy nenapadlo myslet si, že by nebyla v pořádku. Je to prostě taková povaha.
Tak buď v klidu ;) Rozvíjej ho v tom, co ho baví a jde mu to a nenuť do toho, co nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
20.4.17 08:57

@veeeraf vžyť je šikovnej. Neporovnávej je. Mám dva kluky a každej je jinej. To co umí říct a ukázat mladší v 19 - ti měsících, to starší vůbec neuměl. Taky byl jak pytel blech a je dodnes. Sedět chvilku v klidu kolem 18 - ti měsíců bylo nemožné a něco ukazovat se opravdu učit nehodlal. Mladší ten se rád učí. Oba jsou zdraví, jen jsou každej jinej. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
20.4.17 09:12

Jo, jak máš srovnání, tak je to na prd. Člověka to nutí neustále něco hledat. Hele, i sourozenci jsou různé, neznamená, že když starší dítko něco bavilo, že to bude mít i to mladší. Mám kluky velmi rozdílné, od malička byl každý úplně jiný a zůstalo jim to dodnes. Takže na tom byl každý úplně jinak, choval se jinak, projevoval se jinak a co bavilo jednoho, nebavilo druhého. Nic nenormálního mi na tvém chlapečkovi nepřijde. Nesrovnávej ho se starším sourozencem, je to úplně jiné dítko. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 09:19

@veeeraf syn v 1,5 roce neuměl nic - neukazoval, nereagoval na nic ani na jmeno, nesmál se, nemluvil, neměl oční kontakt, nestavěl kostky, sotva chodil… teď mu budou 3 a relativně všechno dohnal - nemluví. Ale třeba casti těla neukáže dodnes. Asi je umí, ale nespolupracuje. Občas se obecně a plácne se do nosu, když to po něm chci, ale to je tak 1× do měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.4.17 09:22
@Anonymní píše:
@veeeraf syn v 1,5 roce neuměl nic - neukazoval, nereagoval na nic ani na jmeno, nesmál se, nemluvil, neměl oční kontakt, nestavěl kostky, sotva chodil… teď mu budou 3 a relativně všechno dohnal - nemluví. Ale třeba casti těla neukáže dodnes. Asi je umí, ale nespolupracuje. Občas se obecně a plácne se do nosu, když to po něm chci, ale to je tak 1× do měsíce.

Ještě doplním. Nesrovnavej. Každé dítě má svůj čas a je šikovné na něco jiného. Děti se vyvíjí skokově.
Naše doktorka ho nechala do 2 let. Pak jsme začali kolečko, protože se bála, že vypadá jako autik. Ve 2 letech a 3 měsících se najednou rozjel a až na mluveni většinu dohnal. Ale já ve 2 letech nasadila z toho důvodu rybí tuk.

• Nahlásit
  • Citovat
30569
20.4.17 09:54

@Aries6 já tak ráda slyším, ze ma nekdo podobne dítko…syn byl šikovný, ucenlivy, krásné mluvil, uměl desítky písniček a basnicek

Ta druhá můra jen lítá, demoluje, ječí, Dělá bordel…Ale, co miluje je lego a malování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 10:00

@veeeraf Úplně normální syn mi to začal ukázat až okolo 2 let a muvit se mu taky nechce a dcera je to samé teď ji je 15 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4515
20.4.17 10:15
@veeeraf píše:
Ahoj maminky, abych se správně vyjádřila, Adámek nereaguje na jednoduché otázky jako kde máš oči, uši, nos?
zvládne jak si veliký, paci-paci
ze zvířátek umí jen pejska, tím končí. Manuálně je moc šikovný, postaví věž z kostek od nejměnší po největší - myslím, že vývoj je v tomhle směru v pořádku.

Když se snažím s ním mluvit, nenásilně naučit, těžko navazuju oční kontakt, je totiž jak pytel plných blech - všude se musí hrabat, všude být, takže posadit si ho na klín a aby chvilku vydržel je scifi.

Hodně teď přemýšlím jestli je to ok, nebo je někde chyba. Mám totiž srovnání se starším dítkem a vidím sakra rozdíl :think:. Navíc se blíží 18m kontrola a doktorka to bude chtít řešit :zed:

My máme chlapečka v pěstounské péči a v 17 měsících uměl akorát tak říct auto a to bylo vše. Je zcela normální, v pořádku. Rozmlouvat se začal až ve 2?5 letech a do té doby na mě koukal jak trumpetka. Teď mu jsou 3 pryč a brebentí jako o závod. Barvy ale neumí a je schopen říct, že modré auto je žluté a zelené je také žluté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3989
20.4.17 10:19

Syn bude mít 20 měsíců a poslední 3 týdny teprve začal něco dělat. V 18 měsících ukázal max paci paci a to ještě velice zřídka a říkal mama. Vůbec bych to neřešila, během pár týdnů se naučil kde má oči, pusu, jak je velký, zvuky psa, kočky, včely, ovce a krávy. K tomu přidal slova tata, děda, kde je, není a tam. Na 18m kontrole to doktorka vůbec neřešila, říkala, že má ještě čas a měla pravdu, ani jsem ho to neučila, prostě jsme si se straším synem prohlíželi knížku a mladší najednou vypálil búúú a už to jelo, každý den přidával další slůvka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
982
20.4.17 10:26

Děkuju za komentáře, čím víc se blíží kontrola, tím víc to řeším. Snad bude vše v pořádku..
@Aries6 jinak s tou kuchyní je to jak u nás, rozházet kořenky, vylézt si pro tácky a celkově obrátit kuchyni vzhůru nohama je u něj TOP :dance:
jak mu to nedovolim tak se klátí k zemi :potlesk: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22436
20.4.17 11:10

@catherine100 My máme 3 holky a první jako maličká vcelku kliďas a každý další horší a horší. Akorát jak rostou, tak se mi zdá, že se to začíná otáčet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
20.4.17 11:12

Já bych byla v klidu, moji kluci mají 20m a nemluví, jen nějaké jejich zvuky, kterým rozumím, ale jinak nic. Stavět nic nechtějí, skládat taky né, ukazovat né…za to umí běhat, chodit, denně si ujdou 2-3km, spíše uběhnou, běhají s většíma dětma po hřišti, sami ze schodů, do schodů…věnujeme se spíše tomu pohybu a když jsou dva tak pro mě je priorita aby se sami co nejvíce pohybovali a hlavně poslouchali povely.
Taky jsem měla v 18m kontrole strach, že něco zanedbávám, ale v poho. Začli pomalu ukazovat sami(já je to neučím)vysloví „máma, táta“ale nedělají to sami od sebe a já je nenutím. Najednou v 19m začli chápat povely"odnes do postýlky"…„jdeme papat, jdeme pro židličky“…„jdeme ven“…„jdeme do kočárku“a to mi hodně ulehčuje a vidím, že myslí, chápou.
Takže byla bych v klidu, někdy to přijde později a vše najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
20.4.17 13:38

Podívej, náš Honzík umí jen ukázat a „říct“ pejska, ukáže jen, když sám chce (uši, nos, pusa, vlasy, ruka, nohy), na nějaké říkanky nebo písničky ho neužije. Spíš pořád někde pobíhat, vylézat, prolézat, na hřišti ho to baví nejvíc. řekla bych, že kluci na takové ty „holčičí“ věci nebudou. Já ho spíš učím praktické věci - utřít po sobě stoleček, když dojí, umýt si ruce, když příjde z hřiště, zouvat si boty, rozepínat zip bundy nebo mikiny, vytahovat prádlo z pračky, uklízet hračky a oblečení. To mi příjde daleko lepší a užitečnější ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama