18m nechce spát, budí se s řevem.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 00:03

18m nechce spát, budí se s řevem.

Ahoj maminy. Jsem zoufalá, tak si jdu pro radu. Máme doma 18m chlapečka, od narození spal hezky (budil se max na mlíko). Uspávání do nedávna probíhalo tak, že dostal mlíčko, pohádku, pusu a spal. Nyní už asi měsíc nechce spát, při usínání dostane mléko nebo čaj, hned jak ho dopije je řev jak na kostele, běží ke dveřím a bouchá na dveře, tak přijdu, položím do postele chvíli tam s ním jsem a zase jdu, takhle se to opakuje třeba i hodinu-dvě. To samý v noci, vzbudí se kolem 3 a řev, donesu čaj (dřív stačilo dát čaj a spal dál), dám pusu a jdu - řev.
Přesně vím že mi sem bude psáno že mě potřebuje apod.. vím, jenže… za 3 měsíce se nám má narodit holčička a já si neumím představit, jestli to do tý doby nepřestane, jak to budu dělat. Nemůžu přece hodinu uspávat zatímco mi vedle bude řvát dítě, a opačně… to samý v noci, jedno nakrmím a druhý začne… navíc spíme v obýváku, děti mají svůj pokoj a nemůžu si prcka brát k sobě, protože jestli s námi bude spát mimčo tak bychom se opravdu všichni nevešli.
Už jsem opravdu zoufalá, unavená, vyčerpaná a připadám si neschopná.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
610
3.1.22 00:19

Syn 2r 3m ma taky spankova obdobi ruzna. Nekdy spi celkem pekne a pak se zas furt budi, klidne i 10× za noc. Snad je to jen obdobi, nerostou zuby? Ja spim s nim v posteli. To by se nedalo, abych za nim furt behala a je to proste pravda, potrebuji nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16815
3.1.22 00:20

Rok a pul usinal kazdy den sam, ma proste deficit - potrebuje mamu a uz si za ni umi sam dojit.
Nez tech 18 mesicu samoty dorovnate, bude to trvat.
Dala bych mu postylku vedle vasi nebo si lehni k nemu do pokoje. Mimco se pak vejde taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4892
3.1.22 00:21

No spánek se dětem prostě mění. Ani to, že by ti do porodu spal pořád stejně nemusí znamenat, že po narození sourozence se mu spánek nerozhodí… Tak to prostě je. Bude se muset více zapojit i tatínek a postarat se o staršího. Já mám doma tříletou a do měsíce přibude další. Dcera se mi také v noci budí, má živé sny, někdy jen jednou, jindy třeba 4×. Když k tomu připočtu novorozence a pravděpodobnost, že budu vstávat jako u malé každé dvě hodiny, tak se spánku taky moc nedočkám. Počítám s tím. Je to opruz, moje tělo spánek nutně potřebuje, ale rozhodla jsem se mít dvě děti, tak to musím nějak přežít. Navíc manžel si je toho také vědom, takže prostě přebere péči o starší, jelikož kojit zatím neumí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
3.1.22 01:12

Hele a co to nelamat na silu?
Chapu, ze jsi byla na neco zvykla a musi to byt ted sok 8) (my chronicti nespavci- jo i my matky diky nespavcum detem- mame ty soky mensi :lol: )
Kazdopadne ten spanek se meni docela casto a nejak jsem zacala pochybovat, ze to lze vzdy/vetsinou ovlivnit. Navic to ma jeste kazde dite jinak. Mam srovnani dvou dcer a kazda unikat.
Nicmene mas JESTE tri mesice. Tak proc toho prcka od sebe odtrhavat?? On asi proste chce mamu. Ja nevim nocni besy/separacni uzkost/zuby/cokoliv. Ale vysla bych mu vstric a i bych se snazila si ho uzit, dokud je sam. Fakt je to malej pinda jeste ;) tak mu zkus tu blizkost doprat a treba te prekvapi, ze to pak odejde samo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
3.1.22 13:29

Chápu, že sis to nějak představovala a něco bys potřebovala. Ale ono to je a nejspíš ještě nějakou dobu bude jinak. Doporučuji se s tím smířit a udělat to tak, aby to fungovalo. Pokud se všichni nevejdete to jedné místnosti, tak by se synem by mohl spát manžel. Nebo manžel zvlášť a ty s oběma dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat