180 ochranná lhůta, dopočet

Anonymní
13.8.20 22:22

180 ochranná lhůta, dopočet

Ahoj holky,
nějak se nemohu dopočítat.
Od 1.3. 2020 jsem nezaměstnaná s tím, že jsem už nenastoupila do nové práce na žádost manžela, jelikož jsem zjistila, že jsem těhotná. Jenom že nám nedošlo, že i když manžel nás dokáže zabezpečit oba i miminko, že nedostanu mateřskou. Četla jsem něco o ochranné lhůtě 180 dní.
Zatím nemám stanovený termín porodu, ale 23.7. jsem byla v 23+1 tt., ale jednou mi vyšlo, že se do ochranné lhůty vlezu, pokud počítám s tím, že je těhotenství 40 týdnu, po druhé mi zase vyšlo, že ne.
Můžete mi prosím osvětlit, jak to tedy je, zda se do ní vlezu? 280 kalendářních dnů mám splněných.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18195
13.8.20 22:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
nějak se nemohu dopočítat.
Od 1.3. 2020 jsem nezaměstnaná s tím, že jsem už nenastoupila do nové práce na žádost manžela, jelikož jsem zjistila, že jsem těhotná. Jenom že nám nedošlo, že i když manžel nás dokáže zabezpečit oba i miminko, že nedostanu mateřskou. Četla jsem něco o ochranné lhůtě 180 dní.
Zatím nemám stanovený termín porodu, ale 23.7. jsem byla v 23+1 tt., ale jednou mi vyšlo, že se do ochranné lhůty vlezu, pokud počítám s tím, že je těhotenství 40 týdnu, po druhé mi zase vyšlo, že ne.
Můžete mi prosím osvětlit, jak to tedy je, zda se do ní vlezu? 280 kalendářních dnů mám splněných.

Kdy mas termin porodu? Edit: uz to ctu, jak nemas? Ten se stanovuje podle ms, si hod do kalhulacky. Jak nemuzes mit za pulkou těhotenství stanoveny tp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:46

@Kriss Tina ještě nemám stanovený, taky by se mi to lépe počítalo, kdybych věděla kdy se to vyklube :lol: edit: to bych si mohla vypočítat, ale nemám ho potvrzený od doktorky, tak jsem to myslela :)

• Citovat
  • Nahlásit
18195
13.8.20 22:49
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ještě nemám stanovený, taky by se mi to lépe počítalo, kdybych věděla kdy se to vyklube :lol:

Nechapu, ten se stanovuje na prvnim screeningu nejpozději. Každopádně co sem tak zběžně spocitala, tak bys musela na mateřskou nastoupit ted k 26.8. nejpozdeji, abys mela narok, pokud jsi od března bez práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:52

@Kriss Tina já jsem třeba ještě ani nebyla na tom velkém screeningu, který se platí, na cukr jsem šla taky hrozně pozdě, než ostatní těhule v mém okolí, ale hádat se s doktorkou asi nemohu :) a děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
18195
13.8.20 22:54
@Anonymní píše:
@Kriss Tina já jsem třeba ještě ani nebyla na tom velkém screeningu, který se platí, na cukr jsem šla taky hrozně pozdě, než ostatní těhule v mém okolí, ale hádat se s doktorkou asi nemohu :) a děkuji

Mas divnou dr, termin se určiuje hned v začátku a screeningy mas mit za sebou uz 2 ve 12tt a 20tt, ted uz je na vse pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9150
13.8.20 22:55
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ještě nemám stanovený, taky by se mi to lépe počítalo, kdybych věděla kdy se to vyklube :lol: edit: to bych si mohla vypočítat, ale nemám ho potvrzený od doktorky, tak jsem to myslela :)

doktoři ho počítají podle poslední mensturace, případně upraví podle prvotrimestriálního ultrazvuku, když při měření miminka vyjde velký rozdíl oproti předpokládanému termínu :nevim:

například tady je kalkulačka, hoď si tam datum poslední menstruace, vyleze ti mimo jiné, kdy bys měla nastoupit na mateřskou. pokud od ukončení zaměstnání do nástupu na první termín mateřský vyjde 180 a méně kalendářních dní, tak nárok mít budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:58

@Kriss Tina ano, to jsem si taky vyslyšela od kamarádek, ale bohužel už je pozdě, abych jí měnila - chodila jsem k ní na pravidelné kontroly, výměnu tělíska, všechno v pohodě, ale tady podle ostatních je nějak všechno pozadu, tak snad ví co dělá
@sagina děkuji, vypadá to, že mi to podle kalkulačky uteklo o měsíc, jsem smolařka :-D

• Citovat
  • Nahlásit
4963
13.8.20 23:01

Nevyjde ti to. Musela by si nastoupit na mateřskou před koncem srpna, aby si se vlezla do 180 dnů. To ale budeš cca ve 28 tydnu a na mateřskou můžeš jít nejdřív 8 týdnů před termínem porodu takže ve 32 tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9150
13.8.20 23:02
@Anonymní píše:
@sagina děkuji, vypadá to, že mi to podle kalkulačky uteklo o měsíc, jsem smolařka :-D

hele, teď jsem zmatená - já jsem odkaz na kalkulačku nedala nebo mi zmizel? :think: no, každopádně ty sis nějakou jinou asi taky našla, když znáš výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72968
14.8.20 07:53
@Anonymní píše:
@Kriss Tina já jsem třeba ještě ani nebyla na tom velkém screeningu, který se platí, na cukr jsem šla taky hrozně pozdě, než ostatní těhule v mém okolí, ale hádat se s doktorkou asi nemohu :) a děkuji

To je ale úplně jedno, termín podle UTZ se dá stanovit jen do 12tt, pak už je to příliš ovlivněno budoucí velikostí dítěte. A je pitomost, že nemáš termín, když víš, v jakém jsi týdnu, na to snad stačí kalendář, ně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2172
14.8.20 08:16

Vzdyt se TP pise do prukazky hned pri vystaveni a pak se pripisuje korigovanej podle prvotrimestralniho screeningu. Mozna to tam mas a ani mevis :mrgreen: Vzdyt vis, ve kterym jsi tydnu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama