18 měsíců - nechce si čistit zoubky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucc23
Kecalka 111 příspěvků 25.02.17 20:14
18 mesicu, nechce si cistit zoubky

Mám 18 měsíčního chlapečka a vůbec si nechce čistit zoubky. Chybí mu už jen dva a má všechny zoubky. Kartáček mu dávám i jako hračku. Ví, že to patři do pusinky ale jakmile mu je začnu čistit, šílený pláč. Jak jste to řešili? Prý exsistuje nějaky náprstník, s kterým se dají také čistit. Už si nevím rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5480 příspěvků 25.02.17 20:18

A cistite si s nim? Malej to taky moc nemusel, ale pak sem mu dala dycky kartacek do ruky, vzala sem si svuj a on to po me opakoval :) a pokud umi trochu plivat tak bych dala i pastu, malymu chutna a pak ho bavi to plivat :D

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 25.02.17 20:19

Taky to je u nas boj.Sama si je „cisti“ v pohode, ale to je samozrejme k nicemu. Takze ji proste chytnu ruce a tech par vterin revu nez ji je prejedu musi vydrzet.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 25.02.17 20:25

Dceři jsme čistili od prvního zoubku, ze začátku v pohodě ale kolem roku a půl nastal zlom a tak do dvou a půl to bylo skoro pokaždé s jekotem :zed: trochu pomáhalo zpívání nebo vyprávění příběhů, ale ne že by pak bylo čištění v pohodě, jenom místo ječení pokňourávala.
Prstový kartáček je jen do začátku, na první zoubky, ale jak už má stoličky, tak to chce klasický kartáček, prsťákem je nevyčistíš a navíc tě pokouše.

SinlessSweets
Nováček 1 příspěvek 25.02.17 20:26

Ja bych si s tim nelamala prilis hlavu. Dceri je 17 mesicu a neplace sice u toho, ale otvirat pusu moc nechce. Jak kdy a vetsinou ji musim nejak zabavit, ze ji dam do ruky napr. Pastu. Predpokladam, ze casem se to snad proste zlomi. jsou to mlecne zoubky, tak jde asi hlavne o ten zvyk. Do tri let mi zubarka rikala, ze se nepouzivaji ani detske pasty (nez se nauci plivat). Na detskem mi zase rekla, ze pastu muze, ze fluoridu obsahuji minimum. Jeden aby vsechno resil na desetkrat :) zkus ho nejak zabavit a odvest pozornost. Kdyz ne hrackou nebo necim do rucicky, tak treba to spojit s jinou prijemnou aktivitou. Dcera ma rada i zpivani a rikanky, nekolik jich je vylozene i s tematikou cisteni zoubku :) tak hodne zdaru

Příspěvek upraven 25.02.17 v 20:28

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 25.02.17 20:26

Prsťáček je na první zoubky, ve vašem případě už mi to přijde zbytečné. Pokud dítě při čištění kouše, tak to i bolí.
Taky se mi děti bránily, řešila jsem to násilím. Po dobrém to prostě nešlo :nevim: Časem začaly spolupracovat, ale byl to boj. Ale zubní kazy riskovat nehodlám.

Alušáček
Závislačka 3188 příspěvků 25.02.17 20:27

@Lucc23 Mojí dceři je 2,5roku, čištění zubů úplně nesnáší a bojkotuje asi od roka. Večer čistíme přes odbor, muž jí drží, ja čistím, ráno ji nechám ať si zuby pošmrdlá sama, ale to je čištění o ničem. Bohužel u nás nic nepomá, vyvětlování, domlouvání, slibování, odměňování, prostě zuby čistíme s řevem :roll:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 25.02.17 20:30

@Lucc23 Návlek na prst koupíš v lékárně. Ale takhle velké dítě tě spíš už pokouše. Chce to hodně trpělivosti a invence. Třeba se na něco chytí, ale třeba taky ne. Hlavně nepolevovat a čistit, byť nedokonale, 2× denně. I kdyby to mělo jít trochu na sílu.
Můžeš vyzkoušet:

• nechat dítě zpívat „ááááá“
  • on bude čistit tobě, ty jemu
  • nechat vybrat v obchodě kartáček
  • nechat kouknout na nějakou edukativní pohádku, kde jsou „zoubky“ - u nás nejvíc zabral Krtek v zoo - lev si nečistil zoubky a měl pak bebí
  • dát dítě při čištění před zrcadlo
  • trochu pohrozit, že poku si nebude čistit kamarády zoubky, bude mu smrdět z pusinky a nebude moc baštit dobrůtky, koukat na pohádky, pan zubař ho nepovozí na křesle, Ježíšek všechno vidí a nepřinese dárky…
  • zkusit ukázat na netu fotky zkaženého chrupu (pochopí to ale spíš až starší dítě)
  • jít příkladem a čistit hromadně celá rodina - máma, táta, babička, dědeček
  • drobný úplatek (ale nenabízela bych sladkost)
  • úplatek

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 25.02.17 20:31

U našich kluků ten odpor taky trval dlouho, možná rok? A co jsem se bavila se zubařem ( tátou od čtyř dětí), tak je to normální.

jary1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 25.02.17 20:34

Souhlas se @Svistice . Nám zabrala pohádka Máša, kde si nechtěla čistit zoubky a pak měla bolení. Teď sama, když dostane bonbon, tak říká, že chce čistit zoubky. Predtim to byl taky boj.

ronnieee
Povídálka 23 příspěvků 25.02.17 20:36

Hele, ber to z té lepší stránky. Když ječí, má otevřenou pusu a zoubky můžeš vyčistit. Ta naše cácora zavře pusu, zatne zuby a kouká, co matka. Matka samozřejmě nic… Občas pomůže honba na brouka Kazáka, kterému kouká pusy tykadlo, občas nepomůže nic, tak si je holt vyšmrdlá sama. Taky čekám, kdy to přejde.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 25.02.17 20:37
@jary1 píše:
Souhlas se @Svistice . Nám zabrala pohádka Máša, kde si nechtěla čistit zoubky a pak měla bolení. Teď sama, když dostane bonbon, tak říká, že chce čistit zoubky. Predtim to byl taky boj.

Jo, ten díl Máši je dobrej. Taky se to po něm trochu zlepšilo.

Annci
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 25.02.17 20:42

U nás doma taky bojujem, v podstatě už skoro rok. Malá má dva roky a je to prostě řev ráno, řev večer. Ale aspoň už mi z toho není zle jako ze začátku. Nepomáhá naprosto nic. Přesto čistím striktně (no, tak jednou za dva měsíce se stane, že jde spát bez čistění, protože usne dřív), ale vzhledem k tomu, že dosud zcela odmítá byť jen otevřít u zubaře pusu, mám hrůzu z toho, co bych dělala, kdyby měla kaz :? Přitom starší si vždy čistila zuby v pohodě a i teď je pro mladší vzor a nic, nepomáhá to.

Bara04
Kecalka 205 příspěvků 25.02.17 20:43

Me zubarka rekla - kdyz jeci dobre se čistí:-)) no u nas zabírá ted ve 2,5 počítání od 10-0… miluje čísla, hra na auto- závodní kartáček… atd…a predtim jsme šli na silu no… stejne jako vysavani nosu… ted je to hra, ale pred rokem chytit, drzet, rychle vysat… proste silou:-((

andelinka1
Kecalka 132 příspěvků 25.02.17 20:44

U nás taky nic nepomáhá, boj a řev je skoro každý večer. V tom věku pomáhalo dát do ruky druhý kartáček, jako že čistí zuby mě, to ji chvíli bavilo, pak dělat různé sradičky aby se smála, pak si čistila zuby jakože se mnou u umyvadla a pak jsem jí to vzala sama, ale po čase to vždycky přestane fungovat… jenom jak je starší tak je čím dál těžší ji u toho přeprat :( Dcera ještě umí zakousnout kartáček tak, že jí ho musím páčit ven. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >