Měsíční dítě nechce po obědě spát. Je to normální?

24
31.3.20 12:11

1.měsíční dítě nechce po obědě spát. Je to normální?

Ahojky holky, mám 1. měsíční holčičku a nechce mi po obědě spát. Co děláte pro to aby vaše dítě usnulo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

55614
31.3.20 12:21

@Zuzana529 a měsíční dítě rozlišuje oběd, snídani, večeři???
Ať spí, kdy chce…
V měsíci mi dítě jen jedlo a spalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15316
31.3.20 12:22

Jak se u měsíc starého dítěte rozlišuje “oběd”? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3868
31.3.20 12:22

Po obědě? Myslíš po kojení? Jakože nespí celé odpoledne nebo jak přesně to myslíš? U prsa neusne? nebo v kočárku? v šátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18245
31.3.20 12:23

Jak po obede? Mne do tri mesicu chrapali po kazdem kojeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
31.3.20 12:24

Měsíční dítě mi vždycky cca hodinu bdelo a jedlo a pak asi 2,5 hodiny spalo. Ve dne v noci, oběd neobed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
31.3.20 12:33

@Popokatepetla
Ani dopoledne, ani odpoledne nespí. Tak už nevím jak ji uspát.
A myslela jsem po kojení samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 12:35

Asi troll, vždyt to je malé miminko! Co budeš říkat až bude mít rok?

• Nahlásit
  • Citovat
96
31.3.20 12:36

Ujezdit v kočárku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
31.3.20 12:44
@Zuzana529 píše:
@Popokatepetla
Ani dopoledne, ani odpoledne nespí. Tak už nevím jak ji uspát.
A myslela jsem po kojení samozřejmě.

Jako že ráno vstane a jde spát až večer, že je 12 h vzhůru? 8o 8o nebo jinak tvému dotazů nerozumím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
31.3.20 12:46

„No jo, měsíční miminko prospí v podstatě celý den. Co děláš, že tvoje dítě nespí?“

Tak tohle jsem slyšela pořád. Takže ženy…ne, fakt neznamená, že když je dítěti měsíc, že se jen nakojí, přebalí a dítě opět spí. Já vážně měla depresi snad celé první dva roky, protože naše dítě nejen, že nespalo déle než 45 minut (a to prosím i v noci), ale navíc věčně řvalo. Dr. říkala, že některé děti méně spí, nebo více pláčou a mám vydržet a matky hodných dětí nechápaly, co mu dělám, že mám problémy.

Až druhé dítě, které bylo jak z reklamy na hodné miminko mi dalo prozření, že nebyl problém v tom, co dělám, ale v povaze dítěte.

@Zuzana529 zkus pevně zavinout, ať se neleká, když mimoděk rozhodí ručičkami. Nohama ať může kopat (uleví si, nebolí potom tolik bříško), zkus bílý šum (rozladěné staré rádio na šumění… případně věřím, že teď už jsou na to i různé aplikace do telefonů). Pokud nepláče a vypadá spokojeně, možná jen nemá takovou potřebu spánku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
31.3.20 12:52
@Kakika píše:
„No jo, měsíční miminko prospí v podstatě celý den. Co děláš, že tvoje dítě nespí?“

Tak tohle jsem slyšela pořád. Takže ženy…ne, fakt neznamená, že když je dítěti měsíc, že se jen nakojí, přebalí a dítě opět spí. Já vážně měla depresi snad celé první dva roky, protože naše dítě nejen, že nespalo déle než 45 minut (a to prosím i v noci), ale navíc věčně řvalo. Dr. říkala, že některé děti méně spí, nebo více pláčou a mám vydržet a matky hodných dětí nechápaly, co mu dělám, že mám problémy.

Až druhé dítě, které bylo jak z reklamy na hodné miminko mi dalo prozření, že nebyl problém v tom, co dělám, ale v povaze dítěte.

@Zuzana529 zkus pevně zavinout, ať se neleká, když mimoděk rozhodí ručičkami. Nohama ať může kopat (uleví si, nebolí potom tolik bříško), zkus bílý šum (rozladěné staré rádio na šumění… případně věřím, že teď už jsou na to i různé aplikace do telefonů). Pokud nepláče a vypadá spokojeně, možná jen nemá takovou potřebu spánku.

Naprosto souhlasím, u nás to samý, dcera od narození strašně náročná, teď je ji 20 měsíců a stále se budí, i v noci a to snad každou hodinu, někdy u půl hodinu. Teď mě k tomu pořád volá. Myslíte, že teda mám naději, že se to po druhém roce zlepší? Ještě mám syna 8,5měsíce a je to fakt hroznej rozdíl, spí o dost lépe a celkově je o dost hodnější a klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
31.3.20 12:59

@Zoe1 u nás se to začalo lepšit kolem toho druhého roku. Výraznější skok byl ve třech letech, ale potíže se spánkem měl až do poloviny první třídy. Pak už zůstaly jen potíže s usinanim. Ty jsme vyřešili až teď na podzim. Bude mu 11 a z postele jsem ho tahala před obědem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
31.3.20 13:12

@Zoe1 já měla problémy u obou dětí. U staršího se to zlomilo až skoro ve třech letech. Mladší má teď 25měsíců a je to lepší, ale odmítá spát sám, takže když se v noci vzbudí a vidí, že u něj někdo je, tak zas lehne a spí. Ale cestuje po posteli, škube sebou… Starší někdy mluví ze spaní… máme veselo. Jako malá jsem trpěla na noční děsy tak si říkám, že to mají asi po mě… Takže neboj :kytka: z věkem bude líp a líp…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
31.3.20 13:35

Některé děti takové prostě jsou. Moje první dcera od 2 měsíců přes den neusnula. Večer usnula tak proměrně v 10 (někdy ale i ve 12) a s jednou přestávkou spala tak 10-12 hodin v kuse. Behem dne pak vždy jen nabrala sílu mikrospánkem okolo 10 minut u prsa. Kočárek neakceptovala, nosítko taky ne, na rukách neusnula, jen u prsa a budila se jakmile ho neměla v puse. Dudík nechtěla. Bylo to poměrně náročné, až někdy kolem 8 měsíců, když už měla příkrmy a nějaký řád, se nám povedlo nastavit režim na dva denní spánky v kočárku.
Mladší syn má skoro 4 měsíce a zatím je to podstatně větší pohoda.

Občas přemýšlím, jestli to opravdu bylo povahou a nebo tím, že jsme to s ní neuměla a zvolila špatný přístup. U toho mladšího přecejen se nemůžu točit jen kolem něj a celý den sedět na gauči s ním u prsa, takže ho prostě vezmu do kočárku i když prvních 5 minut procházky řve, pak usne. Nebo ho občas nechám v postýlce než třeba starší naplním ty nejnutnější potřeby a on se kolikrát ukňourá ke spánku. Obecně nejpozději po 2 hodinách bdění (v jenom měsíci bych možná dal i hodinu nebo hodinu a půl) dítě musíš za každou cenu uspat. Ono si pak rozhodne, jestli potřebuje spát 10 minut nebo 3 hodiny. Ale uspat se musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama