19 měsíců, stále kojím závisláka, jak odstavit?

1912
5.8.13 13:04

19 měsíců, stále kojím závisláka, jak odstavit?

Ahojky maminky, malé je 19 měsíců a stále kojíme, je na tom asi dost závislá, usíná u prsa, pořád mňam mňam, prostě na tom si pochutná, jinak moc nejí, ale je načase pomalu přestat, došlo mi, čím víc to budu oddalovat, tím to pro nás obě bude těžší, poradíte prosím jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71518
5.8.13 13:07

Neporadím, mám staršího zavislaka, ale pomalu se to zlepšuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
5.8.13 13:08

Možností několik. Odjet na víkend a nechat manžela nebo babičku, někoho na koho je v poho zvyklá, s kým jí bude fajn a navařit jim dobroty, které má k jídlu nejradši. A vydrží-li 2 dny, vydrží už pořád, musí, nevyměknout. Nebo je možnost vzít pružné obinadlo a prsa převázat a „není“..kdykoli se dosápe pod triko, podívej už není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
5.8.13 13:08

@j.a.n.i1 Kolik mu je a máte to také tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
5.8.13 13:09

..ale musíš být pevně rozhodnutá a necouvat zpět, nelitovat chudinku tvoji nejmilovanější.. Je to těžké a bude to tak 2-3 dny těžké. Takže se do toho pouštěj až budeš opravdu přesvědčená, že to chceš a že to je pro vás obě krok a směr k lepšímu.. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
5.8.13 13:10

@lekarnicka28 No na dva dny už u babi byla, jedna noc a vydržela v pohodě, ale jak je se mnou, tak pořád mňam mňam, je to hroznej nerv, takže kdybych nedala, bude zas hysteriská scéna, mám z toho hrůzu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
5.8.13 13:11
@lekarnicka28 píše: ..ale musíš být pevně rozhodnutá a necouvat zpět, nelitovat chudinku tvoji nejmilovanější.. Je to těžké a bude to tak 2-3 dny těžké. Takže se do toho pouštěj až budeš opravdu přesvědčená, že to chceš a že to je pro vás obě krok a směr k lepšímu.. Držím palce.

Tak tohle si vystihla přesně, budu jí strašně litovat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71518
5.8.13 13:13

@saiiimona Aktuálně 33 měsíců… A už se chodí akorát ujistit, že jsou. Ale ja mám ještě osmi měsíční, takže furt vidí, že mlíčko je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 13:13

Já jsem dceru odstavovala v 17 měsících, protože se stala z ničeho nic neskutečně závislá a mlíko chtěla furt, třeba co dvě hodiny v noci i ve dne. Jednoho dne jsem řekla dost a z ničeho nic ji prostě řekla mlíčko není, došlo. Bradavky jsem si musela přelepit průhlednou páskou aby to opravdu viděla že není, nepřisála se a brzo to pochopila. Neplakala dlouho, snad jen ten první den. Horší bylo zbavit ji dudlíku než odstavení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1998
5.8.13 13:15

Maly bude 19M a taky kojim, zatim to neresim, za 3 mesice chci kojeni ukoncit, tak uvidime, zda ji do ty doby zachutna nejaky mliko z flasky, zadny zatim nechce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71518
5.8.13 13:17

@Mauzik2 U nás nezachutnalo žádný, pije pouze vodu a ochucenou Activii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
5.8.13 13:17

@Mauzik2 Taky flašku moc nechce, cucne si a konec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
5.8.13 13:21

@saiiimona nejmladší dceru jsem kojila do 21 měsíců… taky zavislačka :roll:. Ráno po probuzení, večer před spaním…přes den „kdykoliv“, pak už to bylo opravdu na obtíž, protože od 18m plynule mluví a její „maminko sci míko“ v supermarketu a sápání se pod tričko :nevim:…to byl pro mne impuls k ukončení. A „ukončovaly“ jsme to dvakrát. Poprve jsem stáhla prsa plenou, říkala jsem, že mám bebinko…jenže jak jsem kojila cca 5× denně, tak se mi prsa bolestivě nalila a já to nevydržela (odstříkat ručně ani odsavačkou nebylo možné). Tak jsem nejdřív „ustálila“ kojení na 2× -3× denně, během dvou dnů jen večer před spaním a do týdne jsem odstavila. Prsa se už tak nenalávala, když tak sjem je schladila studenými obklady… V mezičase jsem měla bradavky přelepené náplastí a vždy jsem řekla, že auau, bolí bebinko. Dcerka to brala, i když občas vykutáleně nahlížela pod lepítko, aby konstatovala, že „pšo tam je, dívej mami“ :mrgreen:. Nicméně do dnes „nostalgicky“ vzpomíná, když se převlékám- „prsíčko mami, není mlíčko, ochutnám jo?“ přicucne se a zavrtí hlavou. (vysvětlila jsem jí, že mlíčko bude až se narodí její sestřička a pak jí dám ochutnat)… Nedávno mě rozesmála průpovídkou po ránu, když ještě v posteli zkoumala, zda je mlíčko… No, není… naštvaně si sedla, píchla mě do pupíku a řekla " jsi tam, vidím tě Valelinko, okamžitě vylez" :jazyk: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12717
5.8.13 13:22

@saiiimona srdečně tě zase po dlouhé době zdravím!!! A jinak taky přemýšlím o odstavení a nevím jak. Kojím jen večer, 1-2× v noci a trochu ráno. Už nám je taky 18M, ale UM nechce, hlídání nemám, a s tatínkem měl několik hodin takový řev, že už přestával dýchat jak se zalykal, takže jsem raději došla :nevim:
Ale nám teprv rostou zuby, tak je blbý čas na odstavování…asi :nevim:

Ale až k tomu dojde, zkusila bych odbourávat, nejlíp půjde to ranní, pak zkusím noční a pak to večerní… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
5.8.13 13:24
@saiiimona píše:
@Mauzik2 Taky flašku moc nechce, cucne si a konec..

Do odstavení Viki odmítala lahev i jakékoliv UM :nevim:. Pila jen čaj z hrníčku nebo silikonového pítka… odstavením přijala lahev ze dne na den…nejdříve pila jen 50-100ml :zed:, až jsme přešli na sojové mléko (měla adenoviry a museli jsme mléčnou stravu na 14 dnů vyřadit), tak sojového mléka vypije ráno a večer 300ml a po nebo před odpo spánkem si řekne o malou lahev 150ml…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama