1denní nemoc a neočkované dítě ve školce

Anonymní
9.3.21 12:49

1denní nemoc a neočkované dítě ve školce

Dobrý den,

prosím o zkušenosti a recenze k daným situacím a zachování anonymu.

První – máme 2 děti (3,5 a 1,5 let), několikrát jsme se viděli se známými, co bydlí kousek od nás, dá se říct, že pokaždé si naše děti od nich něco donesly nebo nám něco po jejich návštěvě zůstalo. Jejich dítě není a ani nebude očkované (nemá k tomu lékařskou indikaci, rodiče si prostě nepřejí očkované dítě), poprvé si od nich náš starší donesl hnusný kašel s tím, že když jsme k nim přišli, jejich kluk se zdál v pohodě, ale během návštěvy mu začal téct z nosu „vodopád“ (před návštěvou jsme byli upozorněni, že má jen ucpaný nos a kdyby se to zhoršilo, dají nám info), pak červené tváře a teplota, ale že prý nebývá nemocný. No nakazil i naše menší, které ještě nemělo ani 3 měsíce, takže radost obrovská. Řekli jsme jim, že nás teda nakazili, tak se nám pak omlouvali atd. No a nedávno k nám zase dorazili a ke konci návštěvy, kdy jejich kluk pobíhal po zahradě, jen slyšíme: co to děláš, vždyť jsi během dne kašlal a máš červené tváře, přestaň. Myslela jsem, že mě odvezou, do 3 dnů chytil náš kluk rýmu a pak kašel, zase jsem jim poslala zdravotní update a oni že teda snad to nechylt od nich a ten jejich je zdravý. Musím říct, že pokaždé říkají, že jejich nebývá nemocný nebo jen na 1 den. Ptala jsem se mámy, svých sourozenců, kamarádů a všichni mi tvrdí, že něco jako 1denní nemoc neexistuje (a navíc jakákoli rýma je průvodní projev blížící se choroby) a že jejich kluk musí být určitě déle nemocný, akorát si to rodiče nechtějí přiznat nebo co? Můj dotaz – mívají vaše děti něco jako 1denní nemoc? Rýmu nebo kašel nebo virozu jen 1 den (během kterého stihnou třeba i nakazit jiné lidi a ti pak onemocní na týden nebo dva?) a pak jsou úplně zdraví bez jakýchkoli problémů?

Druhý – tito známí se veřejně „chlubí“, že dají úplatek do školky, aby tam vzali jejich neočkované dítě (má 3 roky, „normálně“ by ho nevzali, že, to až nějak poslední rok před nástupem do školy). Pokud by školka úplatek vzala, kam se hlásí, že ve školce XY je dítě WZ neočkované a jak je to možné? (z výše popsaných zkušeností nevěřím, že by si nemocné dítě nechali doma, ale spíš, že by ho normálně šoupli do školky s tím, že přece „nebývá nemocný“, a kde by dál roznášel infekty a ruku na srdce, kolik učitelek pošle děcko s rýmou, kašlem nebo virozou domů?)…někdo by mohl říct, bonzačka (taky proto anonymní diskuze), ale vidím to ze zdravotního pohledu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7603
9.3.21 13:00

Ono se ockuje proti rýmě a kašli? Klid, to dítě má jen běžný virozy, který by mělo i kdyby ho naockovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
9.3.21 13:00

Nějak nechápu, jak souvisí jednodenní rýma s očkováním? Tedy vůbec nechápu, jak to vše souvisí. Tak se s nimi nevídejte :nevim: Naše děti moc nemocné nejsou, musím zaklepat, když jsou, tak se snažíme používat spíš bylinky, horečku nesrážet a choroby jsou většinou hodně rychle pryč, i jednodenní rýmu už dítě mělo, to mě tedy překvapilo :D

Každopádně proti těm chorobám, které tě tak trápí, stejně očkovat nelze, takže jejich neočkování ti může být úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
9.3.21 13:07

No ja nevim no. Ale taky jsem byla hodnekrat naštvaná na svagrovou, co moje malé dítě vidělo bratrance, tak si odneslo nějakou nemoc, ale ted je moje dítě větší, promoreny, občas ma jak ty říkáš jednodenní nemoc, ma trochu rýmu, občas zakasle, ale druhy den je fit.. nejak to neřeším. Ma. jinou imunitu, chodi do školky. Takže jsem zpetne mohu napsat, byla naštvaná neoprávněně, ty větší děti mají úplně jiný průběhy nemoci. Pokud by mel kasel v pravém slova smyslu, tak při lítání na zahradě se udusi a opravdu to nejde přehlédnout… stejně tak, ryma se u dítěte spustí během chvilky, během půl hodiny můžou mít vodovod. Takhle mi jednou volali ze školky, ze si mam přijít pro dítě, ze ma hroznou rýmu ( a to ja jsem matka, co opravdu nemocné dítě do skolky nedává) ráno tam šlo uplne zdravé a po odpoledním spánku vodovod. I sama učitelka rikala ze cely dopoledne v pohodě. Ze kolem. obeda začal frkat a odpo už ryma..
Ja jsem se málem hanbou propadla. To samé mi jednou rikala ze ma kasel, ale ráno ani jednou nezakaslalo… asi to sama poznáš až budeš mít větší dítě. Nechci je nějak omlouvat, ale pokud se tak bojíš nemocí tak se s 3 letym nestykej, to je semeniste bacilu. A k očkování, to jsou hloupi za uplatek ho do skolky nevezmou, to tak maximálně machruji, tak to nefunguje. Pochybuji o tom ze ředitelka chce přijít o místo. A neockovat dítě je krajne nezodpovědné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941

Nechápu, že se s nima stýkáš, když máš na neočkované děti takové názory :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45829

Jsem nějak nepochopila, proč se s nima scházíte :think:
nejdřív si naštvaná, že si nakazí dítě - téměř pokaždý a pak je chceš nahlásit, že chodí do školky bez očkování a za úplatek.. to asi úplně kamarádi nejste, tak proc? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:08

@JancaS84 ne, proti těmto nemocem se neočkuje. Jen mě zajímá, jestli jste se setkali s tím, že existuje něco jako 1denní nemoc (kašel, rýma, prostě nějaká viroza)? Příjde mi, že než aby propásli nějaké setkání s lidmi, tak vemou dítě s sebou bez ohledu na jeho zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:11

@a12 no když se jich zeptáš, jestli jsou zdraví, tak řeknou že jo a že nebývají nemocní, pak dojdou na návštěvu (nebo my k nim) a do hodiny má dítě rýmu, kašel a teplotu…to pardon, ale ať mi netvrdí, že si toho nevšimli už předtím…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:14

@pikola jaký názor na neočkované děti? Jen jsem psala, že jejich dítě není a nebude očkované, nic víc. Asi mi jen vadí nemocné návštěvy, které se snaží nemoc utajit…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:16

@a12 protože jsem asi špatně předpokládala, že když mají nemocné dítě, tak ho nechají doma vykurýrovat a ne, že jej budou s sebou brát na každé setkání stůj co stůj.

• Citovat
  • Nahlásit
a12
45829
9.3.21 13:16
@Anonymní píše:
@a12 no když se jich zeptáš, jestli jsou zdraví, tak řeknou že jo a že nebývají nemocní, pak dojdou na návštěvu (nebo my k nim) a do hodiny má dítě rýmu, kašel a teplotu…to pardon, ale ať mi netvrdí, že si toho nevšimli už předtím…

se ptám znova.. proč se s nimi scházíte? tak jako asi se to nestalo poprvé, tak proc? :nevim: očividně ti to vadí.. tak prostě nechápu proč, proč, proooc? :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
9.3.21 13:19

Ano, velmi krátké nemoci existují. Stalo se, že dítě v noci dostalo teplotu, ráno kašel, do školky jsem ho tedy nedala. Dopoledne teplota a kašel, odpoledne už lepší a druhý den nic. Zcela zdravé dítě. A stalo se to nejednou. Prostě na dítě zcela evidentně něco leze, ale asi to nedoleze a dítě je do druhého dne ok. Akorát já tedy v těchto stavech to dítě nikam netaham. A rýmu a kašel mají moje děti každý rok od rijna do dubna, takže jo, bezne chodíme ceny do školky i na návštěvy s nachlazení, protože jinak bychom se museli na půl roku zavřít doma. S věkem se to lepší. A k tomu hlášení ve školce, ty budeš asi super kamarádka. Když ti tak vadí, tak se s nimi nestykej. O nás se taky ví, že nám přijali dítě před třetím rokem mimo pořadník, ale nebylo to tedy. kvuli úplatku a ani z mojí iniciativy. Ale i tak to spousta lidí bere jako něco strašně špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
9.3.21 13:23
@Anonymní píše:
@pikola jaký názor na neočkované děti? Jen jsem psala, že jejich dítě není a nebude očkované, nic víc. Asi mi jen vadí nemocné návštěvy, které se snaží nemoc utajit…

Nebo že od začátku až do konce tam všude zmiňuješ, že je neočkované :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:24

@a12 asi proto, že si říkáme, že by nám přece nekecali…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:26

@Midaku děkuji za info, mě totiž ostatní okolo tvrdí, že to není možné, aby bylo jen 1 den nemocné.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat