18denní miminko málo přibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 21.03.13 12:47
18ti denni miminko málo přibírá

Ahoj holky, dnes jsme byli u MUDr a malá málo přibírá. Narodila se s vahou 3430g a dnes máme 3360g. Doktorka nám doporučila UM ale já nechci, chci kojit. Mléka mám dost a malá je spokojeně miminko, s kojenim nemáme zatím zádné problémy jen ta váha. Měli jste to tak taky někdo? Volala jsem i laktacni poradkyní a do 3.tydne by se mimi mělo dostat na porodní váhu což asi nestihneme úplne dodržet. Tím ze malá je spokojena a po kojení mám v prsu mléko nechci zatím zmatkovat či si dělat nervy. Budu rada za vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ali-Ali
Extra třída :D 11133 příspěvků 21.03.13 12:56

Pokud je mala spokojena a dost cura, tak to nehrot z uvidis, jak to pujde dal.
My jsme to meli stejne, maly najednou jeden tyden nic nepribral, doktorka mi rekla, at kojim co 2 hod, ja jsem se rozkojila tak, ze se mi udelaly retence v prsou, jedna uz nepovolila, byl z toho abces, chirurgie a bylo po kojeni uplne…
tim te nechci strasit, ale jenom varovat, pred radama typu: koj, koj, koj, koj jeste vic.

vojti
Kecalka 462 příspěvků 21.03.13 12:58

Ahoj maminko Tak za prvé se vůbec neděs. To že ti zatím ubrala není nic tragického, ale chci se zeptat jestli máš doma váhu. Před jídlem zvaž a po kojení zvaž, ať víš, kolik si vzala.Za další někdy děti s váhou stojí a nabírají na délku, každopádně bych počkalal azatím nesahala po UM. Pokud je spokojená, tak jí nech. S tou váhou to není, ale na škodu pokud ti moc nesaje, tak zkus odstříkat nějaké množství a dát jí to z láhve a uvidíš. To že by byla na UM si z toho nic nedělej, ale dokud máš ty mlíčko, tak ho odstříkávej, ať o něho zbytečně nepřijdeš a uvidíš, ona se třeba rozbaští.

Leni78
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 21.03.13 12:58

Prosím Tě koj podle potřeby miminka a paní doktorce docela nerozumím. Řekla Ti alespoň něco dalšího, nebo jako první volbu poradila UM? Zkus to ještě, koj, a hodně, ať Ti přibere a máte pokoj.

Vermion
Závislačka 3734 příspěvků 21.03.13 13:13

Měla jsem spavé miminko, co se nebudilo ke kojení…ve třech týdnech měla o 450 g méně než při narození…neplakala, váhu jsem neměla, myslela jsem že jí kojení stačí :nevim: Na kontrole u doktorky se ukázalo, že je vše špatně.
Takže mě zachránilo UM
U druhého dítka stejný scénář, mléka bylo málo…nanejvýš 50 ml z obou prsou ( vážila jsem doma i v porodnici)- ničím se to nepodařilo zlepšit, ani čaje homeopatika atd. - takže opět kojení a pak dokrm UM.
Držím palce, aby to nebyl Váš případ :kytka:

petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 21.03.13 13:20

Důležité je, jestli přibírá aspoň něco. Na porodní váhu se může dostat klidně až za 3 týdny, přesně jak ti řekla laktační.
Jestli máš dost mlíka, malá dobře jí, je spokojená, dostatečně čůrá, tak se hoď do klidu a nech to na malé ;)
Pro klid duše si můžeš pořídit váhu, ale moc nedoporučuju, budeš z toho brzo na bednu :?

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 21.03.13 13:23

@emma217, ono spokojené miminko je široký pojem. Někdy se stane, že zdánlivě spokojené, spinkavé miminko je vlastně slabé a apatické.. Kamarádce zkušené matce teď zhubla nedonošená dvojčátka téměř o půl kila a ona si taky myslela jak jsou miminka hodná a spokojená a až při vážení se všichni vyděsili. Jestli máš možnost půjčit si tu váhu a zvážit těsně před kojením a po něm, abys věděla kolik miminko vypilo, a měla jistotu, že si vytáhne dost. A UM určitě nedávej, aspoň zatím. Zkus kdyžtak po kojení odstříkat nebo odsát odsávačkou a malou nějak dokrmit. Jo a jiná kamarádka má od narození nepapavou holčičku, nebaštila ani z prsa ani z flašky kolik by měla..prostě to do ní nedostala..tak je drobná, hubeňoučká, ale jinak velmi šikovná a zdravá holčička, jen prostě bez apetitu. Takže škála toho čím to může u vás být je strááášně široká. Ale určitě se nedej a UM zatím nedávej, máš naprostou pravdu.

Evelina31
Kecalka 435 příspěvků 21.03.13 13:33

Tak ja na tom byla s malou podobne. Nepribirala, ale vsem se nam zdalo / laktacni, me, moji mamince…/, jak pekne saje… :? Nakonec jsem skoncila u doktora, ktery nas na den zavrel zpatky do porodnice a pred a po kazdem kojeni nas vazili. Ukazalo se, ze mala proste malo saje. UM jsem jim tam hned odmitla. Zacala jsem odstrikavat a krmit lahvickou / strikacku odmitala/. Mala do mesice pribrala kilo. Odtrikavala jsem takhle dva a pul mesice. Pak jsem si rekla dost, zkusime rozkojit a hle, povedlo se. Kojila jsem potom do 11 mesicu :palec: Zkus opravdu to vazeni. Kdybych tenkrat mela doma vahu, usetrila bych si spoustu problemu a strachu o miminko. Hodne stesti :kytka:

Evelina31
Kecalka 435 příspěvků 21.03.13 13:35

Jo a male ta nezravost vydrzela dodnes. Je ji rok a o jidlo si nerika. Obcas mam pocit, ze by dokazala zit ze vzduchu :?

emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 21.03.13 13:43

Děkuji za příspěvky, bohužel váhu doma nemám ale uvažuji zkusit to s digitální kuchyňskou zda to půjde. Malá není vyloženě správa v noci spí pravidelne ale přes den jak kdy někdy toho více pro kouká než prospi, spokojena pisu ze moc neplace je hodna ale ze by porad spala to určitě ne. Za poslední týden jsme probrali 90g což je hodně málo. Zkusím ještě pozorovat to saní jak dlouho saje při kojení.

emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 21.03.13 13:44

@Evelina31 no mě malá saje krasne již po porodu po přiložení na britsko krasne Sala a nemeli jsme problem

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.13 14:01
@Vermion píše:
Měla jsem spavé miminko, co se nebudilo ke kojení…ve třech týdnech měla o 450 g méně než při narození…neplakala, váhu jsem neměla, myslela jsem že jí kojení stačí :nevim: Na kontrole u doktorky se ukázalo, že je vše špatně.
Takže mě zachránilo UM
U druhého dítka stejný scénář, mléka bylo málo…nanejvýš 50 ml z obou prsou ( vážila jsem doma i v porodnici)- ničím se to nepodařilo zlepšit, ani čaje homeopatika atd. - takže opět kojení a pak dokrm UM.
Držím palce, aby to nebyl Váš případ :kytka:

my měli to samé, ale naštěstí jsem se do konce šestinedělí rozkojila.. teď ve dvou měsících už kojím plně :-)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 21.03.13 14:08

Důležité je, že dítě něco přibírá. Je možné, že vás teď potká první růstový spurt ve 3 týdnech. Dítě bude ječet, bude neklidné, bude chtít být hodně na prsu - je potřeba kojit jak si řekne, protože tím se srovná navýšená poptávka a nabídka.
Dokud s váhou neubírá, tak bych počkala do konce šestinedělí a uvidíš. Ono s tím vážením je to tak, že někdy se váží dítě nevykakaný nedávno nakojený, pak se zváží vykaděný hladový vyčuraný a klidně ti to může 100g udělat rozdíl a to třeba během 2h…

Další možnost je půjčit pořádnou elektrickou odsávačku a mlíko odsát a pak ho přes prst přes stříkačku dokrmit nebo ho dodat přímo při kojení pomocí tzv. suplementoru (na prso se natáhne hadička, do pytlíku se dá mlíko a jak dítě tahá z prsa, tak tahá i z hadičky).
Dokud mlíko je, tak bych primárně podávala to mateřské. Ještě je možnost, že máte špatnou polohu při kojení, to může u takhle maličkého miminka udělat hodně, zkusila bych víc poloh, hodně se zapomíná na fotbalistu, protože je trochu náročnější na seštelování mimina.

Blanka S
Kelišová 5046 příspěvků 21.03.13 15:21

Dcera je na UM a přibírá taky blbě dle dr. Teda né tabulkově místo 30g denně jen 21g. Starší dcera byla zas špatně živená )napsáno v očkováku),protože pribývala zase až moc pak se to s příkrmama zastavilo a to žrala a né jedla :mrgreen: a bylo taky špatně.

emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 21.03.13 15:35

@Gladys no pravé kojim kdy si malá rekne nedodržují zádné hodiny jen když už dele dudla prso a spí u nej tak ji oddelam pokud se po chvilce probere a začne plakat přiložim znovu.
Kamarádka mi radila vážit pleny ale nevím zase kolik toho vypijeme. Zkusím malou vážit před a po kojení na kuchyňské váze jestli to půjde a uvidím jak to půjde dal

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama