18 měsíční chce spát, ale už neusne

Anonymní
18.5.20 05:55

18 měsíční chce spat,ale už neusne

Dobré ráno. Už si nevím rady s 18 měsíčním prckem. Každé ráno se od páté hodiny začíná vrtet a v 6 vstáváme. Bohužel je na něm vidět, že se mu chce spát, ale už prostě neusne. Tím pádem nevydrží do oběda. Problém je, že odpoledne po spaní už oběd nechce. Večer usíná kolem půl 9. Nevíte prosím, jak mu můžu pomoct? UM mi odmítá, takže nedávám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4207
18.5.20 06:04
@Anonymní píše:
Dobré ráno. Už si nevím rady s 18 měsíčním prckem. Každé ráno se od páté hodiny začíná vrtet a v 6 vstáváme. Bohužel je na něm vidět, že se mu chce spát, ale už prostě neusne. Tím pádem nevydrží do oběda. Problém je, že odpoledne po spaní už oběd nechce. Večer usíná kolem půl 9. Nevíte prosím, jak mu můžu pomoct? UM mi odmítá, takže nedávám.

S tím asi nic neuděláš, my vstáváme klidně i v 5, pak celý dopoledne zívá a v 11 vytuhne a spala by klidně 3,4 hoďky.. a dceři je přes dva roky.. já jí dávám oběd už před spaním, tak to taky zkus, nebo můžeš k večeři :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
18.5.20 06:38

Nechodí spát moc pozdě? O půl 9 mi v tomto věku připadá velmi pozdě. Paradoxně když dítě uložíš dříve, ve fázi, kdy ještě není přetažené, může to zlepšit kvalitu spánku, spánek prodloužit. Zkusila bych posouvat večerku, nastavit nějaké fajn večerní rituály (koupel, mazlení, čtení, povídání). Bude to asi chtít trpělivost, tím jak je zvyklý to může zabrat možná i pár týdnů. Ale mohlo by to stát za to. Já mám vypozorováno, že když uložím později než obvykle (třeba po výletu, návštěvě atd), syn vstává dřív a je rozmrzelejší, třeba i celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
18.5.20 06:50
@Bebeluska8 píše:
Nechodí spát moc pozdě? O půl 9 mi v tomto věku připadá velmi pozdě. Paradoxně když dítě uložíš dříve, ve fázi, kdy ještě není přetažené, může to zlepšit kvalitu spánku, spánek prodloužit. Zkusila bych posouvat večerku, nastavit nějaké fajn večerní rituály (koupel, mazlení, čtení, povídání). Bude to asi chtít trpělivost, tím jak je zvyklý to může zabrat možná i pár týdnů. Ale mohlo by to stát za to. Já mám vypozorováno, že když uložím později než obvykle (třeba po výletu, návštěvě atd), syn vstává dřív a je rozmrzelejší, třeba i celý den.

Dřív jsme ukládali na půl 8 a usnul stejně třeba až v půl 9, v 9. Tak jsem si řekla, že ho natáhnu. Odpoledne vstává mezi půl 2 a druhou. Je fakt, že mu teda vtu dobu rostli zuby… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
18.5.20 07:09

@Bebeluska8 u nás to teda taky takhle nefunguje.. taky chodívala spát dřív, kolem půl 8., tak vstávala v 5 a kolem desátý zase usnula, to jeste stíhala dva spánky.. jenže pak blbě usínala večer, takže večerka se posunula a už nám to zůstalo, i když už spí jen po o.. takže teď, jak je dlouho vidět, tak usíná před devátou a vstáváme v půl 6, v 6… Vlastně mi přijde, že vstává podle toho, jak brzo se rozednívá :D…ale taky jsme jednu dobu v zimě vstávaly v 5 do tmy :roll: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
18.5.20 07:14

Tak to muzou byt urcite zuby, dala bych mu cas. Jinak dcera 18 mesicu vstava nejdyl v 5 rano. V poledne usne tak max. 1×za tyden. Vecer usina pred sedmou. Takze tvuj syn spi jeste docela dobre.😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
18.5.20 07:32

@darekp
Také si myslím, ze to je světlem. I když má zatemnino :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
18.5.20 07:47

Tak já tě bohužel nepotěším. Synovi jsou 2 roky a vstáváme v 6 hodin každý den :roll: přitom je na něm vidět, že je nedospaný a sotva plete nohama.
Ještě nikdy nešel spát po obědě, protože kolem 10hod je už úplně vyřízenej, takže vypije mlíko a v půl 11 už ho dávám spát. Spí tak do 13hod a pak tedy oběd sní.
Už jsme zkoušeli snad všechno dát spát dřív, později, zkrátit dopolední spánek a nic nezabralo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
18.5.20 08:03
@kavenka píše:
Tak já tě bohužel nepotěším. Synovi jsou 2 roky a vstáváme v 6 hodin každý den :roll: přitom je na něm vidět, že je nedospaný a sotva plete nohama.
Ještě nikdy nešel spát po obědě, protože kolem 10hod je už úplně vyřízenej, takže vypije mlíko a v půl 11 už ho dávám spát. Spí tak do 13hod a pak tedy oběd sní.
Už jsme zkoušeli snad všechno dát spát dřív, později, zkrátit dopolední spánek a nic nezabralo :nevim:

Nejste v tom sami, moje dvouletá (v únoru) vstává v 5, v půl 6.. tak jednou za čtrnáct dní mě nechá spát do půl 7 :D a to se ještě v noci stěhuje k nám do postele, takže musím vstát a vzít si ji, protože má ještě klasickou postýlku, že který se nedá vylizt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
18.5.20 08:10
@darekp píše:
Nejste v tom sami, moje dvouletá (v únoru) vstává v 5, v půl 6.. tak jednou za čtrnáct dní mě nechá spát do půl 7 :D a to se ještě v noci stěhuje k nám do postele, takže musím vstát a vzít si ji, protože má ještě klasickou postýlku, že který se nedá vylizt..

Nedá se nic dělat, musíme vydržet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
18.5.20 22:24
@Bebeluska8
@Bebeluska8 píše:
Nechodí spát moc pozdě? O půl 9 mi v tomto věku připadá velmi pozdě. Paradoxně když dítě uložíš dříve, ve fázi, kdy ještě není přetažené, může to zlepšit kvalitu spánku, spánek prodloužit. Zkusila bych posouvat večerku, nastavit nějaké fajn večerní rituály (koupel, mazlení, čtení, povídání). Bude to asi chtít trpělivost, tím jak je zvyklý to může zabrat možná i pár týdnů. Ale mohlo by to stát za to. Já mám vypozorováno, že když uložím později než obvykle (třeba po výletu, návštěvě atd), syn vstává dřív a je rozmrzelejší, třeba i celý den.

Tak dnes jsem ho uložila dřív, místo koupání jen osprchovala a stejně usnul až před půl 9. Navíc má určitě nějaký radar, protože jakmile lehnu do postele, on se začne vrtet a převalovat, což je vše ve videochuve slyšet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
20.5.20 16:05
@kolka01 píše:
@Bebeluska8Tak dnes jsem ho uložila dřív, místo koupání jen osprchovala a stejně usnul až před půl 9. Navíc má určitě nějaký radar, protože jakmile lehnu do postele, on se začne vrtet a převalovat, což je vše ve videochuve slyšet :nevim:

Možná zkusit u toho vydržet, zvláště pokud mu dřívější uložení nevadí :nevim: u nás se to střídalo, taky mi malý někdy usinal později, ale třeba si vykládal v postýlce. Tak jsem to nechala být a teď už docela dlouho usíná brzy po uložení. Vstává v 6 (většinou tak 5:45, plus minus půl hodiny), ale ráno je celkem dobře vyspany, vstává s úsměvem. A když náhodou ne, tak mu pustím nějakou pohádku a nechám ho ještě u toho doodpočívat, ať má čas se nastartovat, tak třeba by u vás pomohlo tohle? Jinak mi ale zas nepřijde, že by měl vyloženě málo spánku, v noci dá cca 9 hodin a pak třeba 2 přes den? Není prostě taková povaha? Znám lidi, co jsou i v dospělosti celé dopoledne rozmrzelí :lol: škoda, že mu nemůžeš dát kafe, možná by to pomohlo :lol: ale zkus třeba ty ranní pohádky, možná se potřebuje u něčeho rozkoukat. Snad se vám povede něco vymyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
24.5.20 17:46

@Bebeluska8 když vstane před sedmou pouštím mu reklamy na telefonu. U pohádky prostě nevydrží.
Sice i tak usíná půl hodiny, ale spí o půlhodiny dřív.
Každopádně teď zase řeším, že se v noci několikrat budí. Asi zase blbý obdobi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
27.5.20 07:45
@kolka01 píše:
@Bebeluska8 když vstane před sedmou pouštím mu reklamy na telefonu. U pohádky prostě nevydrží.
Sice i tak usíná půl hodiny, ale spí o půlhodiny dřív.
Každopádně teď zase řeším, že se v noci několikrat budí. Asi zase blbý obdobi :nevim:

To je pořád nějaké období :roll: u nás se začalo spát celou noc někdy před 2. rokem. Bohu díky aspoň za to, okolo roku a půl byla krize, byli jsme vzhůru i relativně dlouho, třeba dvě tři hodiny skoro každou noc, no na hlavu… držím pěsti, ať to přejde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
30.5.20 19:23

Chtěla bych to znovu obnovit.
Jak jsem již psala výše, tak malej se ráno probudí a už neusne, i když je unavený. Mně ale přijde, že se budí hladem, dnes jsem slyšela, jak mu kruci v břiše. Ale absolutně netuším, jak to vyřešit, když mi UM nechce. Zkoušela jsem i ochucené a prostě i to plive. Jsem už z toho na hlavu. Dnes byl vzhůru od půl 6. V půl 11 usnul, spal do jedny. Celý den je takový divný. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat