18ti měsíční prohlídka a 6x ne

Anonymní
15.1.20 10:40

18ti měsíční prohlídka a 6x ne

Ahoj, dnes jsem se naprosto zhroutila
byla jsem se synem na 18ti měsíční prohlídce a samozřejmě jsem vyplňovala formulář o náznacích autismu.. bylo tam 6× ne, třeba že neumí ukázat prstíkem ale jen celou rukou, nenapodobňuje mě když si hrajeme, neumí říct to nebo když mu řeknu dej nebo dones tak nereaguje… Doktorka mi řekla, že ale nevypadá na autistu, kouká přímo do očí a vnímá.. ale dětí si moc nevšímá. Po celou dobu tam měl hysterák a řev přes celou ordinaci tak že jsem ji ani nerozuměla.. Celá čekárna na mě zírala co to mám za dítě. Už je toho na mě moc poslední dobou…
Měli jste to někdo taky? Jak to dopadlo? Mě spíš přijde že je syn opožděný. :(
Navíc často chodí po špičkách..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

728
15.1.20 10:44

Jejda neplas :) pokud ukazuje je přeci jedno jak, jestli rukou nebo prstem :nevim: a pokud doktorka řekla, že na autistů nevypadá tak buď v klidu :) to, že si nevšímá děti v tomto věku je naprosto normální, kór pokud je jedináček. A lidi co se blbé koukají si nevšímej. Je to tvé dítě ne jejich a každé dítě mívá hysteraky. Jen každé v jiných situacích :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
15.1.20 10:47
@Anonymní píše:
byla jsem se synem na 18ti měsíční prohlídce a samozřejmě jsem vyplňovala formulář o náznacích autismu.. bylo tam 6× ne, třeba že neumí ukázat prstíkem ale jen celou rukou, nenapodobňuje mě když si hrajeme, neumí říct to nebo když mu řeknu dej nebo dones tak nereaguje… Doktorka mi řekla, že ale nevypadá na autistu, kouká přímo do očí a vnímá.. ale dětí si moc nevšímá. Po celou dobu tam měl hysterák a řev přes celou ordinaci tak že jsem ji ani nerozuměla.. Celá čekárna na mě zírala co to mám za dítě. Už je toho na mě moc poslední dobou…

Neboj a nestresuj. Já si pamatuju, že syn taky nedělal přesně to, co tam je dáno. :think: A syn mi řval vsude, v krámě, v čekárně, neposedel, furt lital atd. Dneska je to šikovný 4letak, krásné mluví, zpívá, je hodně aktivní, ale už umí i posedět. Je to krásný šikovný kluk. Každé dítě se vyvíjí jinak rychle. Můj syn celkem rychle mluvil i ve větách. Ale mám kolem sebe dvě kamarádky, kde jejich děti mluvily daleko později. Ta jedna už má taky 4 letaka a všechno dohnal. Začal rovnou věty. Takže každý má svůj čas. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4736
15.1.20 10:48

Buď v klidu. Já jsem odpovídala poctivě, takže to taky nedopadlo moc dobře. Tak si nás doktor pozval ještě jednou, až mu budou 2 roky. Protože oba víme, že je syn trochu pomalejší oproti průměru. No, do měsíce se všechno srovnalo, kromě řeči dohnal všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17372
15.1.20 10:50

Nam kdyz davala sestricka ten dotaznik domu, abychom si ho v klidu vyplnili, tak to bylo se slovy, at nejsme moc prisni. Ten dotaznik je uplne hloupy, kdybych mela ty otazky prat tak, jak jsou, tak maji obe deti dost bodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 10:53

Díky všem, uklidnili jste mě.. doktorka mi řekla že tam mám přijít v dubnu a do té doby ho to zkusit naučit. On vše dělá takovým svým vlastním způsobem.. :nevim: A že mám na něj hodně mluvit hrát si atd.. ale to já dělám :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1347
15.1.20 10:56

Na začátku února jdu s dcerkou na 18 měsíční prohlídku a řev mě čeká úplně stejnej, vůbec se na to netěším. Už když vejdeme do čekárny, tak dcerka větří a jakmile vyleze sestra, tak od té doby hysterický řev. Takhle to bylo, když jsme byli naposledy a určitě to bude teď stejné. A jako neznám malé dítě, které by v pohodě zvládalo kontroly u doktora. Divný by bylo, kdyby bylo naopak úplně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
15.1.20 11:05

Tak podle mě, už jen to, že pláče u doktora, je celkem dobrá věc, protože je vidět, že pozná změnu, je mu to nepříjemné a dá to najevo. Je dobré zamyslet se nad tím, jak se chová doma, jestli byl někdy závislý pouze na mamince, jestli pozná babičku, jestli se raduje, když přijde tatínek z práce. Jestli vydrží stavět si z kostek, nebo si prohlížet, když mu ukazuješ v knížkách, jakej byl jeho motorickej vývoj, jakej je výraz, oční kontakt, když mu třeba řekneš, kde máš dudlík jestli ho hledá, jestli když je třeba táta v místnosti a ty řekneš: Kde je táta? jestli se rozhlídne po místnosti, jestli zdvojuje slabiky atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
15.1.20 11:08

@Zoe1 moje mladší dcera doktory miluje :D povídá si s nimi, předvádí se, při očkování kouká na jehlu(to nedávám ani já) ale je fakt, že je to jediné dítě, které znám co to snáší tak dobře :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 11:45

Určitě to bude dobré :hug: každé dítě má svoje tempo, mně ty tabulky u dr přijdou někdy uhozené. Formulář jsem taky vyplňovala a v těch 18ti měsících jsem většinou taky dávala ne. Teď má syn 2 roky a všechno to dávno dohnal. Na té prohlídce se doktorka i ptala, jestli už složí větu :lol: to jsem se fakt smála, tehdy uměl asi 7 slov a jinak zvuky, z čeho by asi skládal věty :lol: Dneska se mu pusa nezastaví, už i nějakou tu větu poskládá.

Jinak si syn hraje jak? A hysteráky má jen u doktorky nebo je celkově dráždivý? Z jedné kontroly bych negativní závěry nedělala ;) dospělí k doktorce taky chodí neradi, jen prostě neřvou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7471
15.1.20 12:33

A to je to, že se plaší už v 18 m, přitom autismus se dobře lokalizuje až kolem třetího roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 13:05
@pannda píše:
A to je to, že se plaší už v 18 m, přitom autismus se dobře lokalizuje až kolem třetího roku…

Ono to asi ma své důvody, mám známou, co má syna autistu, a diagnostika fakt trvala. Odněkud jsem slyšela, že právě v tom dotazníku a tak celkově u doktorky dělala, jak je vše v pořádku, že dítě všechno umí, přitom od malička problémy s emocemi, komunikace velmi složitá. Když si konečně přiznali, že něco nesedí, nikoho autismus nenapadl, chodili na ušní, neurologii, až asi po půl roce to konečně někoho napadlo… A jakmile se s tím začalo pracovat, malý to hned lépe začal zpracovávat, je to dřina a nikdy nebude jako ostatní, ale jde na něm ten kus práce správným směrem vidět. Takže já bych to nepodceňovala, radši říct pravdu, pokud dítě něco neumí. Buď je pomalejší a všechno dožene, nebo si pak aspoň usetrim takové litani a nejistotu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
15.1.20 14:44
@Anonymní píše:

mě takovou scénu udělala i tříletá, ještě, že už byla u doktorky známá „firma“ :oops:. Taky jsem se tehdy zarazila u dvou bodů, to mi doktorka jen odkývla, že dcera autistka rozhodně není. Obecně screeningové testy jsou nastavené schválně velmi přísně, aby se co nejvíce případů chytlo, to za sebou táhne bohužel i hromadu falešně pozitivních výsledků. Pro někoho zbytečný stres, ale má to smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 16:04
@pannda píše:
A to je to, že se plaší už v 18 m, přitom autismus se dobře lokalizuje až kolem třetího roku…

No uděláš první test, porovnas výsledek ve dvou letech a jdeš na několika měsíční čekačku do centra, k odborníkovi a začít to řešit ti pak vyjde akorát ve věku 3 let :nevim: pokud by dotazník byl na třech letech a dítě začal někdo „směřovat“ v pěti letech může už být pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 16:57

Syn měl víc než 10 kladných odpovědí ve 2 letech (dřív se nedělal). Doktorka mi řekla, že se máme připravit na těžkého autistu. Ani neměl oční kontakt. Aktuálně vypadá na dysfatika s ADHD.
Takže bych zatím neplasila.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama