18 měsíční nejí sám lžičkou. Dělám chybu?

Anonymní
24.5.21 21:35

18 měsíční nejím sám lžičkou. Dělám chybu??

Asi nejsem dost trpělivá. Prostě syn je při jídle neklidný. Pořád háže ruka a jako by Mácha rukama. No a vše rozhazuje a pak brečí. Tak ho krmím lžičkou. Myslíte, že dělám chybu a nebo že to nevadí( že se do budoucna u jídla uklidní a naučí se jíst sám?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1206
24.5.21 21:38

A co mu dáváš na jídlo??
Mě kdysi Mamka naučila takový fígl. Pevnou stravu nakrájej na kostičky (např. chléb potřený žervé, měkké ovoce). Jakmile se naučí brát jídlo do ruky, přejdi na lžičku. Pokud dítě nechce sedět v židličce, dej mu jídlo na zem a nenuť ho, jakmile se naučí sám jist, tak sezení v židličce je už hračka.

Příspěvek upraven 24.05.21 v 21:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26631
24.5.21 21:39

Tak mu dej jednu lžičku do ruky a druhou ho krm a uvidíš. Binec bude, ale musí trénovat. Nejí ani vidličkou a ani sám rukama se nesnaží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
24.5.21 21:55

Jako, že chceš po 18 měsíčním dítěti aby se samo najedlo lzickou? To fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3661
24.5.21 22:00
@JancaS84 píše:
Jako, že chceš po 18 měsíčním dítěti aby se samo najedlo lzickou? To fakt ne.

Obě moje děti jí lžičkou od roka.. V 18m už zvládly i hustou polévku. Měly zase jiné „slabiny“, ale není to nemožné.
Zakladatelko, binec se uklidí. Fakt zkus mu lžičku dát a druhou krmit. Klidně mu dej nějakou malou, kterou toho moc nerozhaze po okolí, jde jen o ten zvyk, lžičku pak vyměníš. Jestli zvládá kousky, dala bych klidně i vidličku s napichnutym soustem. Pokud se zatim nesnaží nabírat, nechala bych to chvilku být a zkusila třeba za dva týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15304
24.5.21 22:16

Dceři je 15 měsíců. Začala jsem tím, že jedla kousky jídla rukama, pak začala jíst vidličkou (používám dezertní, není tupá, ale hezky padne do ruky). Teď už se lepší i se lžičkou, ale jde jí jen kaše nebo jogurt, něco, co hned nesteče. Část jídla ji krmím (na začátku, když je třeba zahnat hlad), část jí rukou a část příborem. Základ je, že musí být hladová a musí mít na dané jídlo chuť. Jinak všechno letí na zem…

Na jednu stranu bych řekla, že dítě chce přirozeně dělat všechno, co dospělý a samo dřív nebo později bude chtít jíst příborem. Na druhou znám kluka, co ho máma ve čtyřech letech pořád krmí, protože sám by dělal bordel a trvalo mu to dlouho :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13473
24.5.21 22:21
@JancaS84 píše:

Hele, me prvni dite to neumelo ani okolo 3r (vztah k jidlu veskrze negativni) a naopak mladsi deti samy jedly lzickou od doby, co sedely (8-10m). Co dite, to unikat. Ale vetsina se to nakonec nauci. Nicmene te nejstarsi (skoro 9r) jsem onehda donesla obed bez lzice ci priboru a ona, aniz by neco rekla, tak to do sebe naladovala rukama :zed: :zed: :zed: :mrgreen:… Takze asi tak :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15304
24.5.21 22:27
@Hobitka píše:
Hele, me prvni dite to neumelo ani okolo 3r (vztah k jidlu veskrze negativni) a naopak mladsi deti samy jedly lzickou od doby, co sedely (8-10m). Co dite, to unikat. Ale vetsina se to nakonec nauci. Nicmene te nejstarsi (skoro 9r) jsem onehda donesla obed bez lzice ci priboru a ona, aniz by neco rekla, tak to do sebe naladovala rukama :zed: :zed: :zed: :mrgreen:… Takze asi tak :mrgreen:.

Je to šikovná holka, I když to zvořeš, poradí si :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
24.5.21 22:29

Ja si myslím, že je to úplně jedno. Ale začala bych raději dříve či později. Tomu, že u toho bude prasečit, se stejně nevyhneš. Protože si to prostě musí nacvičit. Náš starší (3,5r)měl čas, sám začal jíst až kolem toho roka a půl sám lžící a když ho to chytne dokáže prasit víc, jak jeho dvouletá ségra. Ta jí sama už od roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
24.5.21 22:32

Taky bych mu dala druhou lžičku do ruky a nechala konat. Já to tak dělala u všech dětí, jinak mi braly lžičku z ruky. Takhle byly spokojené, že mají svoji lžičku a já v klidu krmila. Okolo roku se zvládly najíst, nejmladší je 19 měsíců a polívku dává už nějakou dobu v pohodě. Ze začátku je to všude, ale celkem rychle to vypilují a není to tak strašné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50853
25.5.21 02:07
@JancaS84 píše:

A proč by to nemělo zvládnout? 8o když se začne dítě učit hned od začátků a přikrmů. Tak se v těch 18 měsících už v pohodě samo zvládne najíst.
Jinak být na místě zakaldatelky bych to neodkládal la a dítěti dala do ruky lžíci/vidličku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
25.5.21 05:45

Když jsem dceru „učila“ jist lžičkou tak jsem jí do druhé ruky dala taky lžíci a ona se snažila sama.
Přitom jsem jí samozřejmě krmila.Asi prvních 14 dní to byl očistec :mrgreen: doporučuji zakrýt všechno bílé, ale s tím se počítá.
Dcera má sice čerstvě 2 roky, ale od roka baští sama. Teď zvládá sama v pohodě i polévky.
Chce to cvičit a trpělivost :palec:. ( Jo. a je levačka :jazyk: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat