18 měsíční dítě skoro nic nejí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terka1995
Povídálka 33 příspěvků 23.02.17 14:38
18měsíční dítě skoro nic nejí

Hezký den maminky,
jdu si za vámi pro radu. Mám 18měsíčního chlapečka. S jídlem to nikdy nebyla žádná hitparáda, myslím, že několik věcí jsem „pokazila“ sama.. Nicméně ted´ je situace taková, že Honzík jí jen suchý chleba či rohlík, NĚKDY namazaný Lučinou..oběda si dá pár lžiček nebo nic. Nesní ovoce ani zeleninu, ted začal bojkotovat i banán, který donedávna jako jediné ovoce jedl. Občas sní bílý jogurt, snažím se do něj vpašovat např. nastrouhanou hrušku či jablko, ale sní pár lžiček a to je vše- prokoukne to. Tvaroháčky, sušenky a podobné nesmysly by mohl pořád, nechci mu to ale dávat! Co mám dělat? Mám strach, že mu budou chybět vitaminy. Mám se mu podřídit a dávat mu jen to, co mu chutná? Nebo ho nechat „o hladu“, protože až bude mít hlad, tak sní to co mu dávám? Máte podobnou zkušenost nebo nějakou radu? Moc děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 14:52
@terka1995 píše:
Hezký den maminky,
jdu si za vámi pro radu. Mám 18měsíčního chlapečka. S jídlem to nikdy nebyla žádná hitparáda, myslím, že několik věcí jsem „pokazila“ sama.. Nicméně ted´ je situace taková, že Honzík jí jen suchý chleba či rohlík, NĚKDY namazaný Lučinou..oběda si dá pár lžiček nebo nic. Nesní ovoce ani zeleninu, ted začal bojkotovat i banán, který donedávna jako jediné ovoce jedl. Občas sní bílý jogurt, snažím se do něj vpašovat např. nastrouhanou hrušku či jablko, ale sní pár lžiček a to je vše- prokoukne to. Tvaroháčky, sušenky a podobné nesmysly by mohl pořád, nechci mu to ale dávat! Co mám dělat? Mám strach, že mu budou chybět vitaminy. Mám se mu podřídit a dávat mu jen to, co mu chutná? Nebo ho nechat „o hladu“, protože až bude mít hlad, tak sní to co mu dávám? Máte podobnou zkušenost nebo nějakou radu? Moc děkuji za odpovědi

Udělej mu domácí tvaroháček. Budeš vědět z čeho je. nebo přímo tvaroh s ovocem a nemusíš ani sladit. Prostě koumej z domácích zdrojů. Rozhodně jsi ty ten, kdo má určovat co se bude jíst. Kupované sušenky mu vůbec nic nedají. Naopak. Velmi snadno a rychle vypěstuješ závislost na cukru a pak bude prosit o každou lžičku plnohodnotného jídla. Když chceš aby jedl chleba s pomazánkou, dej mu nějaký bezpečný nůž ať si sám maže třeba. Bude mu to tak líp chutnat. Nebo ať si sám nasype pažitku na krajíček. Ať si sám zkouší oloupat vajíčko a atd…nejdi s ním do jídla s tím, že todle musíš sníst, ale třeba, pojď se podívat co tu máme za dobrotu. Vajíčko!! Podíváme se jestli je tam kuřátko? A žloutek ať si sám vyloupne z bílku, bude koukat… :hug: :hug: :hug: bobeček. Nauč ho jaké jsou tyhle věci zajímavé a navíc i dobré. A ť s tebou udělá tu domácí pomazánku. Třeba Budapešť. a ť třeba sám míchá a maže… :mavam: :mavam:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 14:54

Jo a taky pomáhá, že doma nebude nic, co bys nechtěla aby jedl. žádné sušenky, žádné bobíky. A dej mu třeba vybrat: chtěl bys takovéto krásné vajíčko a sám si ho oloupat nebo raději tuhle pomazánku, kterou si sám namažeš? Namazal bys i mě? Bude mít pocit, že si sám zvolil a nebude mít takovou tendenci být v opozici. Prostě s ním vydrbej :jazyk:

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 23.02.17 14:55

A nebo mě ještě napadá, že by mohl mít někde v mističce, třeba na jeho stolečku jídlo, které má rád…a on půjde během dne a sem tam si něco veme, až bude mít hlad…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 14:59

Chci Vás ujistit, že v tom nejste sama, já to mám trochu jinak. Moje dítě má rádo syrové ovoce a některou syrovou zeleninu - vařenou moc ne, max tak brambory a dýni. Když mu namažu chleba lučinou, tak mi slíže lučinu, ale chleba se ani netkne. Ovšem když má chleba s marmeládou, panečku, to je jiná, shltá vše. Obědu taky moc nedá, moc toho nesní, ale aspoň má rád maso a vývary. A taky se chce pořád cpát nesmysly typu křupky, piškoty, sušenky, ale já mu je dávám za odměnu, třeba když hezky sní hodně obědu nebo když někam jede v kočárku a začne se rozčilovat (nic jiného než křupky a sušenky nefungují) - taky se doma dokáže pořádně rozčílit, když mu nechci sušenku dát, snažím se být neoblomná. Bohužel syn, když nemá to co chce je schopný nejíst klidně celý den, je mu to jedno a to jediné mně vždy po pár hodinách přesvědčí, že tedy, ano, vydupe si co chce, vím, že se to nemá, ale kdo nezažil, že mu dítě opravdu, ale opravdu nic celé hodiny nesní a podotýkám nic mu není a je to z čistého trucu, tak to nemůže pochopit. Ráda tedy také požádám o rady a nechám se jimi inspirovat, protože už mám pocit, že jsem vyzkoušela vše a bez úspěchu. Mimo jiné váži v 18 měsících jen 10 kg už několik měsíců, což mně také znervózňuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 15:02
@kdochcekam píše:
Udělej mu domácí tvaroháček. Budeš vědět z čeho je. nebo přímo tvaroh s ovocem a nemusíš ani sladit. Prostě koumej z domácích zdrojů. Rozhodně jsi ty ten, kdo má určovat co se bude jíst. Kupované sušenky mu vůbec nic nedají. Naopak. Velmi snadno a rychle vypěstuješ závislost na cukru a pak bude prosit o každou lžičku plnohodnotného jídla. Když chceš aby jedl chleba s pomazánkou, dej mu nějaký bezpečný nůž ať si sám maže třeba. Bude mu to tak líp chutnat. Nebo ať si sám nasype pažitku na krajíček. Ať si sám zkouší oloupat vajíčko a atd…nejdi s ním do jídla s tím, že todle musíš sníst, ale třeba, pojď se podívat co tu máme za dobrotu. Vajíčko!! Podíváme se jestli je tam kuřátko? A žloutek ať si sám vyloupne z bílku, bude koukat… :hug: :hug: :hug: bobeček. Nauč ho jaké jsou tyhle věci zajímavé a navíc i dobré. A ť s tebou udělá tu domácí pomazánku. Třeba Budapešť. a ť třeba sám míchá a maže… :mavam: :mavam:

U nás vše vyzkoušené a nic nepomáhá :-(. Snažím se dělat věci doma a zajímavě a vůbec bez úspěchu. Třeba mandarinku, natěšeně oloupe, ale jíst už nechce ani náhodou i když mu ukazuji jak mně chutná a jak je dobroučká, snažím se na něj netlačit, ale stejně je to bez úspěchu

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 23.02.17 15:10

Souhlas s tím, co psaly holky, hlavně @kdochcekam, u nás se ještě u jídla pořádně chválí, jak krásně papá, ikdyž sní třeba jen trochu, hlavně nenutit

s tím co píše @Petulka1234 nesouhlasím, dítě sice uzobává, ale když pak dojde na větší jídlo (oběd, večeře), tak nejí pořádně

jsem zastáncem spíš, jíst pravidelně, hravě, nenutit. Sníš jen trošku, víc nechceš? Ok, ale další bude za cca 2-3hod a jen svačinka. Pak nabídnu svačinku podle mých představ a zase to samý - ať sní co sní, a další véča zase za cca 3hod a garantuji ti, že za pár dní, bude tím svým malým jezením, tak hladový, že se rozjí…

hlavně nesmíš ustupovat a dávat mu mimo čas jídla potraviny, kterých se chceš ty zbavit, maximálně kdyby hodně vyřvával, tak mu nabídnout něco k jídlu, ale dle tvých představ (zelenina ovoce, zdravá pomazánka,…

držím palce

Tamtama
Extra třída :D 11789 příspěvků 23.02.17 15:18
@Conulka píše:
Souhlas s tím, co psaly holky, hlavně @kdochcekam, u nás se ještě u jídla pořádně chválí, jak krásně papá, ikdyž sní třeba jen trochu, hlavně nenutit

s tím co píše @Petulka1234 nesouhlasím, dítě sice uzobává, ale když pak dojde na větší jídlo (oběd, večeře), tak nejí pořádně

jsem zastáncem spíš, jíst pravidelně, hravě, nenutit. Sníš jen trošku, víc nechceš? Ok, ale další bude za cca 2-3hod a jen svačinka. Pak nabídnu svačinku podle mých představ a zase to samý - ať sní co sní, a další véča zase za cca 3hod a garantuji ti, že za pár dní, bude tím svým malým jezením, tak hladový, že se rozjí…

hlavně nesmíš ustupovat a dávat mu mimo čas jídla potraviny, kterých se chceš ty zbavit, maximálně kdyby hodně vyřvával, tak mu nabídnout něco k jídlu, ale dle tvých představ (zelenina ovoce, zdravá pomazánka,…

držím palce

u nás doma to chodí stejně a stejně nejí, už přes tři roky :lol:

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 23.02.17 15:21

Ještě jak píše anonymní

myslím, že zase ne až tak moc dětí nejí syrovou zeleninu - to je super, co víc si přát, však vařená je dobrá leda tak kvůli vláknině, vitamíny žádné nejsou…že baští Lučinu - značka ideál, že nejí chleba - no a - toho se ještě v životě nají..

Naše malá taky pečivo moc netankuje a mě to teda vůbec nevadí, však sacharidy dožene v rýži, těstovinách

na domácí marmeládě nevidím nic špatného, pokud není na talíři každý den, lepší než bonbony z obchodu, dětské křupky třeba s mrkví, nebo řepou jsou do kočárku ideální, ano sušenky jsou zlo, ale maso a vývarky - to je dobře, že baští

zase na druhou stranu nemůžeme po těch dětech chtít zázraky, když si vzpomenu co všechno jsem nejedla já jako malá a teď jím všechno kromě kapusty a teplého mlíka

ještě s tím, že si to děcka dokáží vyřvat - u nás dost pomáhá místo Nedám, říkám Nemám, miláčku, v obchodě nemají, promiň. Prostě říct něco v tom smyslu jako, že Vy to ovlivnit nemůžete a ještě projevit lítost

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 23.02.17 15:25
@Tamtama píše:
u nás doma to chodí stejně a stejně nejí, už přes tři roky :lol:

a zatím na hlad nikdo neumřel, že :lol:, tak jim to zřejmě stačí…

Ornwen
Závislačka 4536 příspěvků 23.02.17 15:26

@Conulka no, tak u nas chces nevhces nebude nefungovalo. Jedl fak malilinko a hoodne dlouho. Asi bral energii ze vzduchu.

Nejvic pomáhá jist stejne jidlo jako my ve stejnou dobu (my se moc nenajedli, pac se musel krmit a jeste delat opicky) a ted super funguje spolecne vareni. Sice ji pri přípravě, a pak se jen doji, ale taky ok.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 23.02.17 16:32
@Conulka píše:

S tímhle naprosto souhlasím. Mám sice doma jedlíky, ale ne, že by to na mě nikdy nezkusili. Když odmítli oběd, tak ok, ale další jídlo až za 3 hodiny například chleba s lučinou a okurka. Nechceš? Fajn, až za 3 hodiny normální večeře. A nepolevit s nějakými piškoty, brumíky, sladkými jogurty apod. Vlastně nepolevit vůbec s ničím. Blbé je, že maminka nejedlého dítěte se brzy dostane do začarovaného kruhu, kdy se snaží v podstatě celou bdělou dobu do dítěte něco dostat. S obědem za ním běhá po bytě a snaží se dvě hodiny do něj nacpat šest kolínek, svačinku nabízí celé odpoledne atd.. Neodsuzuji to, vím, že to je pakárna, ale jen to prohlubuje špatné stravovací návyky. Pokud bys měla pocit, že ti dítě bude hladovět, nech mu na stole v misce nakrájené třeba jablíčko, mrkev, okurku, hrozno atd.

Tamtama
Extra třída :D 11789 příspěvků 23.02.17 16:55
@Conulka píše:
a zatím na hlad nikdo neumřel, že :lol:, tak jim to zřejmě stačí…

ale vypadá jak z koncentráku :roll: ale co, já jako malá jedla jen suché rohlíky a banány :lol:

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 23.02.17 19:52

Já jako malá jedla strašně ráda tlustý maso třeba i vařenou prasečí kůži (když mamka tátovi vařila vepřový koleno, on to nejedl, já jo) a zeleninu vůbec, byla jsem pěkně tlustá a teď jím ráda všechno a obezitou netrpím :)
podle mě je důležitý správný jídelníček a pravidelnost z dlouhodobého hlediska…když mě dítě v životě neuvidí snídat, tak zřejmě taky nebude snídat, když uvidí na stole jen párky, tak asi dýni milovat nebude
ale když uvidí pestrost a pravidelnost, tak si určitě něco pozitivního do života ponese a není až tak šíleně důležitý, že má v 18m období jezení sušenek, ale chce to s rozumem, aby to nebyly jen ty sušenky

chce to dokola furt nabízet to zdravé a oni ty děti na to jednou přijdou, že je to ok, naše malá taky nechtěla ze začátku ani zaboha syrovou papriku a teď se jí tady láduje, to samý rajčata, původně jedla jen okurku

u nás třeba nechce vůbec sýry tvrdý, tak taky třeba k tomu někdy dojde, uvidíme, nebo třeba vůbec nechce luštěniny, ale sem tam jí je někam přidám a tudle snědla hráškový rizoto a já čučela jak puk 8o

chce to čas

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 07:37

Ohledně toho chleba namazaného čímkoliv mě napadlo, že když já dám dva půlkrajíčky, tak jsou vždycky řeči. Ale když je rozkrájím na jednohubky, sní mi syn třeba tři krajíce, jen to fikne. Mami krájej ještě…Tak to by stálo za to taky zkusit. Ale neukazovat jako pojď já ti to nakrájím. Sedněte si s ní a začněte krájet sobě. Zeptejte se jestli chce ochutnat…prostě hlavně nenápadně :jazyk:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >