18měsíční se přestala vyvíjet

Anonymní
24.11.19 12:13

18 m se prestala rozvíjet.

Ahoj, posledni dobou si zacinam všímat zvláštního chování u nasi 18m. dcery.
do nedávna se rada učila novým věcem, nosila mi hracky a komunikovala, dokonce zvládala i par slov. vzdycky byla hodne samostatná a nikoho moc nepotřebovala, ale ted ma najednou svuj svět, vetsinou nereaguje na sve jmeno, nedonese co po ni chci, nema zajem zapojit se do domácích praci semnou ( míchání, dávání pradla do pracky std) hracky si prendava ruzne po nábytku a rovna si je. například prostirani na stole neustale zvedá a rovna ho a skládá aby byly cipy naprosto rovně ????‍♀️????‍♀️ to dela treba 10 minut. semnou si hrat moc nechce, klidne si hraje sama v jine místnosti. chodi po špičkách a rada se točí do kola. byla jedlik, najednou si zobne a uz nechce, nebo si to nacpe do pusy a treba pul hodiny to v ni drzi.. umi rict jen tata, čiči a mnam mnam. cetla jsem si mnohokrát o autismu a hrozne mi k ni sedi ty znaky.. mozna jsem se na to jen moc upnula… nejradsi by se divala jen na pohadky. tv se snazim ted moc nepoustet ale jedem cas běžela 24 h a ona se zvladla cely den dívat ( byla jsem na zacatku tehotenstvi, muž v praci a ja od rana do vecera jen zvracela ) tak nevim jestli za to nemuze treba ta tv. hrozne si to davam za vinu a připadám si jako matka co selhala.. jinak ve společnosti se mala vubec nebojí, deti si všímá, umi paci paci, a par dalších pohybových rikadel, zamava kdyz odcházíme… 18 m prohlidku mame za par dni ale zajímají me zkušenosti ostatních..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1724
24.11.19 12:25

Sedí jen něco, tak třeba je to jen takový období. Točit se může z legrace. Rovnat věci, taky pro zábavu. Sociální kontakt v pohodě. Období „zobani“ po období „popelnice“ znám. Hrát si sama se mohla naučit po tom, jak ses jí nemohla tolik věnovat.
Ono se to občas stane, že když se děti učí nějakou novou dovednost, jakoby zapomenou starší. Nosit věci bylo zajímavý, když to bylo nový… Teď už ji to nebaví.
Uvidíš, jak dopadne dotazník. Možná dostanete doporučení na neuro, nevím teda, od kolika „podezřelých“ odpovědí se posílá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7326
24.11.19 12:31
@Anonymní píše:
Ahoj, posledni dobou si zacinam všímat zvláštního chování u nasi 18m. dcery.
do nedávna se rada učila novým věcem, nosila mi hracky a komunikovala, dokonce zvládala i par slov. vzdycky byla hodne samostatná a nikoho moc nepotřebovala, ale ted ma najednou svuj svět, vetsinou nereaguje na sve jmeno, nedonese co po ni chci, nema zajem zapojit se do domácích praci semnou ( míchání, dávání pradla do pracky std) hracky si prendava ruzne po nábytku a rovna si je. například prostirani na stole neustale zvedá a rovna ho a skládá aby byly cipy naprosto rovně ????‍:female_sign:️????‍:female_sign:️ to dela treba 10 minut. semnou si hrat moc nechce, klidne si hraje sama v jine místnosti. chodi po špičkách a rada se točí do kola. byla jedlik, najednou si zobne a uz nechce, nebo si to nacpe do pusy a treba pul hodiny to v ni drzi.. umi rict jen tata, čiči a mnam mnam. cetla jsem si mnohokrát o autismu a hrozne mi k ni sedi ty znaky.. mozna jsem se na to jen moc upnula… nejradsi by se divala jen na pohadky. tv se snazim ted moc nepoustet ale jedem cas běžela 24 h a ona se zvladla cely den dívat ( byla jsem na zacatku tehotenstvi, muž v praci a ja od rana do vecera jen zvracela ) tak nevim jestli za to nemuze treba ta tv. hrozne si to davam za vinu a připadám si jako matka co selhala.. jinak ve společnosti se mala vubec nebojí, deti si všímá, umi paci paci, a par dalších pohybových rikadel, zamava kdyz odcházíme… 18 m prohlidku mame za par dni ale zajímají me zkušenosti ostatních..

V 18 m je stejně brzo na nějaké podezření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
24.11.19 12:35

Naše se taky ráda točí. Jeden čas i koukala na kolečka kočárku, v kterým seděla, takže jezdila trochu vyklonena. Poprvé když jsem k naší trojkombinaci koupila mensi golfky. To ji bylo asi 7m. Jednou rukou jsem vezla ji ve velkém kočáru a druhou golfky. Viděla dobre na kolečka golfek a pak je nějakou dobu sledovala na procházkách.
Nemůže napodobovat tebe? Jestli tě viděla skládat prostírání. Nebo uklízet hračky. Neví ještě kdy a proč se ty činnosti dělají. Jen že se to dělá. Hračky uklidí jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 12:46

@Kamkam nenapodobuje. ty hracky si skládá do rady. u rodicu dokonce pravidelně skládá na stejne misto dve kostičky. a pokaždé da prvni červenou a za ni modrou. kazdou navstevu to tam hned da

• Nahlásit
  • Citovat
179
24.11.19 13:03

Nedoslo ke zmene chovani po ockovani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 13:06

@Elisaaa toho si nejsem uplne vědoma… :( ockovani mela v lete naposledy hexu, nemohla se po ni jeden den postavit na nohy. ale jestli nedošlo ke změně po tomhle to nevim :(

• Nahlásit
  • Citovat
179
24.11.19 13:14
@Anonymní píše:
@Elisaaa toho si nejsem uplne vědoma… :( ockovani mela v lete naposledy hexu, nemohla se po ni jeden den postavit na nohy. ale jestli nedošlo ke změně po tomhle to nevim :(

Samozrejme v zadnem pripade nerikam, ze je to i Vas pripad, jen jsem o takovych zmenach chovani a nekdy i naslednem vzniku autismu po ockovani cetla nemalo pribehu. Zkuste se nad tim opravdu zamyslet-jestli ty zmeny nezacaly po te posledni Hexe a pokud ano, zvazte pripadny odklad MMR. Nebojte ale, urcite to nic nebude a mala ma jen takive obdobi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
24.11.19 13:17

Známá má holčičku, která se v 18.měsících taky začala měnit, zpomaloval se vývoj atd..holčičce diagnostikovali Rettův syndrom. Je spousta onemocnění, která se začnou projevovat v pozdějším věku a přímo autismus to být nemusí. Ale vůbec nechci strašit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
24.11.19 13:19
@Anonymní píše:
@Elisaaa toho si nejsem uplne vědoma… :( ockovani mela v lete naposledy hexu, nemohla se po ni jeden den postavit na nohy. ale jestli nedošlo ke změně po tomhle to nevim :(

Jinak ty zmeny chovani muzou byt ruzne-nespavost, neklid, agresivita nebo naopak citlivost, samostatnost, nechut se mazlit, atd. Co jsem ale cetla, vetsinou to postupne odezni, ale za jak dlouho, to uz je u kazdeho jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2844
24.11.19 13:20

@Elisaaa Prosim, přestaň šířit bludy a děsit zakladatelku. Myslím, že už bylo snad napsáno a dokázáno dost na to, aby si nikdo alespoň průměrné existence nemyslel, že autismus vzniká po očkování.

Zakladatelko, zatím bych se nedesila. Je dost brzo, všecko to může být povahou, zájmem… Náš prostřední byl v té době jasný autista a nakonec téměř ze všeho vyrostl a autismem určitě netrpí. Zkus to neřešit a zbytečně se v tom nerypat, já jsem takhle promarnila dobrýho půl roku strachem, než jsem to přestala řešit a syna si začala zase užívat. A i kdyby přece jen problém někde byl, ukáže se až časem, takhle brzy se diagnózy většinou dávají jen těžším případům, a to dle popisu tvé dítě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
24.11.19 13:26

Vznik autismu po ockovani je milionkrat vyvraceny jeden a ten samy vyzkum. :roll: autismus je vrozeny. Kazdopadne moje dite se take v roce a pul zmenilo. Zmenilo totalne chovani. Jinak, ale byl to obrat o 180°. Kdybych ho nechala ockovat, byla bych na vazkach, zda to neni z toho. A pak se to zase kolem dvou let uplne otocilo. Promluv si o tom s dr. Klidne se objednej pouze na konzultaci a uvidis. Deti delaji spoustu divnych veci a nemusi to nic znamenat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
24.11.19 13:27

@chaela ja zakladatelku nedesim, pisi jen mozne varianty a rozhodne netvrdim, ze se jedna o autismus. Nastuduj si, prosim, odbornou literaturu o moznych zmenach chovani po ockovani. Jinak ano, mas pravdu, ze ockovani autismus nezpusobi, ale muze ho,,probudit,,,pokud k tomu jsou dispozice. Ockovani je totiz zasah do imunitniho systemu a nikdy nevis, jak se ten zasah muze projevit. Jak caste to je nebo neni, neni dulezite, podstatne je to, ze k tomu muze dojit. Clovek prumerne inteligence je schopny si toto nastudovat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
24.11.19 13:29

@lolink ano,mate pravdu, ale ockovani ( a ne jen ockovani, i treba vaznejsi onemocneni),ho muze,,probudit,,,pokud jsou k nemu dispozice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
24.11.19 13:30

S tema kostkama. Syn taky tak stavel veci do rady, auticka podle velikosti, barev a je normalni. Puntickar po tatinkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama