18 měsíční stále chodí po kolenou

54
15.11.19 10:12

18 měsíční chodí po kolenach

Ahoj otázka je jestli je normální že 1,5 roční dítě doma chodí po kolenach?? Venku jen za ruku, sám proste ne, jen když ho postavim a jde např k tátovi tak par kroku udělá.. u fyzio jsme byli a je prý v pohode.. ale do 18 mesicu by měl chodit, což má v pondělí.. a i tak mi to přijde pozdě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4882
15.11.19 10:13

S nechodícím dítětem bych nechodila za ruku. A znám děti co chodili i později. Já myslím že do dvou let má chodit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
15.11.19 10:21

Chapu spravne, ze jeste neumi chodit? Nebo chodit umi a i presto jde na kolena? To je totiz rozdil. Pokud nechodi, rozhodne nevodit za ruku. Kdyz uz, tak dat aktivni choditko. Predpokladam, ze kdyz jde za ruku, tak ji ma zvednutou a ne v urovni pasu. Coz je chyba. Navic mu urcite vadi boty, pokud to neni zdatny chodec. Nejlepe se chuze trenuje doma v nozkach. Venku to ted na ponozky uz bohuzel neni. Pokud fyzio zhodnotila, ze je v poradku, tak neni treba se stresovat. Nekdo chodi pozdeji, nez v tabulkovych mezich. Alespon usetris za boty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 10:25

Mě rikala ta fyzio že do 18 mesicu.. no a co s nim mám dělat, když nechce jezdit v kočárku a musíme každý den vencit psa?? Nosit už taky moc ne, to chození za ruku vyžaduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4882
15.11.19 10:27
@Blackp píše:
Mě rikala ta fyzio že do 18 mesicu.. no a co s nim mám dělat, když nechce jezdit v kočárku a musíme každý den vencit psa?? Nosit už taky moc ne, to chození za ruku vyžaduje.

To se neměl naučit. Ale u nechodícího to křiví páteř to vození za ruku, tak jako se vodí roční za obě ruce. Já tohle nikdy nedělala. Nějak ho se snažit zabavit v tom kočárku. Hračka, křupky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 10:30

@luci.no myslím že to umí, jak jsem psala tak když ho postavim a řeknu ať chodí tak par kroku sám udělá bez držení.. boty mu nevadí a ani za ne moc neuserim jelikož ma už třetí :lol: přijde mi že nemá tu rozvnovahu nebo se boji jít sám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4882
15.11.19 10:32
@Blackp píše:
@luci.no myslím že to umí, jak jsem psala tak když ho postavim a řeknu ať chodí tak par kroku sám udělá bez držení.. boty mu nevadí a ani za ne moc neuserim jelikož ma už třetí :lol: přijde mi že nemá tu rozvnovahu nebo se boji jít sám..

proč má nechodící dítě třetí boty? já první koupila když už uměla chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 10:33

@Veru1987 to vůbec nevydrží tam ani minutu už přes měsíc jsme to zkoušeli.. on ma ale rok a půl a tu ruku se snažím mít co nejniz..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 10:39

@Veru1987 proto :palec: ptala jsem se na chození po kolenach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
15.11.19 10:48

@Blackp proc ma treti boty, kdyz se boji pustit? Takze par krucku udela, ale nejistych. To neni chuze. Jinak po kolenou nektere deti „chodi“, jen to nesmi trvat dlouho. Zkus to aktivni choditko (dite ho tlaci pred sebou). Starsi se take bal chodit sam v prostoru, ale kdyz se mel o co oprit, tak jsme chodili i na celkem dlouhe prochazky. Byla to otazka 1-2 tydnu, nez si zacal verit ;) K tomu drzeni za ruku se doporucuje dat diteti do ruky varecku. Dite drzi jeden konec, rodic druhy konec. Muzes tu varecku zkouset postupne poustet. Dite to ani nevi a zvladne samostatnou chuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13254
15.11.19 10:54

@Blackp Muzou ho pri chozeni bolet nozicky. Treba nesrostle patni kustky. Pricin muze byt vice, proc nechce chodit. Fyzio nazor je super, ale asi by to chtelo ortopeda.

MMCH po kolenou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11706
15.11.19 10:55

Dcera takhle chodila do roku a třičtvrtě. Byla jsem s ní vyšla na na nruroligii, už se to bere jako opožděný vývoj. Cvicila jsem s ní Vojtu, vše se upravilo. Cvicite nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 10:59

@luci.no ráda nakupuji. Venku je celkem zima, nenechám ho chodit bosky :) choditka máme. S tou vareckou dobrý nápad díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 11:00

@cecetka super na to jsem čekala, vám zas chybí háčky a čárky ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.11.19 11:06

@g.sandova nene, cvičili jsme jeden cvik co zvládl a při další návštěvě mi dr řekla že je malý v pohodě že to je hlavou ne nohama..( je to paličk, cvičení u kterého měl ležet na boku vůbec, to bych ho musela připoutat :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat