Měsíční miminko s hmotností 2 400 kg

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Derya
Povídálka 24 příspěvků 05.03.19 13:17
1měsíční miminko s hmotností 2 400 kg

Ahoj holky, mám 1 měsíční miminko, narodila se dřív, proto má takovou malou hmotnost. Dneska mi hrozně pláče. nejdřív jsme si s partnerem mysleli že je to kvůli tomu že ji bolí bříško. Ráno furt tlačila a nic tak jsem ji pomohla a furt plakala. :( Bojím se jestli ji třeba nekrmím málo nebo jestli mám ještě mlíčko ale vypadá že jo :roll:
Když ji kojim tak chviličku pije, v bříšku ji to bouří :( pak se odtrhne a vzpírá se, úplně se celá napíná a pak se hladově zas zakousne.
Hned po kojení má škytavku, jak to asi hltá, chudinka a má ji třeba 10 minut v kuse :( kolikrát se to snažím zapít aby ji z toho nebolelo bříško.
Přes den vydrží po kojení hodinku spinkat a za hodinu zas pláče. Nejde mi ji ani pomoc odřihnout, po papání vydrží 5 minut v klidu a pak se zas úplně v náručí vzpírá a napíná.

Měli jste to některá takto,? hrozně pak pláče, jsem z toho na prášky. Nic s ní neudělám :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 8584 příspěvků 05.03.19 13:29

@Derya A jak to má se stoličkou?? Nemůžou jí trápit prdíky?? Docela bych to na to viděla. Nám pomáhalo chovat na tygříka.

Jinak malá se taky narodila dřív a prostě pila a pila. A z toho škytala a ublinkávala. Doktor řekl, že to přejde až se trávení srovná. Že takhle malá miminka prostě nemají záklopku, tak škytají a blinkají, jak se jim to vrací.

No a dostatek mléka poznáš tak, že má tak 7 - 8 počůraných plínek denně. A i to že škytá může být tím, že se prostě nacpe.

Janli
Echt Kelišová 8154 příspěvků 05.03.19 13:29

Nedonošeňátka jsou daleko dráždivější než normální děti. Je to na zbláznění, ale to přejde. Vystavujte ji co nejméně vzruchům. Žádná televize nebo rádio, když tak jen tichá a klidná hudba. Omezte návštěvy, ať ji nechovají, nedráždí ji. Prostě jen kouknout a jít. Čím míň ji bude něco dráždit, tím by to mělo být lepší.

Sue2008
Kecalka 304 příspěvků 05.03.19 13:33

@Derya ja bych taky řekla, že je to kolika. Najdeš milion rad a buďto najdete, co vám zabírá, nebo z toho dřív vyroste. Některé miminka jsou opravdu schopné prořvát většinu dne (i noci). A pokud máš strach, že má málo mlíka, tak hlídat pleny, případně se domluvit s praktikem hlídat váhu. Neboj, to zvládnete :palec:

Astyna88
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 05.03.19 13:33
@Derya píše:
Ahoj holky, mám 1 měsíční miminko, narodila se dřív, proto má takovou malou hmotnost. Dneska mi hrozně pláče. nejdřív jsme si s partnerem mysleli že je to kvůli tomu že ji bolí bříško. Ráno furt tlačila a nic tak jsem ji pomohla a furt plakala. :( Bojím se jestli ji třeba nekrmím málo nebo jestli mám ještě mlíčko ale vypadá že jo :roll:
Když ji kojim tak chviličku pije, v bříšku ji to bouří :( pak se odtrhne a vzpírá se, úplně se celá napíná a pak se hladově zas zakousne.
Hned po kojení má škytavku, jak to asi hltá, chudinka a má ji třeba 10 minut v kuse :( kolikrát se to snažím zapít aby ji z toho nebolelo bříško.
Přes den vydrží po kojení hodinku spinkat a za hodinu zas pláče. Nejde mi ji ani pomoc odřihnout, po papání vydrží 5 minut v klidu a pak se zas úplně v náručí vzpírá a napíná.Měli jste to některá takto,? hrozně pak pláče, jsem z toho na prášky. Nic s ní neudělám :?

Co jis ty? Spise bych rekla,ze to vypada,ze ji nesedi to,cos snedla ty. Pis si,co jis a vysleduj to. Maly se narodil o 3 tydny drive,ale s timhle problemy nemel. Porodni vahu mel 2,45kg, po mesici 4kg…nosila jsem ho v satku,hodne se kojil.

yse
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 05.03.19 13:39

Nemas doma vahu,ze bys malou prevazila pred a po kojeni,abys vedela kolik mala vypila?

pocker
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 05.03.19 13:49

a v kočárku venku taky pláče? A co třeba zkusit šátek, kolébku?

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 05.03.19 13:49

A nesnedla jsi něco ty co by jí mohlo vadit? Podle mě jí to bříško bolí jak jsou ty střeva nedozrála,u nás zabrali kapičky bio Gaia malá porodní váha 2460g ,masirovali jsme bříško a ty kapky do měsíce byl klid. ;)

beruska9
Extra třída :D 11003 příspěvků 05.03.19 13:53

Reflux? To odtrhavani by odpovidalo.

Derya
Povídálka 24 příspěvků 05.03.19 14:25

@P4ja jojo prdíky má taky, to mám osvědčené, obrátit na bříško a klepat do plinky, pak to zní jde, toho se nebojím, ale dneska to prostě bylo takové moc plačtivé.
No ona moc nekadí mi přijde, vždy tam má spíš takový to prdnutí, velikosti palce. Ráda se pokazí až když ji dám plínu čistou :?
@Janli myslíš? Když ona je naopak u návštěv taková nejhodnější. :nevim:
@Sue2008 váhu mi hlídá, jak je maličká. @Astyna88 no to bude nejspíš taky tím noo, jenže vařím i pro partnera takže úplně nejde nejíst nic. Jen něco.

Jinak v kočárku nepláče a když ji vezmu k sobě, tak je taky v pohodě ale to bych s ní nic neudělala nosit ji. A hlavně abych ji nebouchla :,(

Reflux neslyšela jsem, ale ona nijak neblinká. Blinkala 2×

P4ja
Echt Kelišová 8584 příspěvků 05.03.19 14:27
@beruska9 píše:
Reflux? To odtrhavani by odpovidalo.

Mně se malá odtrhávala, když měla prdíky a pak taky když jí nešlo se vykadit.

Maui52
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 05.03.19 14:39

Tohle chování mi dela, když ho boli bříško a trápí prdiky no. Občas pomůže dat dudlík. Nam pomáhá houpat, ale pouze způsobem jakoby vleze vodorovné se zemi a houpat od stropu k podlaze. Žádné houpani do strany nebo natrasani nepomáhá, jen tenhle pohyb celým telickem.

beruska9
Extra třída :D 11003 příspěvků 05.03.19 14:42
@P4ja píše:
Mně se malá odtrhávala, když měla prdíky a pak taky když jí nešlo se vykadit.

No jo,ono to je u takovych mimin trochu loterie, spousta veci ma podobne priznaky :nevim:

@Derya : existuje I tichy reflux, kdy nebliji, ale stejne se jim to mleko vraci a pali je v krku. Ale tezko rict, taky to muze byt zpusobene spatnou technikou sani, reakci na neco ve strave (nejcasteji kravske mliko) a dalsich par veci, bohuzel se to nekdy tezko rozlisuje. Jinak urcite hodne kontaktu, to pomaha, ze nic neudelas ted neni az tak dulezite, mate na to v prvnich mesicich obe narok :hug:

Maui52
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 05.03.19 14:43

@Derya pokud to ma takhle, doporucuju poridit nositko (napr.) tula je od narození. Nebo se smířit s tím, ze měsíc fakt nic moc neudelas a budeš se s ni tulit. Ono se to taky každy týden mění. Nás ma taky návštěvy rad, když se povídá, tak je hodný, konverzace ho uklidnuje, nošení spis ne. Zkus trosku vyladit ten jídelníček. Alespoň základy - pečivo, luštěniny, čerstvá zelenina.

Janli
Echt Kelišová 8154 příspěvků 05.03.19 15:01

Mozek není dozrálý na zpracovávání tolika vjemů, pak ty děti mají problémy se spánkem a pláčou ve chvíli, kdy je toho na ně moc. U nás to teda fungovalo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama