19měsíční batole nechce jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bubunka
Kecalka 300 příspěvků 26.09.14 14:57
19ti mesicni batole nechce jist

Ahoj holky prckovi je 19 mesicu a uz 14 dnu ji jen salatove okurky a sunar.. kdyz mu chci dat obed veceri atd. tak kyve, ze nee a utika mi.. delaly to vase deti take? co s tim, jsem bezradna :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 26.09.14 15:27

U nás to funguje tak, že já si dám jídlo a batole přileze samo, co to jako mám a že chce ochutnat :mrgreen: Kdybych mu řekla, že se musí jít najíst, tak taky zdrhne.
Odřízla jsem přísun banánů, protože ty by mohli jíst furt. Dávám maličké porce, aby mi to pak nebylo líto vyhodit. Ráno a večer je mlíko, to vypije vždycky.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 26.09.14 15:35

Jo, starší mi to dělal. Začal někdy v tomto věku, kdy začal s jídlem zlobit a vydrželo mu to až do nástupu do školky. Rostla jsem z něj, vařit mě nebavilo, postupem času nad vším ohrnoval nos a nejedl vůbec, ale vůbec nic, max. namazaný chleba máslem. Z čeho byl živ, nevím. Začal jíst až teď ve 3 letech, ve školce. :mrgreen: Takže může být ještě hůř, okurka, sunar a utíkající dítě je ještě dobré. :mrgreen:

Kies
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 16:33

@Bubunka to bude snad jen obdobím, kamarádek dětičky to také některé dělají, já mám cca starého syna jak ty a ten sní naopak všechno a rád ;)

Nikola92
Závislačka 3838 příspěvků 11.11.14 20:06

Tak přesně to mě teď trápí. Syn vypije i s těží ráno a večer mléko. Chce jen jogurty na obědy brečí. No a jedl by tedy sušenky občas rohlík, ale to není nic moc zdravého.

makha
Povídálka 41 příspěvků 12.11.14 07:05

Tak tento problém ted máme taky /20m/…už aj u těch jogurtů piští, že nechce a začne se kroutit…váhově je na tom sice dobře..ale ty nervy, když mi každé jídlo plive, to je děs. zkouším obložené talíře, ať si sama vybere co chce..ale už i to nechce..krupicu a UM bez problémů

Nikola92
Závislačka 3838 příspěvků 12.11.14 08:27

@makha tak to syn jí jen jogurty na které je fakt zvyklý-lipánky, priniňáčky, activia, bobík ale jiný co nezná taky nechce.Je to s těma dětma složité.

makha
Povídálka 41 příspěvků 16.11.14 12:49

Spis me stve, ze nechce jist to ostatni jidlo.sou to sceny jak…sladke nedostava uz.jen ovoce. a to tez zacina plivat. snazim se ji do toho nenutit, nechce,nechce.tak ja uz nevim

pajule022
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 01.12.15 12:24

Obnovují diskuzi… mam 19 měsíčního syna a poslední dobou nechce jist. Ráno vypije 260 ml UM, donedávna svačil jogurt nebo presnidavku, ale ted nechce nic. Oběda sni par lžiček a dal nechce, tak mu dam o pět UM. Odpoledne taky nic nesvaci a večer sni kousek pečiva s necim. Usina opet s UM. Máte radu, jak na něj? Přece nemůže byt převážně na UM :( zuby mu nerostou.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 01.12.15 12:28

Mame ted to samy… 21 mesicu. maximalne si da jeste jablko a obcas do neceho kousne, ale to je tak vse. nam ted ale asi rostou posledni zuby, soudim z toho, ze ma furt ruku v puse

Dominika19
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 01.12.15 12:33

@pajule022 nas malej mel ted taky takove obdobi ale on uz nepije ani UM takze to bylo jeste horsi.. Ale jedine co zabiralo bylo nechat vyhladovet, zkusila jsem nabidnout nechces fajn, tak jsem to polozila a zkusila za hodinu a to uz vetsinou snedl vsechno ani nemrkl a kdyz se stalo ze nahodou ani po hodine nechtel tak jsem mu to nabidla jeste pozdeji a mezitim nic. Az se najedl tak dostal treba neco dobreho.. Chce to trpelivost.. U nas to preslo asi po 14dnech..

jahuhudka
Extra třída :D 13461 příspěvků 01.12.15 12:35

Nedala bych mléko :nevim:

hani28
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 01.12.15 12:45

U nas (18m) se stridaji obdobi, kdy jist nechce, a kdy ji hodne. Ale kdyz neji, nedavam misto toho mleko, to ma uz jen 2× denne 150ml. Nechce jist, tak nenutim, bud ji dam misto toho jogurt, nebo nic, az pak dalsi jidlo. Vetsinou kdyz nesni obed, tak veceri uz si da.

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 01.12.15 12:57

Nedala bych UM. Prostě se teď jí, to co je na stole. Nechceš? Tak máš smůlu, ty budeš mít hlad. Tím, že dostane UM, se naučí, že když mu něco nechutná, tak dostane něco lepšího. Pokud nic nedostane, bude mít hlad a další jídlo už třeba vezme na milost.
Náš starší měl období, kdy skoro rok nejedl nic. Jen 2× denně vypil UM a tím to haslo.
Dokud dítě pije a nehubne, tak bych zůstávala v klidu. Mně na to doktorka řekla, že zdravé batole u plného talíře hlady neumře ;)

Alyss1
Závislačka 3042 příspěvků 4 inzeráty 01.12.15 13:34

Tak zuby můžou růst a ty to nevíš:( ale já bych v tomhle věku byla už přísná. ráno um, dejme tomu. ale jinak normální jídlo. nechceš, nejez.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >