18tt a silné nepříjemné kopání miminka

25.12.19 20:05

18tt a silné nepříjemné kopání miminka

Zdravím, jsem poprvé těhotná, ale pohyby cítím už od 17.tt. Teď jsem na konci 18.tt a když ležím na zádech, jsou to přímo nepříjemné až bolestivé kopance. Je to normální? Vždy se až leknu a trhnu sebou, je to takový reflex. Už se kvůli tomu bojim ležet na zádech, je to hodně nepříjemné a to jsem si myslela, že pohyby jsou něco fajn :/ Spíš mě straší co bude dal, kdyz se takhle brutalne malej projevuje tak brzy. Kope pořád do jednoho mista, hodne dole v podbřišku na straně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31
25.12.19 20:20

Já si třeba myslím, že je to úplně v pohodě.. některá miminka jsou akční hodně a některá zase méně. Třeba bude mít někdo jinej názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396
25.12.19 20:25

Asi se mu nelibi, kdyz lezis na zadech.. Mozna ho pak neco utlacuje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
25.12.19 20:35

Ja myslim ze uz by si nemala spat na zadech ani na bruchu, ale na lavom boku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
26.12.19 19:11

@Vikiii2121 nelež na zádech, utlačuje se dolní dutá žíla a dochází k nedokrvení. Já třeba když jsem se v noci omylem přetočila, tak jsem pak omdlevala. A ano, obě děti mě víc kopaly na zádech. Třeba když se dlouho neozvaly, tak jsem si lehla na záda a většinou to vyšlo. Když se budeš strachovat o miminko, tak doporučuji pořídit Angel sounds ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 20:54

Děkuju za rady, to s těmi zády mě nenapadlo :) Četla jsem o tom, ale myslela jsem, že se to týká až tak 3.trimestru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
26.12.19 22:31

@vikiii21 týká se to třetího trimestru a je to hlavně kvůli tobě, aby ti nebylo blbě. Ty jsi ještě málo, samozřejmě že můžeš spát na obou bocích i na zádech, kdyby si spala jen na levým boku jak ti radí, tak by ses teda hodně měsíců nevyspala:grin:Já jsem 25tt a spím jak chci, teda na břichu to nejde, ale při spaní se o něj částečně opírám, když se to malýmu nelíbí, tak pozici změním. Je zvláštní, že máš bolestivé kopance tak brzy, ale třeba mimčo je hodně aktivní a máš na břiše míň tuku…Jinak na to spaní bych ti doporučila těhotenským polštář, spí se mi s ním mnohem líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama