Měsíční miminko má moučnivku na dásni, pláče a nepije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucynna
Kecalka 398 příspěvků 21.03.13 23:02
1m miminko má moučnivku na dásni, pláče a nepije

Milé maminky, POMOC! Už asi 4 dny mi malý odmítá pít z prsu, zvláště z „polovypitého“, kdy musí bradavku více stisknout. Dnes jsem si všimla že má na dásních přímo proti sobě na horním i dolním patře nejspíš moučnivku. Zlobila jsem se že mi malý zlenivěl, že nechce sát, kojení byl horor a prošli jsme si i laktační krizí. U kojení plakal při větším stisknutí bradavky, a ty poslední dny se už ani nemohl přisát. Bohužel, teď už pláče jenom co prso vidí. Odpoledne se nám ale dnes povedlo nakojit a u dalšího kojení nám jeden ten pupínek praskl a bylo po kojení. Zítra jdem naštěstí k dr., byli jsme už dnes protože maličký nepojedl a nespal a byl už zesláblý.
Odsávám mléko a dokrmuju z lahve Avent s 2 otvory (jinou jsme nesehnali :,( ). Dnes jsme začli. Stříkačka se nám nedaří a ze lžičky to plive. Teď mám strach že se nám už z prsu nepodaří kojit kvůli lahvičky. Miminko má teprve měsíc. Máte některá zkušenost s krmením z lahve tak brzy? Myslíte že ještě můžeme zvládnout po zahojení kojit? :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Týnuše1980
Extra třída :D 11506 příspěvků 21.03.13 23:19

Moučnivka nás taky trápí… malý má zítra dva měsíce, ale nějak se nám kojení daří a bradavky to přežily - s bolestí při kojení, ale dlao se… Radím natírat calciovou mastí
Nicméně - láhev. prvního synka jsem dokrmovala od 3týdne láhví od Nuku… kojila jsem a dokrmovala z láhve a po čase se nám podařilo vrátit se jen k prsu…

Renča VM
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 21.03.13 23:33

Syn švagrové měl moučnivku a dr mu předepsala genciánu (fialku) a vymazávat celou pusinku. Pokud by to nezmizlo, jet k dr na léky, protože se to prý může dostat až do konečníku a pak už by byly problémy :( Takže zavčasu léčit!

Týnuše1980
Extra třída :D 11506 příspěvků 21.03.13 23:42

@Renča VM nám právě ani ta genciána nepomohla a zítra míříme k dr.-(

Renča VM
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 21.03.13 23:46
@Týnuše1980 píše:
@Renča VM nám právě ani ta genciána nepomohla a zítra míříme k dr.-(

Léky zaberou určitě! Nesmí se to zanedbat, protože moučnivka je potvora. My ji všeci tři (já, manžel a syn) chytli asi před rokem a hrůůůůůůza. Pořád pusy fialové a je fakt, že do 3 dnů bylo po starostech :) Tak dobře zítra pořiďte!

JaniceB
Extra třída :D 13427 příspěvků 3 inzeráty 22.03.13 00:01

Holky mam asi debilni dotaz, ale jak se ta moucnivka pozna? To bych poznala i ja na sobe na bradavkach?

monikacka
Povídálka 23 příspěvků 22.03.13 00:15

Moučnivku má mimčo na jazýčku. Na bradavkách nic nenajdeš.

Mrs. S
Kelišová 5034 příspěvků 22.03.13 00:16

@Lucynna normálně vymazavej pusinku fialkou ale nezapomeň mazat i bradávky, bakterie moučnivky může být i na nich, furt by jste to s miminkem navzájem na sebe přenášeli. Já jsem malého krmila od 14.dne života z lahve sice přímo sunarem, měla jsem málo vyžívne mléko :( rozhodně si nemyslím že by mu to ublížilo

Lucynna
Kecalka 398 příspěvků 22.03.13 00:28

Aha, tak to ráda slyším že jste se holky zvládly vrátit ke kojení z prsu. Docela jste mi dodaly naději. :hug: Je mi z toho do breku, ještě před týdnem přestal plakat když prso viděl a dneska se naopak rozpláče jen co vidí prso. Přitom jsme přibírali z kojení 250g týdně. Vůbec si nedovedu představit že bych měla s kojením přestat. A to jsem se na bobiška zlobila že mi zlenivěl :(
No snad zítra dostanem tu fialku a bude to brzo dobré!

bombón
Povídálka 50 příspěvků 22.03.13 07:18

My měli moučnivku a léčili jsme ji dva měsíce. genciánka, tablety nizoral, nic nepomáhalo. Až jsem zašla do lékarny, tam mi doporučili Neocide gel. MUDr. se divila, prý neví jestli je to pro tak malé děti. Doktorku jsme změnili :-)Neocide gel byl super. Chutná, voní a není karcinogenní (genciánka je).Mazali jsme pusinku a já prsa.
Jinak malého od porodu kojím a i dokrmuji. Špatně sál a mě se nikdy dost mléka netvořilo. Teď je mu 9 měsíců a kojím stále. Jsou chvíle kdy jen kojím, jindy zas přikrmuji nutrilonkem. Takže přikládat, přikládat a věřit si! :potlesk: :mrgreen:

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 08:10

Kup si infectorsoor mundgel, my měli moučnivku za 2 dny pryč a už se neukázala! :palec:

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 08:13

My jsme používaly genciánku, taky jsem někde četla že je karcinogenní, ale Dr. mi říkal že je to nesmysl, že to nepije po litrech ;)

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 08:14

Mundisal gel je bezvadnej, ale nevím jestli ho může takové miminko :think:

Belehter
Kecalka 134 příspěvků 22.03.13 08:15

Ahoj! Malýmu na moučnivku pomohly Pagavitové štětičky. Dají se koupit v lékárně. Jsou to takový štětičky namočený v borglycerinu a mají citronovou příchuť. Malýmu zmizela moučnivka asi za dva dny. Fakt super. A neboj k prsu se určitě vrátíte. :mavam:

vojti
Kecalka 462 příspěvků 22.03.13 08:24

Můj syn to měl též sice mu bylo 1,5roku, ale nejedl. velice nám pomohl neocide gel. stojí necelou 100kč a natírala jsem to tak 5× denně zabralo to rychle. měl to komplikované. rostli zuby, měl afty, moučnivku a opary. to byla kombinace a já 14 dní do druhého porodu. být tebou tak zatím odstříkávám mléko, ať ao něho nepřijdeš, ale je důležité, aby miminko baštilo. Jinak tento gel se dá používat i pro miminka tekto malá, je to čistě přírodní. Já bych kvůli tomu nenasazovala ATB Jinak vím, že je i nějaký přípravek na takto bolestivá místa, který má anestetický učinek. Ještě bych mrněti podala brufen v sirupu to je též na záněty a horečky a aspoň se vyspinká. Domluv se o tom aspoň po telefonu s doktorkou. Gencianka pomůže jak komu spíše né a je zbytečně zabarvený

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama