Reklama

18. týden těhotenství a je mi nějak divně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejule
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.02.17 10:56
18 tyden těhotenství a je mi nějak divně.

Ahoj holky,

Potřebuju se s Vámi poradit o mém těhotenství, zda je to normální. Jsem t. č. v 18 tt. Necítím ještě vůbec pohyby, nic prostě, ani když si lehnu žadné bublání či jak se to popisuje. Většina mých kamarádek to popisujou od 16- 17 tt. Na gyndě jsem byla cca před 10 dny a nedělala mi UZ ale pouze ozvy, které tam byly. Možna proto ta moje nervozita, neviděla jsem jak se mele :) Dále se nějak necítím těhotně. Není mi špatně. Jsem tak nějak v pohodě. Samozřejmně nemužu být na gyndě každy tyden, aby se Dr. koukla jestli mimin je ok. Stejně co se má stát se stane. Ale máte to tak nějaka? Nechci zase dělat hysterku, ač samozřejmně jsem :D

Dále mě zajímá je tu někdo kdo má kočárek JANE SLALOM? Važně o něm přemýšlím. Nějaké zkušenosti?

Dále bych se chtěla zeptat co jste používaly na strie aby nebyly? nechci se nechat strhnout reklamou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 08.02.17 11:01

@Tejule
1. u prvního těhotenství jsem cítila pohyby až někdy kolem 20tt. Špatně mi nebylo ani jednou, cítila jsem se suprově, měla jsem víc energie, slušelo mi to a prostě jsem se cítila dobře. Takže nebuď hysterka a počkej si na velký UTZ.

2. Mám Jané Slalom Pro (limitovanou edici s ještě velkou korbou a neotočným sezením sporťáku). Jsem s ním spokojená. Šla bych do něj znovu nebo do TFK.

3. Na strie jsem používala Elancyl u všech těhotenstvích a nemám ani jednu. Krásně voní.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 08.02.17 11:01

@Tejule Klid. ;) Pohyby jsou strašně individuální záležitost, takže je naprostá kravina se řídit podle kamarádek. Píšeš, že ozvy kontroloval, tudíž mimčo žije a to by tě mělo uklidnit. Pohybů si užiješ, až to příjemné nebude. Já třeba u prvního dítěte první pohyby cítila v 18tt., u druhého ale až ve 20tt. a to bylo opravdu nic. Jako prvorodička bych to rozhodně nepoznala. Takové znatelnější a jistější to bylo až tak kolem 25tt. Špatně by ti mělo být proč? Druhý trimestr je nejlepší období, tak si užívej. Neduhy ještě mohou přijít. Co se těch strií týče, tak si myslím, že může použít cokoliv, co promastí. Ono je to stejně o genetice a elasticitě kůže a pokud ty strie máš mít, tak je mít budeš, i kdyby ses pomazala zlatem. Já používala Babylove pro těhule z DM za pár kaček a byla jsem spokojená. Strií vyskákalo pár, ale až po porodu.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 08.02.17 11:02

Prvorodičky cítí pohyby později, do takovýho 22.týdne neplaš, můžeš mít placentu vepředu, línější dítě… Já jsem o něco míň jak ty a taky se necítím dvakrát těhotně, jenom mi občas bývá šoufl odpoledne a večer, ale jinak naprostá pohoda. Buď ráda.

Kočárek nevím a na strie sádlo :D To v reklamě nenajdeš.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 08.02.17 11:02

@Tejule A jsi prvorodička? Ty cítí pohyby později. :) Teď jsem i zjistila, že záleží na tom, kde máš placentu. Pokud na přední stěně, tak jsou ty pohyby taky méně cítit. V 18 tt mi už špatně taky nebylo, takže to vidím jako normální. :) Se zbytkem neporadím, ale ostatní holky snad ano. :)

orizuri
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 08.02.17 11:04

@Tejule ahoj, nemusíš se nijak znepokojovat… Já pohyby cítila až po 2. screeningu, tzn. okolo 20. týdne :-) předtím jsem i myslela, že cítím pohyby, ve skutečnosti to byla dutá žíla nebo střeva :-D :-D pohyby miminka vypadaly pak zcela jinak. Jen počkej, až Ti kopání nedá spát (já jsem teď 27 tt a kopání mě i budí nebo se probudím jen tak…)

Můj Dr. také pokaždé nedělá UTZ, ale jen ozvy. Naposledy jsem viděla malou na UTZ v tom 20tt, od té doby nic.

To, že se necítíš těhotně je zcela normální, 2. trimestr totiž bude mnohem příjemnější - okolo toho 15., 16. týdne jsem se začala taky cítit,,netěhotně" - nepotřebovala už jsem dřímat během dne, měla jsem více energie, zmizelo mi ranní omdlívání, mžitky před očima i nevolnosti a začala jsem mít chutě na normální jídla :-)

Všechno je v pořádku, neboj se a nestresuj se :-)

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 08.02.17 11:05

@Tejule
U syna jsem cítila pohyby až kolem 22.tt Že Ti není zle jen tiše závidím. Já denně zvracím už 3 měsíce a fakt není o co stát.
S kočárkem neporadím
Na strie jsem používala krém od bepanthenu, je sice dost drahý, ale vyhovoval mi nejvíc. Po bi-oilu jsem se osypala.

Tejule
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.02.17 11:06

Janina81 - co je TFK?

monicka1990
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 11:09

Já co si pamatuju, tak menší pohyby jsem začala cítit až v 21tt. do té doby nic, ani mi nic nebylo, byla jsem z toho taky nervozní, ale vše bylo ok a u tebe taky bude, hlavně to chce klid a nohy na horu :-) pozitivní myšlení a hlavně negooglit, já si to v těhotenství zakázala a byl klid :dance:

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 11:10

@Tejule v klidu, u prvního jsem se necitila těhotne az do porodu. :mrgreen: Akorat jsem.mela bricho. Jinak mi více mene nic nebylo celou dobu

orizuri
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 08.02.17 11:11

@monicka1990 s tím googlem souhlasím… člověk by si pak vsugeroval opravdu všechno. :-)

Těhotenství je strašně individuální, kdyby bylo něco s tvým těhotenstvím špatně, určitě to @Tejule poznáš.

Lendeš
Kelišová 5153 příspěvků 08.02.17 11:17

U prvního těhotenství spousta žen cítí pohyby až po 20. týdnu, takže není proč se v 18 tt znepokojovat. A to, že ti není špatně, to je snad dobře ne? Buď ráda..já jsem třeba do 18 týdne pořád zvracela, ale těhotně jsem se stejně necítila…to až pak až začlo mimčo pořádně kopat. Na strie jsem používala Bonellu, ale udělala se mi jich spousta.

maminka0713
Povídálka 40 příspěvků 08.02.17 11:47
@Tejule píše:
Ahoj holky,

Potřebuju se s Vámi poradit o mém těhotenství, zda je to normální. Jsem t. č. v 18 tt. Necítím ještě vůbec pohyby, nic prostě, ani když si lehnu žadné bublání či jak se to popisuje. Většina mých kamarádek to popisujou od 16- 17 tt. Na gyndě jsem byla cca před 10 dny a nedělala mi UZ ale pouze ozvy, které tam byly. Možna proto ta moje nervozita, neviděla jsem jak se mele :) Dále se nějak necítím těhotně. Není mi špatně. Jsem tak nějak v pohodě. Samozřejmně nemužu být na gyndě každy tyden, aby se Dr. koukla jestli mimin je ok. Stejně co se má stát se stane. Ale máte to tak nějaka? Nechci zase dělat hysterku, ač samozřejmně jsem :D

Dále mě zajímá je tu někdo kdo má kočárek JANE SLALOM? Važně o něm přemýšlím. Nějaké zkušenosti?

Dále bych se chtěla zeptat co jste používaly na strie aby nebyly? nechci se nechat strhnout reklamou.

Zdravím,

jsem teď podruhé těhotná a obě děti jsou neplánovaně vyrobené v polovině října :) U prvního jsem pohyby cítila až ve druhé polovině února. U tohoto těhotenství zatím nic, ale únor je tu, tak s napětím očekávám :D

Proti striím jsem neustále mazala kokosovým olejem..ale pomůže cokoli mastného ;)..já měla ráda tu vůni kokosu, bylo to bez zbytečné chemie a za fajn cenu :)

Tejule
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.02.17 15:18

No pak mam ještě jeden dost intimní dotaz - jak jste se holily když jste měly větší břicho už. Já nad tím pořád přemýšlím. :D

maminka0713
Povídálka 40 příspěvků 08.02.17 19:58

@Tejule
Zrcátko ;) Některá se třeba svěří do rukou partnerovi, ale ten můj se žiletkou několikrát skoro podřízl :roll:, takže děkuji pěkně :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama